Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok a 16-19 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a 16-19 éves kori eljegyzésekről? Feltétlenül szükséges? Egyáltalán tudják mit vállalnak vele?

Figyelt kérdés

Szerintem gőzük nincs róla. Végzős középiskolás vagyok, lassan két éve együtt a párommal. Vannak közös terveink, de amíg nincs egy biztos háttér mögöttünk mind anyagilag mind egyéb, addig nem szeretnénk erre gondolni. ...S fejest ugrani az egészbe, hogy később legyen min veszekedni. Én nem engedném a gyerekeimnek 20 éves kor előtt, hogy eljegyzést "kössenek", más szülő mit gondol erről?

Amúgy a java része szerintem divatból csinálja - csak szörnyű, hogy már ez is idáig süllyedt.


2010. márc. 30. 20:40
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
*rajtuk
2011. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
A 16. szülinapomra kaptam a barátomtól egy ezüstgyűrűt, amivel azt akarta kifejezni, hogy fontos vagyok számára, komolyan gondolja velem a dolgokat. Ő akkor 20 volt. Ennek lassan 3 éve, azóta is együtt vagyunk, de az eljegyzés még szóba sem került. 19 évesen fiatalnak érzem magam ahhoz, hogy így elkötelezzem magam, annak ellenére, hogy le tudnám vele élni az életem. Nekem fontos, hogy jelentsen valamit az eljegyzés, hogy ne évekig járjunk jegyben, hanem rövid időn belül legyen esküvő. Csak sajnos egyre kevésbé van jelentősége ennek, a jegyesség lassan olyan lesz, mint hogy járok valakivel.
2011. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

nem értek egyet vele, sztem baromság.

én egyik nagyképű csaj ismerősöm hencegett vele, h ő már Menyasszony...és fitogtatta a lehelletvékony, üvegköves kis gyűrűjét 16 évesen.

a "drága" 20 éves Vőlegény pedig minden héten küld nekem egy "szeretnélek az ágyamban látni meztelenül" -és hasonló szövegekkel teli levelet.

mondhatom gyönyörű :S

20/L

2011. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

én ugy gondolom h azért 16-17évesen még felesleges eljegyezniük egymást,főleg ha még "friss" még a kapcsolat. van egy ismim őt 3hónap után jegyezte el a párja..15éves volt a csaj. mondtuk is a srácnak h egy kicsit korai még.. csaj igent mondtott, de kb 1hét után szakítottak...

nekem a 20.sznapom kérte meg a kezem a párom, akkor már 2éve együtt voltunk. hamarosan esküvö.

elötte volt egy párom akivel terveztük az eljegyzést, akkor voltunk 16-17évesek, ugy terveztük v 3év után v a 18.sznapomon, hál' Isten nem tettük meg, 2év után szakítottam vele. nah ezzel csak azt akartam írni, nembaj ha szereti egymást két fiatal, meg tervezik a jövöt, de nem biztos h van értelme az eljegyzésnek. ha az ex akkor eljegyez akkor is szakítás lett volna.

üdv 20L

2011. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
van egy ismerősöm aki 18-20 évesek és már kb.2-3 hónap után eljegyeztek egymást.nem normálisak ,hova kapkodnak ezzel :S szerintem várhatna pár évet,h biztos benne h elvenne feleségül. nemszólók bele ő életünkben! de volt pár ismerősöm aki korán elkezdték és végén szakítás lett belőle! nem az eljegyzéstől függ a kapcsoltat!
2011. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ezen en is sokat gondolkodtam, ugyan nincs kapcsolatom, de az eljegyzes nalam azt jelenti, hogy szandekaban all elvenni 1 even belul. Mas kulonben nem latom ertelmet es a fiatalok szerintem csak nagyzolasbol teszik.
2011. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen lettem eljegyezve, az akkor 18 éves fiúmtól. Mindketten komolyak voltunk, nemsoká össze is házasodtunk, egyetemen én voltam az egyetlen feleség nappali szakon. Volt, aki elítélt, mi nem szóltunk semmit, csak szerettünk volna hivatalosan is egy pár lenni, nem felvágósságból. Aztán egyetem után dolgozunk, teremettünk magunknak, és most várjuk első babánkat, jó a házasságunk, de lehet, csak szerencsénk volt, hogy ketten ilyen "öreg lelkek" egymásra találtunk.
2011. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szerintem már elveszítette jelentőségét és nem számít annyit mint régen. Régen egy menyasszony tiszteletet parancsoló és megközelíthetetlen volt.
2011. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!