Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek hány éves kortól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hány éves kortól normális az eljegyzés? És hány év együttlét után?

Figyelt kérdés
Légyszi nemeteket és korotokat is irjátok.

2016. jan. 18. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

12-től, 2 hónap után

13/N

2016. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez nagyon változó, mert a legjobb gyerekkori barátom húgát eljegyezték immáron idén lesz ha jól emlékszem 4 éve. Házasságot pedig nem akarnak, legalábbis egyelőre, anyagi helyzetük se olyan, a lányt a szülők tartják el... Akkor miért jegyezte el, felmerülhet a kérdés, hát ez egyfajta gesztus, senki nem kényszerít, hogy egy éven belül házasság legyen.


Másik barátom 25 éves, idén lesz 4 éve hogy együtt van a barátnőjével, nem jegyezte el, ő azt vallja gyűrűt csak akkor ad, ha 1 éven belül el tudja venni, különben felesleges tini hülyeség szintjén maradna az egész.


Én is még egyelőre kivárok, ha megkérném a barátnőm kezét, nem venném el 1 éven belül, de nem is szeretném éveken át húzni...


Lényeg, ugye attól függ, az eljegyzés mit jelent a te értékrendedben, rögtön házasságot, vagy még 2-3 év minimum együttélést.


Ha még együtt éltek 2-3 évig, akkor ha 20 éves vagy és 1,5 éve együtt vagytok nyugodtan jöhet egy gyűrű. Nagyon sok kapcsolat ilyen, és még ha együtt vagytok 3 év múlva, talán jön a házasság is, addig pedig ez egy szép gesztus...

2016. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Változó :D

Talán 21 évtől, 2 év együttélés után.


L21

2016. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

fél év minimum!

nemeteket és korotokat

2016. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

fél év után eljegyzés :DDDDDDDDDDD

és aztán csodálkoznak miért van annyi válás....

2016. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Eljegyzés az még hagyján, de házasság na az már csak együtté lés után.
2016. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

2-3 év együttélés után, saját bevétellel, külön a szülőktől. A kor nekem mindegy, ha valaki ezt 23 évesen megoldja és rendelkezik elég önismerettel, a magánügye.


kor+nem

2016. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Amikor úgy érzik, ez mindenkinek a magánügye. Bár a magam részéről komolytalannak tartom, ha a jegyesség még 2 év után is fennáll. Teljesen felesleges 4-6-8 x évig jegyben járni.

A kor végül is annyira nem lényeg, mert nem ettől függ sikeres lesz e a házasság, de mutat némi komolyságot, ha nem tizenévesen történik meg.

Én felnőtt emberek közt 1 év kapcsolatnál ideálisnak tartom a lánykérést, én is így képzeltem el a sajátomat, bár a valóságban jóval hamarabb került rá sor. Mégis igent mondtam mert éreztem hogy összetartozunk.:)


Összességében szerintem nagy hiba csak azért ítélkezni, leszólni bárkit, mert mondjuk pár hónap után eljegyzik egymást, ha amúgy nem ismerjük a kapcsolatot, se az embereket akik benne vannak, sem az érzéseiket, sem azt hogy ők mennyire passzolnak egymáshoz. Ezt végső soron csak az a 2 ember tudja.:) Ilyen szempontból a kor sem mérvadó. Persze extrém esetektől eltekintve.


29N

2016. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én 36 éves koromban kértem meg a mostani feleségem kezét, 3 hónapos kapcsolat után, és utána 1 évvel összeházasodtunk. nem akartam sokat várni, éreztem, hogy ő az igazi.


42F

2016. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nincs két egyforma ember nincs két egyforma pár és nincs két egyforma párkapcsolat, nincs ideális idő az eljegyzésre, ez teljesen a két féltől függ.
2016. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!