Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor jegyez már el? 5 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jegyez már el? 5 éve vagyunk együtt, én meg csak várok és várok!

Figyelt kérdés

5 éve jöttünk össze, több mint 4 éve együtt is élünk, minden szuper közöttünk, tényleg, csak nem értem, miért nem haladunk semerre, miért nem lép végre tovább velem.

Én már szeretnék továbblépni, és ezt ő is tudja.


Ha kérdezem, hogy tervezi-e, mindig az a válasz, hogy igen. Mindig egy naaaaagy, határozott igen.

Ha kérdezem, hogy jó, de mégis mikor, mindig az a válasz, hogy majd, meg hamarosan, meg előbb-utóbb mindenképpen, csak ne türelmetlenkedjek, ez az ő dolga, meg fog kérni, csak várjam ki szépen. De meddig várjak még??

5 éve együtt vagyunk, ezer éve együtt is élünk, mire várjak? Kezd elfogyni a türelmem lassan, főleg hogy sosem kapok konkrét választ, csak a sötétben tapogatózok ezekkel a "majd"-okkal meg "hamarosan"-okkal... Mi az, hogy hamarosan? 2 hét? 2 hónap? 2 év? Vagy mi?


Amúgy az a baj, hogy habár rendszeresen szoktunk róla beszélni, nem merem különösebben erőltetni ezt a témát, mert azt se szeretném, ha aztán meg az lenne a vége, hogy én csak "kihisztiztem" magamnak a lánykérést, tehát próbálok tényleg türelmesen várni, de már kezd betelni a pohár, hogy semmi konkrétumot nem tudok! Persze, mert "ő a férfi" és "ez az ő dolga"... igen, az ő dolga, de közben ez az ÉN életem és az ÉN időm is, nem csak az övé! Csak ez valahogy ilyenkor mindig kimarad... a nő csak várjon és várjon és persze mindeközben hallgasson, nehogy erőltesse, ne forszírozza, mert ez a férfi dolga, és pont, de nem értem, nekem miért nincs ebbe beleszólásom, ha egyszer ez az én életem is, és engem is ugyanúgy érint a dolog? Unom már, hogy csak várok...


Miért ilyen rohadt nehéz a férfiaknak, hogy felelősséget vállaljanak a kapcsolatukért és elkötelezzék magukat?!


25/L & 29/F



2016. febr. 11. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
38%

Sok ember ezzel teszi tönkre, ezzel b**assza el a kapcsolatát, hogy kierőszakolja azt a gyűrűt, és van hogy nem sikerül és amiatt lőttek az amúgy.....csodálatos fantasztikus kapcsolatnak.


Ha tényleg, valóban minden más rendben van köztetek, és boldog vagy vele akkor ne erőltesd állandóan.


Nem haladtok előre... nem kötelező sem az eljegyzés sem a házasság ahhoz, hogy 2 ember együtt maradjon és leéljék 2-en az életüket.

2016. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
18%

Mi a dátum? Mi a dátum? Mi a dátum???

by Charlotte


kb. az a hisztérika jutott rólad eszembe

2016. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
95%
Ja igen! Ha számodra ez nélkülözhetetlen tényező egy kapcsolatban szóval házasság egy kötelező dolog és nem tudsz élni nélküle, akkor szabj meg egy határt egy időt, aztán maximum te mész balra ő meg jobbra...
2016. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
24%
komolyan mondom, hogy a nők mindig kierőszakolják a konfliktust mindig! vérükben van hogy ami jó azt el kell baccni
2016. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
14%

"igen, az ő dolga, de közben ez az ÉN életem és az ÉN időm is, nem csak az övé!"


Önző hisztis p..csa vagy. Ha boldogok vagytok együtt, akkor mi a f..szért erőlteted és pattogsz a témán? Jegyesség nélkül nem is vagy boldog? Vagy inkább az egódat akarnád növelni azáltal, hogy mindenkinek elújságolod, hogy jaj de jó, most már én is el lettem jegyezve.


B+, 25 évesen LÁNYKÉNT (ciki, hogy még nem NŐNEK nevezed magad) ilyen gyerekes és éretlen felfogású vagy.


Felvilágosítalak, a jegyességet fel is lehet bontani, ha a felek úgy akarják és ha az egyik tesz azért, hogy felbontsák, tehát okot ad rá.


25 éves vagy, nyugodj már le, előttetek az élet. Viszont, ha kényszeríted, akkor az is lehet, hogy el fog hagyni, és a végén pofára fogsz esni az ilyen viselkedésed miatt.


Nem elég neked az, hogy szeret, boldogok vagytok együtt és mind a ketten tesztek a boldogságotokért?

2016. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

De nem erőszakolom ki, pont ezt írtam, hogy nem is nagyon merem a témát erőltetni, nehogy az legyen, hogy kihisztizem... csak magamban forrongok, hogy mindig le akar rázni ennyivel, hogy "majd".


Egyébként igen, házasságpárti vagyok, és igen, nekem nélkülözhetetlen ez egy komoly kapcsolatban és azt hiszem, 5 év alatt el lehetett volna már dönteni, hogy mit akarunk egymástól hosszútávon! Sosem titkoltam, hogy én szeretnék majd esküvőt (nem hiszem, hogy túl sok nő lenne ezzel úgy, hogy ő nem akar... tudom, vannak olyanok is, de elég kevesen)!


És nem én bacom el, hanem ő, hogy csak tengünk-lengünk itt egymás mellett és soha nem hajlandó semmi konkrétumot mondani erről! Azt hiszem, azért lenne jogom tudni, nem? Hogy mikorra tervez, egyáltalán tervez-e ilyesmit... stb. Elvégre az én életem is!

2016. febr. 11. 17:00
 7/62 anonim ***** válasza:
20%
Ha meg akarunk inni egy pohár tejet, miért kellene vennünk egy tehenet?
2016. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Persze, én tudom, hogy a mai világban a férfiaknak ez így tökéletes és kényelmes megoldás, hogy ott van mellettük egy nő, akit nem is kell hozzá elvenni, hogy velük legyen.


Aztán ha meg van említve, hogy bocsi, 5 év után azért lassan jó lenne valamerre haladni, akkor meg én vagyok a hisztis p*csa, hogy miért nem ülök még további 5 évig a popsimon szép csendben és úristen, hogy merem akár csak megemlíteni is, hogy jó lenne lassan valami esküvő vagy legalább egy eljegyzés... hát, mit ne mondjak, csodás ez a mai társadalom, de tényleg!

2016. febr. 11. 17:06
 9/62 anonim ***** válasza:
69%

Hiszti, és ezt nőként írom.


Elvileg boldogok vagytok, azt írod, akkor mégis min fog a házasság változtatni? Miért kell problémát keresni ott, ahol nincs?


Megsúgom, az égvilágon semmit nem változtat, ugyanúgy el lehet válni, ha nem működnek a dolgok.


Ha fontosabb neked a házasság maga, mint a barátod, keress valakit, aki elvesz. Ha pedig vele szeretnél élni, várd meg, hogy a saját tempójában kérjen meg. Vagy ülj le vele egy komoly (nyugodt és higgadt) beszélgetésre, és ne hagyd, hogy lerázzon és kibújjon a téma alól. Aztán meg az lesz a bajod, hogy kierőszakoltnak érezted, de ha ez kell, hát ez kell.

2016. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
96%

TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, DE... Az a baj, hogy sok férfi nagyon el van kényeztetve manapság. Sokszor 30 éves korukig ücsörögnek az anyjuk szoknyáján, mert kényelmesebb nekik otthon a mamahotelben, ahol mosnak, főznek és takarítanak rájuk. Persze, nyilván könnyebb így nekik, mint megállni a saját lábukon. Aztán mire méltóztatnak kirepülni, addigra jó eséllyel találnak maguknak egy barátnőt, aki hasonlóképpen eléjük teszi az ételt, meg a tiszta ruhát... és emiatt nem tanulnak meg felnőttként viselkedni és felelősséget vállalni! Nem tudnak felelősséget vállalni sem magukért, sem a párkapcsolatukért, se semmiért. Valahogy elfelejtenek felnőni, úgy viselkednek, mint a nagyra nőtt gyerekek, és valamiért azt hiszik, hogy nekik alanyi jogon jár minden, csak azért, mert férfiak! A nő meg csak tegye a dolgát és közben hallgasson...


MÉG EGYSZER ELNÉZÉST KÉREK AZOKTÓL A FÉRFIAKTÓL, AKIK EZ ALÓL KIVÉTELEK!

2016. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!