Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve vagyunk együtt, ultimátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve vagyunk együtt, ultimátumot kaptam, ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, tegnap volt az évfordulónk, úgyhogy elvittem vacsorázni egy szép étterembe. Egész este nagyon izgatott és boldog volt, ahogy közeledett a vacsora vége, úgy lett egyre mosolygósabb és vidámabb, de miután végeztünk és én fizettem, kezdett alább hagyni a jókedve. Hazafelé menet egyre morgósabb lett, otthon meg lefekvéskor már tiszta depi volt. Elmondta, hogy ő azt hitte, ma meg fogom kérni a kezét, egész este arra számolt, hogy egyszer csak előhúzok egy gyűrűt és amikor látta, hogy semmi ilyesmi nem lesz és teljesen hiábavaló volt azt várnia, hogy végre eljegyzem, szörnyen nagyot csalódott. Mondtam neki, hogy ne aggódjon, meg fogom kérni a kezét, felesleges ezen pörögnie, hiszen nagyon szeretem és vele szeretném leélni az életemet, de akkor nekem szegezte a kérdést, hogy hát mikor?? Mondtam neki, hogy ha itt lesz az ideje, egyelőre az egyetemre koncentráljon, ezt pedig bízza rám, de biztosítottam róla, hogy hamarosan, 1-2 éven belül tervezek vele továbblépni. Erősködött, hogy de ő tudni szeretné, hogy mikor. Erre mondtam neki, hogy aki kíváncsi, hamar megöregszik és egyébként is azt szeretném, ha meglepetés lenne majd, nem ígérek előre dátumot, hátha valami miatt nem úgy jönnek össze a dolgok, és akkor megint csak csalódna, úgyhogy legyen elég annyi, hogy a következő 2 évben valamikor.


Erre ő ultimátumot adott, hogy minek kell nekem ehhez 2 év, ha nem tudom eldönteni már most, hogy vele akarok-e élni, akkor nincs értelme ennek az egésznek, meg hogy mit akarok ezen én még 2 évig gondolkodni, hát ennyi idő alatt már rég el kellett volna tudnom dönteni, hogy mit akarok tőle a jövőben, és ne húzzam az idejét feleslegesen, úgyhogy legfeljebb 3 hónapot hajlandó még várni rám, addig találjam ki, mi legyen, vagy eljegyzem ezalatt az idő alatt, vagy ha nem, akkor elválnak útjaink, mert mi nem egymást keressük, stb...


Köpni-nyelni nem tudtam! Mondtam neki, hogy most csak zaklatott, mert számított rá és mégse kapott gyűrűt, de hogy ne adjon már ilyen ultimátumot nekem, amikor az előbb mondtam, hogy 1-2 éven belül én is tervezem őt megkérni, DE amíg az egyetem nincs befejezve, addig nem. Erre csak annyit felelt, hogy amit mondott, azt megmondta, 3 hónapom van, döntsem el mit akarok...


Nagyon szeretem, de ez most kicsit mellbe vágott. Délelőtt már böngésztem a jegygyűrűket, de közben meg az is itt kattog bennem, hogy bakker, nehogy már belezsaroljon egy eljegyzésbe 2 év után, mert nem úgy alakult a tegnap este, ahogy ő tervezte! Nektek mi a véleményetek erről?


Terveztem, hogy megkérem, de még nem most. Ő viszont most úgy döntött, hogy nem hajlandó 3 hónapnál többet várni.


ELHAGYNI NEM AKAROM! Javaslatokat szeretnék, mi legyen a megoldás? Vegyek neki egy gyűrűt, hogy lehiggadjon? Vagy ne hagyjam magam? Nem tudom, mi legyen... Félek, hogy ha most ebben engedek neki, akkor ezzel csak olajat öntök a tűzre... Ha most kap egy gyűrűt, utána majd az esküvővel is zsarolni fog...? Aztán meg majd a gyerekvállalással? Nem tudom, mit kéne most tennem. :S


Ti mit tanácsoltok?



2016. jan. 20. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/183 anonim ***** válasza:
96%

együtt éltek?

mióta?

korotok?

munkátok van (rendszeres jövedelem)?

mindketten egyetemen tanultok?

futná lagzira?

sok bnőjét jegyezték el mostanság?


ezek függvényében vagy van értelme a gyűrűnek vagy nincs.

2016. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/183 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj, ennyit jelentesz neki. Ő nem téged akar, hanem gyűrűt/férjet. Téged mint embert nem tekint semmibe, ha ilyennel képes megzsarolni.

Különben is, az eljegyzést semmit nem jelent, bármikor fel lehet bontani, gyűrű vissza és viszlát. Ő talán csak villogni akar azzal, hogy el van jegyezve.

Annyi biztos, hogy nem szeret igazán, ha közli, hogy 3 hónap után elhagy, ha nem kéred meg a kezét, ez nonszensz.


Mondd neki, hogy oké, hozza meg a döntést ahogy jónak látja. Amúgy ezek után én nemhogy az eljegyzést nem tervezném vele, hanem elgondolkodnék, hogy tényleg ezt a nőt akarom-e magam mellé.

2016. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/183 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon rossz ötlet zsarolás hatására eljegyezni. Utána mindig bedobja, ha valami nem tetszik neki. Gondolom mondanom sem kell, hogy ő nem szeret, ha képes elhagyni, mert nem tud várni 1 évet.
2016. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/183 A kérdező kommentje:

"együtt éltek?

mióta?

korotok?

munkátok van (rendszeres jövedelem)?

mindketten egyetemen tanultok?

futná lagzira?

sok bnőjét jegyezték el mostanság?"


Igen, együtt élünk.

1 éve.

Én 25 éves vagyok, ő 23 éves.

Nekem van munkám, de még csak 1 éve dolgozom, mivel tavaly diplomáztam. Ő még tanul, diákmunkázni szokott néha.

Én meló mellett csinálom a master képzést, abból még 1 év van belőle hátra, jövőre azzal is végzek. Tehát végül is mindketten tanulunk még, igen.

És nem, lagzira biztosan nem futná mostanában. Egyelőre főleg az én keresetemből élünk, de az el is megy az albira, kajára, számlákra, stb.

2016. jan. 20. 10:52
 5/183 anonim ***** válasza:
93%

akkor meg mond neki: oké gizi kapsz gyűrűt, de akkor van 3hónapod hogy te is annyit tegyél a kasszába, mint én, mert nem tartalak el..

koppanjon!!!

2016. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/183 A kérdező kommentje:
Ja, és kimaradt, hogy igen, mostanában 3 barátnője is kapott gyűrűt (főleg karácsony táján), köztük a legjobb barátnője is, és az én nővéremet is most jegyezte el a barátja, szóval volt mostanában pár ilyen esemény a környezetünkben.
2016. jan. 20. 10:54
 7/183 anonim ***** válasza:
86%

azért ne adj neki, hogy lenyugodjon.

én kivárnám a 3 hónapot és ha otthagy, akkor egyértelmű, hogy nem szeret, csak elvan veled, akkor meg jobb is ha lelép nem?

más csaj seggét a földhöz verné, hogy olyan pasija van, aki tanul, dolgozik, kb eltartja, de van akinek semmi sem elég

2016. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/183 anonim ***** válasza:
89%

Hát sajnos jo nagy kakiban vagy... De en azt mondom hogy kieroltetett dolgoknak sosincs jo vege. Ha nem erzed ugy hogy hazasodnal, ne hazasodj. Plane hogy azt ne higgye hogy zsarolassal elerhet barmit.

Vagy megteheted, hogy azt mondod neki : ok akkor beszeljuk meg mikor es tartunk egy eljegyzest, de mivel tudni akartad mikor lesz igy nem lesz lanykeres, hanem megvesszuk a gyuruket es kesz.

Vagy leulsz vele beszelni es elmondod meg egyszer neki ha lehiggadt, hogy te tervezted a lanykerest de egyetem utan. Viszont mivel ki akarja eroszakolni, ezek utan elgondolkozol rajta hogy erdemes e egyaltalan.

Ha ezek utan otthagy akkor valojaban az egesz kapcsolat annyit is ert neki...

2016. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/183 anonim ***** válasza:
70%

Úristen, mekkora egy hisztis p.... :D Én érzelmesnek tartom magam, mindent megtettem az eddigi barátnőimért, de hogy a helyedben, ebben a helyzetben nem vennék gyűrűt, az 100%. Megértelek, hogy nem szeretnéd elhagyni, de ez nekem nagyon furcsa. Ha "letelik" a 3 hónap, és folytatja ezt a viselkedést, komolyan elgondolkodnék, mit keresek én mellette. Értelmes srácnak tűnsz, ne hagyd magad semmiképp. Higgy nekem, lenne olyan lány, aki gyűrű meg érzelmi zsarolás nélkül is tök jól érezné magát melletted.


21/F

2016. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/183 anonim ***** válasza:
85%

Az ismeretségi körötökben nem történt mostanában sok eljegyzés, házasságkötés? Nem lehetséges, hogy uszítja valaki, szülők, nagyszülők, rokonság, barátnők?

Eléggé hárpia módon viselkedett, alapból egyébként milyen, mindenben ilyen akaratos, vagy csak erre ugrott most rá nagyon?

2016. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!