Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom ~10év múlva szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom ~10év múlva szeretne házasodni. Én nekem benne lenne az 5 éves tervben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 èvesek vagyunk,ő dolgozik, èn tanulok.nem èlünk együtt.2 ève vagyunk együtt.de sokat vagyunk együtt akar napokat egy huzamban

èn legkesobb diploma után szeretnèk összeköltözni vele,valamint akkor körül összeházasodni. de eljegyzès felőlem már lehetne, ha èn lennèk a dolgozo fiu,már megkèrtem volna...

ő viszont a napokban mondta,egy film kapcsán,hogy 30 èves kora korul szeretne velem összeházasodni..èn sose mondtam neki ,hogy diplomaosztó után szeretnèk eskuvot. ezek után nem is tudom hogy mondjam.nem szeretnèm ráerőltetni .

de kicsit padlót fogtam,hogy ő ennyire messze gondolkozik a házasságban. mondom, ènse ma szeretnèk,hanem 2-3 èv múlva ,de hát ő meg 10 èv?!

ti hogy reagálnátok?

szeretnèm elmondani neki,hogy èn nem tervezek 10-12 èvig csak kapcsolatban lenni.. lehet a környezetem miatt, de èn úgy gondolom 3-4 èv kapcsolat után a következő lèpès a házasság.

de attól fèlek, ha most ezt elmondom neki, akkor majd kènyszerből vesz el..azt meg nem szeretnèm.de csak kène szólnom,hogy a jövőbeli terveink nem azonosak?

amúgy jól megvagyunk..règebben is tobbszor mondta, hogy remèli èn leszek a felesege egyszer,meg lesznek gyerekeink..stb

ezeket nem èn erőszakoltam ki belőle.. ő mond ilyeneket magától...mègis ilyen sokara szeretnè megvalósítani?


2015. dec. 12. 22:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

azt kihagytam,hogy neki a családjaban nem igazán volt működő házasság, mindenki elvált.

míg az èn tágabb családi körömben 2 válás volt. a rokonok nagy rèsze èvtizedek óta együtt van. nagyszuleim lassan 60 ève..szüleim 30.

szóval lehet azèrt latjuk maskepp a világot

2015. dec. 12. 22:21
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

20 éves vagy és 2-3 év múlva házasodnál? Éltetek már együtt? Nem. Végeztél már a sulival? Nem. Éled már a felnőttek életét? Nem. Mivel tanulsz, ezért utóbbi egyébként is csak akkor kezdődik.


Ahogy az egyetem is egy fordulópont az ember életében, úgy az első munka is az lehet.


Majd 26-27 évesen mikor kiforrott személyiséggel rendelkeztek, együtt éltetek pár évet, majd akkor lesz értelme.


Egyébként meg 2 év múlva elvesz, aztán lediplomázol, dolgozol, ez komoly változást hoz az életedbe.. megismered az egyik munkatársadat jobban, hiszen napi 8 órát együtt dolgoztok. Beleszeretsz és 2 évvel később elválsz. Ez jobb?!


Még ha a 10 év sok is, és valószínű ő is annak fogja érezni, az 5-6 év teljesen reális lehet, nem úgy mint a 2-3 év.

2015. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

2 éve együtt vagytok, hozzá szeretnél menni és nem mered ezt megbeszélni vele?

kérlek, mesélj még milyen jó a kapcsolatod...

2015. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2# 2 ève vagyunk együtt, mire lediplomázok 4-5 ève lennènk együtt.írtam is,hogy nem most szeretnèk mèg.

3# szerintem jó köztünk a kommunikáció,de ez a tèma szerintem elèg kènyes,ezèrt gondolkozok mèg mit mondhatnèk. mert mint írtam,nem akarom ráerőszakolni(mint sok nő) azt akarom hogyha elvesz,akkor magától tegye. ezèrt nem tudom mèg mit mondjak neki erről.persze látta rajtam hogy nem igen èrtek egyet a 10 èv múlva dologgal... amikor kèrdezte,hogy èn mikor akarnám,azt mondtam, hogy hát annal azert hamarabb. de persze ha már együtt èlunk ès ènis dolgozok.

ennyit mondtam eddig

2015. dec. 12. 22:34
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

kényes téma, de nem azért vagy vele együtt mert ismered? tudnod kéne hogy hozd fel ezt a témát hogy ne érezze kényszerítésnek.


mi nem ismerjük a pasidat, tehát nem tudunk segíteni

2015. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

"2 ève vagyunk együtt, mire lediplomázok 4-5 ève lennènk együtt.írtam is,hogy nem most szeretnèk mèg. "


Tehát 3 év múlva diplomázol..


"ènse ma szeretnèk,hanem 2-3 èv múlva"


Tehát mikor házasodtál, akkor még semmit nem dolgoztál. Élj egy kicsit a munka világában..1-2-3 évet.

Komoly próbára teheti a kapcsolatotokat ez is, nem csak az együtt élés.

2015. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Beszéljétek meg. Hogy reagálnék? Egy pasira sem vártam volna 10 évet hogy feleségül vegyen, de 3 évnél többet sem.
2015. dec. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Menekülj. Nem fog elvenni hamarabb mert neki ez igy kényelmes.
2015. dec. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Miért ne oszthatnád meg vele te is a terveid? Ketten avgytok a kapcsolatban, össze kell az igényeiteket hangolni, és olyan megoldásra jutni, ami mindkettőtöknek elfogadható, amennyiben van ilyen. Az eljegyzésnek én sem látom értelmét addig, ameddig legalább egy fél évet-évet együtt nem éltetek, illetve ha még 1 éven belül nem lenne házasság, de erről mindenki másképp gondolkodik. Mi is kb. annyi idősen jöttünk össze, mint, ti, és a férjem 28-30 körülre mondta annó a házasságot, gyereket, hogy akkorra tervezi, amit én is kicsit messzinek gondoltam. Végül pár év múlva, amikor már együttéltünk újra előkerült a téma, és elmondta, hogy az egyetem befejezése után szerinte már mehetne az esküvő. Akkor én ennek nem örültem, mert még nem tudtam, hogy be fogom-e egyáltalán fejezni :D DE aztán végül a befejezésre rá 8 hónapra megkért. Akkor voltunk együtt 6,5 éve, ebből 3 éve éltünk együtt. Szóval végül előbb lett egy kicsivel az esküvő, mint ahogy ő korábban tervezte, szerintem a barátodnak is változhat erről a véleménye, ha már el kezdtetek dolgozni, különéltek, befejeztétek a sulit. Különben ráérsz még ezt felhozni neki akkor, amikor 1-2 éven belül aktuális lesz, addig szerintem fölösleges, hacsak nem annyira fontos neked az (évekig tartó) eljegyzés.
2015. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
Te menj férjhez 5 éve belül, ő meg házasodjon 10 év múlva egy olyannal, akivel előtte már élt együtt, és aki nem akar azonnal rácsimpaszkodni.
2015. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!