Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Melyik gyűrű, mikor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik gyűrű, mikor?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi egy kicsit, mert pontosan nem vagyok tisztában azzal, hogy mi van akkor ha a párod megkéri a kezed és amikor eljegyzitek egymást...Az első esetben a párod gyűrűt húz az ujjadra és csak eljegyzéskor kell mindkettőtöknek gyűrű?? Vagy hogy is van ez??
2010. márc. 28. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományok szerint az eljegyzéskor egymás bal gyűrűsujjára húzzátok a gyűrűt (mindkettőtöknek), majd az esküvőn átteszitek a jobb gyűrűsujjra.

Amerikai hagyományok szerint van ilyenkor kísérőgyűrű, amit csak a nő hord, de akkor is van mellette egy pár eljegyzési gyűrű. Ilyenkor van az, hogy a kisírőgyűrűvel kérik meg a kezed, az csak neked lesz, majd közösen választjátok ki az esküvői gyűrűt, a karikagyűrűt.

2010. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már világos:)
2010. márc. 28. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Magyarországon a bal gyűrűs ujjra kerül az eljegyzési, esküvőn pedig a jobbra, viszont vannak országok, ahol pont fordítva!:)
2010. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy elösször a jobb kézre húzzák mindketten a gyűrűket és a hölgynek még egy kisérő gyűrű is kerül az ujjára, ha van rá plusz pénz!
2010. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy apróság: ha csak úgy meglepiből kéred meg a párodat, akkor egy szép, egyszerű, párod stílusához igazodó kisérőt vegyél, elméletben azzal nem tudsz nagyon mellé lőni(egy teljesen átlagos, pénzben kifejezve értéktelen gyűrűnek is az alkalom miatt hatalmas értéke lesz a hölygnek) Viszont, ha azonnal megveszed a karikagyűrűket, mondván te is jelezni akarod, vőlegény vagy, és olyat választasz, ami csak neked tetszik, nem biztos, hogy jó 5let.

Csak egy tanács: ha meglepi a lánykérés, akkor egy egyszerű pár ezres ezüst gyűrűt vegyél lánykérőnek, és mielőtt hivatalosan bejelentenétek, eljegyzést is tartanátok, közösen nézzetek szét karikagyűrű téren, az akkor már arával.

Mert lehet az felett kettővel, amit egyedül vennél, ott lapul mindkettőtök álom gyűrűpárja, és azt felhúzzátok egymásnak:)

A kezekről meg annyit, hogy lehet a ballon kell hordani jegyesként, de spec azon a kezemen nem viselem el a gyűrűt, tehát én végig jobb kézen viseltem. Szerintem mindenki ott viseli, ahol kényelmes neki:)

2010. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk a párom szóban kérte meg a kezem, és együtt vettünk karikagyűrűt. (én nem hordok más ékszert)


ha szereti az ékszereket a hölgy, akkor biztosan örül egy "kísérőgyűrűnek". és valóban nem az értéke számít! akár száraztésztából is lehet, vagy fűszálból. Ha tartósabbat szeretnél, ezüstöt javaslok. sokan vesznek fehérarany kísérőgyűrűt, de aztán az eljegyzési gyűrűvel együtt nem is hordják.

2010. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is van kísérőgyűrűnk, ezt karácsonykor kaptam a páromtól, ezt átteszem a bal kezemre majd. Mostanában készül az eljegyzési gyűrűnk, ami egyforma lesz, karikagyűrű, ezt a jobbon fogjuk hordani mindketten.


Valóban semmi jelentősége a gyűrű árának, ha valódi szerelemről van szó. Nem is mernék százezres gyűrűket hordani. Ez is és a kerikagyűrűk is ezüstből készültek, de nekem a legdrágábbak a világon, mert a szerelmemtől kaptam.

L/23

2011. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Itt egy írás arról, hogy régen hogy is működött ez a lánykérés téma. Szerintem ma is aktuális:

[link]

2011. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!