Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok a 16-19 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a 16-19 éves kori eljegyzésekről? Feltétlenül szükséges? Egyáltalán tudják mit vállalnak vele?

Figyelt kérdés

Szerintem gőzük nincs róla. Végzős középiskolás vagyok, lassan két éve együtt a párommal. Vannak közös terveink, de amíg nincs egy biztos háttér mögöttünk mind anyagilag mind egyéb, addig nem szeretnénk erre gondolni. ...S fejest ugrani az egészbe, hogy később legyen min veszekedni. Én nem engedném a gyerekeimnek 20 éves kor előtt, hogy eljegyzést "kössenek", más szülő mit gondol erről?

Amúgy a java része szerintem divatból csinálja - csak szörnyű, hogy már ez is idáig süllyedt.


2010. márc. 30. 20:40
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Több osztálytársam is el van jegyezve, és amikor megkérdeztem tőlük mi értelme ennek, azt válaszolták, hogy kell, ez egy kötelék, ez erősít. Ilyen fiatalon még nem elég pusztán a szerelem és a másik iránt érzett vágy? Elégnek kéne lennie - szerintem....
2010. márc. 30. 20:42
 2/38 anonim válasza:
78%

Szerintem korai,és 75%-ban felelőtlenség is.

Attól függ ki mennyire érett ezen a téren,ilyen korban még élik az életet,és váltják a párokat,persze nem mindenki..És ha annyira szeretik egymást akkor még kevésbé fiatalon is megházasodhatnak.

2010. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Nekem több mint 2,5 éves kapcsolatom van.Nem agyalok rajta,majd jön magától.Attól,hogy gyűrű van az ujjamon,nem változik semmi,nem lesz közelebb hozzám (mi más-más városban élünk és tanulunk),de ha eljegyez,akkor ne 4-5 évig legyek a menyasszonya,hanem akkor már vegyen is el.Nekem is vannak ismerőseim,akik hasonló korúak és már jegyben járnak több éve,de nem házasodnak,valószínű nem is fognak.Így meg nincs értelme az egésznek.
2010. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek veled. 21 éves vagyok 7 éve van barátom, de nálunk se jött még szóba. Az ok, hogy most végzek a suliival és nincs meg az a háttér. Olyat meg nem akarunk, hogy évekig jegyben járjunk. Van olyan barátnőm akit eddig minden pasija eljegyzett és végűl csak szakítás lett belőle. Na ez azért ez szánalmas. Pff...
2010. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
52%
Értelmetlen. Valljuk be őszintén (tudom most majd jön a 16 éves tinilányok tömkelege,hogy nem meg ők mások,ők érettebbek mint a többiek) de azért ebben a korban ritkán köttetnek életreszóló kapcsolatok.Már tisztelet a kivételnek. És ha életre is szól,én pl nem akarnék 10 évig jegyben járni ,mire lehetőség van az esküvőre.
2010. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem, minek ez... Az eljegyzés elvileg azt jelenti, hogy ők a közeljövőben össze akarnak házasodni. De 16-17 évesen nem tudom mit akarnak... Ez a kötelék duma szerintem olyan hülyeség, ha szeretik egymást, akkor minek ilyen? Csak azért, hogy a barátom/barátnőm helyett vőlegényem/menyasszonyom legyen? És akkor mit fognak mondani, amikor már tényleg házasodni akarnak? Akkor már vővőlegény lesz vagy mi?
2010. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kicsit felelőtlenség is.Mennyi az esélye,hogy az első szerelmed,aki kb 1 év után 18 évesen eljegyez a férjed is lesz egy jó házasságban?Persze kivételek vannak,de ahogy haladunk előre ebben a torz értékrendű időkben,egyre kevesebb az esély rá.
2010. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

SZIA!!


23 vagyok, a párom is, 6 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk, 6 hónap múlva esküvő!!! 4 éve el is vagyok jegyezve!!! Kinek a pap, kinek a paplan!!!

A szüleim is hasonlóan cselekedtek, és a párom szülei is, és 20 éve házasok!!! Jó példát láttunk!!!

2010. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, lepontozhattok, ha nem tetszik... :D
2010. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%
Előző kettőhöz: jegyesoktatáson (9 pár) volt körkérdés, hogy ki hány éve jegyes, mindenki min. 3; szerintem nem volt ciki. Vagy van 18 ciki ember a világon... :D
2010. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!