Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Férfiak! Ti kényszernek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti kényszernek éreznétek az eljegyzést hasonló esetben? Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Párommal az alapszitu nálunk az, hogy én házasságpárti vagyok, ő meg nem. Ezt le is tisztáztuk a legelején, akkor abban maradtunk, hogy meglátjuk, hogy alakulnak a dolgaink.

Részemről azóta nem hoztam fel a házasság témát (nem is lenne aktuális még, nem adottak a körülmények). Ő többször emlegette, hogy "majd egyszer" el tudná velem képzelni a dolgot.


Most szóba került az, hogy mi lesz velünk a jövőben. Összeköltözés, gyerek, stb. Én szóvá tettem, hogy nekem házasság nélkül nem kell gyerek, mert nekem az a teljes család, amire vágyom, erre ő kiakadt, hogy mit képzelek, nem kényszeríthetem arra, hogy elvegyen... Meg hogy nem attól lesz apja a gyereknek, hogy én papírt kapok.

Kicsit rosszul esett a kifakadás, tekintve, hogy soha még csak szóba se hoztam, hogy gyűrűt akarnék demoströgtön.

Beszéltünk utána, nem volt balhé, de nyilvánvalóan sérelem maradt benne, meg igazából bennem is.

Én nem akarom, hogy azért legyek majd megkérve, mert neki ez a "kötelessége" a vágyott gyerek miatt, mert magától amúgy nem tenné. Ő meg most úgy érzi, hogy kb. ultimátumot kapott, mintha én nem is vele terveznék.

Őszintén, nem igazán látom, hogy ebből a szituból hogy lehetne jól kijönni. :/ Kicsit azt érzem, hogy túl lett reagálva az egész, hiszen semmi új nem hangzott el, eddig is tudtuk, hogy másképp gondolkodunk, és így nem értem a kiakadást.

A kérdés adott: más hogy gondolkodik ilyen téren? Tényleg én vagyok a "rossz", mert "kötelezném" a házasságra? Van ilyen esetben megoldás, vagy mivel nem egyeznek a nézeteink, ezért eleve halálra ítélt a kapcsolat?



2016. febr. 3. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Egy átlagos házasság 7-8 évig tart. Teljesen felesleges.
2016. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ennyiért nem lesz egy jó kapcsolatnak vége, csak ebben a kérdésben valakinek engednie kell.


Nem igazán értem a párod, miért van ennyire a házasság ellen, ha azzal nincs baja, hogy közös gyereket vállaljatok? Válni lehet, de egy gyerek az életetek végégig szól, ott nem lesz visszaút, és örökké összeköt. Még akkor is, ha már elváltok, mert attól a gyereknek még mindkét szülő kell.

Ezek után egy igen-igen, meg egy aláírás elég apróság...


Úgy nagy általánosságban jobb lenne beszélgetni, miért nem akar házasodni, mi szól szerinte ellene. Mi a véleménye, mik a félelmei.


A te álláspontoddal sem tudok teljesen azonosulni.

Együtt éltek, együtt fekszetek és keltek, születik egy (két) közös gyerek. Ettől ti már kerek egész család vagytok, egy darab papír meg fél órás szertatástól semmi se fog változni.


Ennél még az is nyomósabb indok, hogy a CSOK felvételhez kell, vagy könnyebben kaptok lakáshitelt...

2016. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Majd rájön, milyen megalázó, hogy házasság nélkül nem tekintik automatikusan apának, ki kell majd töltenie egy papírt, amivel elfogadja a gyereket, van, ahol a kórházban is problémáznak... (mintha házasság alatt nem lehetett volna balkézről a gyerek.)

Egyikőtöknek engedni kell, mindenképpen erős lemondás lesz, akármelyikőtök teszi meg a lépést a másik felé. Viszont miért voltál vele, ha ez ennyire fontos? Vagy ha nem fontos, miért nem engedsz? Vagy azt gondoltad, majd egy ilyen kardinális kérdésben félreteszi a nézeteit?

2016. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Élettársi kapcsolatként nyilvánítsátok magatokat és ennyi :)
2016. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mióta vagytok együtt, de ez pont egy olyan kérdés, amiben vagy egyetértetek, vagy jobb bele se kezdeni.

Nincs kompromisszum, valakinek fel kell adnia a nézeteit.


A másik ilyen kérdés, hogy akartok-e gyereket, és mennyit, mert ott sincs kompromisszum, hogy akkor lesz egy fél gyerek, vagy három éves koráig megtartjátok, aztán mehet az utcára.


Ebben a két kérdésben egyet kell érteni, és most nem adtál neki ultimátumot, de lehet még olyan is. Meg olyan is, hogy ő ad neked.


Üljetek le beszélni nyugodt hangon, és ha nem sikerül dűlőre jutni, akkor jobb ha olyat kerestek, aki ugyanígy gondolja.

2016. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

A házasság a szememben azt jelenti, hogy lehet megromlik a viszony de jogilag magamhoz láncollak. Ezt nőként mondom.

Attól a papírtól jobb lesz a kapcsolat, jobban fogjátok egymást szeretni?

2016. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
12 éve vagyunk együtt, 1 gyerek és nem volt esküvő. Ha mégis lenne, akkor is kizárólag házassági szerződéssel!!!!
2016. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy most itt el kéne mélázni arról,hogy van -e értelme házasodni. A lényeg,hogy neked ez fontos, ő meg nem szeretné. Vagy enged valamelyik fél(aztán mondogatja majd évtizedekig,hogy ő ezt nem így akarta), vagy elválnak útjaitok.

Bevallom nekem se tetszene,hogyha valakinek 6-7 év után is csak a barátnője vagyok. Nekem is fontos a házasság, hogyha a másik félnek nem, oké, elfogadom, de akkor nem maradok vele.

Ugyanez igaz fordítva.Ha ő nagyon ellenzi, kár lenne ráerőszakolni. Annak nincs jó vége.

Úgyhogy vagy enged valaki, vagy felejtős.

2016. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem a papírtól fogom jobban vagy kevésbé szeretni, és nyilván ő sem engem. Viszont ez egy régi és szép intézmény annak kifejezésére, hogy velem tervezi leélni az életét, minden nehézség ide vagy oda - szerintem.

Illetve, gyerektémánál maradva, valahol azért cink, ha a gyerekem apja engem még annyira sem tart, hogy több legyek barátnőnél vagy élettársnál.


Nyilván nem mindenki gondolkodik így, nem is kell. :)


Én eddig igazából azt gondoltam, hogy párom nincs _ennyire_ a házasság ellen. Amit írtam is, ő hozta fel többször, hogy el tudná képzelni a jövőben velem - ilyet nem mond az, aki csípőből ellenzi.

És igen, az elején beszélgettünk róla, hogy nem teljesen egyeznek a nézeteink, de azért az is fura lenne ilyen szituban, ha közli az egyik fél, hogy ja bele se kezdjünk. Mindketten megegyeztünk abban akkor, hogy meglátjuk, hogy alakul.


Egyébként kb másfél éve vagyunk együtt.

Nem veszekedtünk a téma kapcsán, beszélgettünk róla, de kicsit "megijedtem". Nyilván nem fogom "kényszeríteni", nem is lehet. De megijeszt a gondolat, hogy ennyin múlhat egy amúgy jó kapcsolat.


Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 4. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

A gyerek sem köt össze egy életen át, a férfiak bármikor leléphetnek, semmivel nem jár, max. annyi, hogy gyerektartást kell fizetnie. Az meg, hogy a gyerekének milyen lelki sérülése lesz, az érdekli a legkevésbé. Sok ilyet láttam már, persze sokan vannak olyanok is, akik nem így gondolják. A házasság annak a jele, hogy igen,veled vagyok, kitartok melletted jóban-rosszban, és kijelentem ezt az egész világ előtt, nem csak a négy fal között játszom a nagyfiút.

A te párodban ez az igény sajnos nincs meg. Próbálják ezt mindig ügyesen kimagyarázni a férfiak, csak azt nem veszik számításba, hogy nem mindenkit lehet hülyére venni. ha annyira nem számít a papír, akkor miért nem bírja aláírni? Jaaa, merthogy azzal már fel kéne vállalni a párját, meg el kéne köteleződni. na azt már nem. Gyerek az kell, persze, hogy legyen mivel vetíteni a haverok előtt, hogy de f@asza termékeny gyerek vagyok. Aztán azt is ott tojja majd keresztbe, ahogy lehet.

És most hagyjátok ki a mocskolódást, ideírom a végére: nem mindenki ilyen. De az vállalja is a dolgait előbb vagy utóbb.

2016. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!