Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok a 16-19 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a 16-19 éves kori eljegyzésekről? Feltétlenül szükséges? Egyáltalán tudják mit vállalnak vele?

Figyelt kérdés

Szerintem gőzük nincs róla. Végzős középiskolás vagyok, lassan két éve együtt a párommal. Vannak közös terveink, de amíg nincs egy biztos háttér mögöttünk mind anyagilag mind egyéb, addig nem szeretnénk erre gondolni. ...S fejest ugrani az egészbe, hogy később legyen min veszekedni. Én nem engedném a gyerekeimnek 20 éves kor előtt, hogy eljegyzést "kössenek", más szülő mit gondol erről?

Amúgy a java része szerintem divatból csinálja - csak szörnyű, hogy már ez is idáig süllyedt.


2010. márc. 30. 20:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés-feltevéssel van a probléma. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy valaki 16 vagy 19 éves. Egy 19 éves lány már túl van az érettségin, esetekben egyetemen önálló élettel. Egy hosszú kapcsolattal a háta mögött miért ne lehetne eljegyzés, ha mondjuk eltervezik, hogy egyetem után (mondjuk 2-3 év) múlva esküvő?

Én hasonlóan vagyok a párommal, 2,5 éve vagyunk együtt, jelenleg távkapcsolatban (2 évet egy városban laktunk, egyetem miatt elváltak útjaink). Ha megkéri a kezemet örömmel mondok neki "igen"-nt és nem érdekel az aki nem boldog a boldogságomtól. sajnos sok ember tele van keserűséggel és irigységgel manapság. Szerintem egy 2o éves ember eltudja dönteni, hogy kivel szeretné leélni az életét, a tévedést pedig ugyanúgy elkövetheti egy 4o éves ember is...szerintem azok az emberek akik 19-2o évesen eljegyzést tartanak őszintén szeretik egymást és az összetartozást szeretnék kifejezni egymás felé. Számomra sokat jelentene. Ezt a párom is tudja...

a 16-17 évesek eljegyzése meg humbukk...annak előbb utóbb vége lesz...na de miért ne lehetnének kivételek?

Mindenki sepregessen a saját háza körül:)

Egy eljegyzésre "váró" majdnem 2o éves L



Lehet lepontozni:D

2010. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Nem fogod elhinni, de a mamám testvére 15 (!) évesen ment férjhez egy nála tizenévvel idősebb férfihoz! Őt elvakította a szerelem, kiforratlan fejű és elvakult volt, ezt ő is tudja. Gondolom ezek után nem lep meg, ha azt írom, elég korán szült gyereket. Ráadásul nem sokáig voltak együtt. És képzeld, nem a férfi miatt, mert ő egy becsületes, gondoskodó, és nem utolsósorban helyes férfi volt... A mamám testvére tehetett róla. Éretlen volt még, és nála a hűség nem azt jelentette, mint mondjuk nálam, vagy az első férjénél. Ja, hogy nem írtam még?

Többször is elkötelezte magát. Sikerteleül.

2010. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó :-)

Érteni értem a történetet, szomorúnak is szomorú. De nem tudom, hogy mire szeretnél vele utalni.. Hogy mindegy mikor megy az ember férjez, ha nem érett egy kapcsolatra akkor nem ér semmit? Ha igen, egyetértünk. Vagy arra, hogy fiatalon férjhez menni éretlenségre utal? Válaszolj kérlek, mert nem igazán tudom hova tenni.

:-)

2010. ápr. 8. 16:17
 24/38 anonim válasza:
100%
EGY biztos zsákbamacska az élet ilyen korban még lehet hogy még egy kicsit jobban.Ez az én történetem 16 volt megismertem én 21 rá egy évre elvettem még egy év egy gyerek plussz három év mégegy gyerek aztán még másfél év a harmadik gyerek és ugyanugy szeretem mint az elején most 38 vagyok nekünk be jött.Egy boldog APA.
2010. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-08 14:36

Nem fogod elhinni, de az én nagymamám 16 évesen házasodott, és 42 évig boldog házasságba élt a nagypapámmal, aki sajnos már nem él!

A szüleim fél év járás után jegyezték el egymást (anyukám 18, apukám 21) majd rá fél évre esküvő, 3 év múlva születtem én, ha nem kaptak volna a munkahely által albérletet akkor egyikük szüleinél laktak volna, azóta is együtt vannak.

Sokszor valóban butaság, én magam sem vagyok esküvő párti, a mai világban szerintem felesleges a papír, de akinek fontos az miért ne tegye, egyáltalán nem baj a sokáig jegyben járás.

2010. ápr. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező mi az hogy nem engednéd, egy 18-19-20 éves ember már felnőtt, minthogy azt sem szabhatod meg neki, hogy mikorra érjen haza, kivel járhat, így ezt sem szerintem!
2010. ápr. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés semmi kötelezettséggel nem jár... Ha ettől jobban érzik magukat miért ne tehetnék meg?!

Maximum ha nem úgy alakulnak a dolgok, akkor nem.

2010. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Bocsi nem olvastam el az összes választ, kommentet. Véleményem szerint is mindenki sepregessen a saját háza tájékán:D a vélemény viszont olyan mint a s.gglyuk: mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé:P


Nos, véleményem szerint egy 16 éves lánynak a kezén nincs helye gyűrűnek, több oka is van, egyrészt nem elég érett rá és szerintem át sem tudja gondolni, hogy mi a házasság, mivel jár és igazából mit jelent az adott "IGEN" amit kimond...szerintem elég "lehangoló" 5-6-7 évig jegyben járni...olyan mint tocsogni a langyos vízben...nem tudom, én nem szeretem az ilyesmit...

Mi 4 éve vagyunk együtt, a párom először 18 éves koromban rebesgette az eljegyzés gondolatát én viszont akkor nem szerettem volna (távkapcsolat előtt álltunk, egyetem előtt, fiatalok voltunk stb) Pedig szerettem a páromat...és mai napig.

Most pedig rettentően örvendek hogy még nem volt eljegyzés, legalább még hátra van, és senki nem fog "kiröhögni", hogy "ó ennek úgy is vége lesz!"...szerintem eljegyzés után 1-2 max 3 évre legyen esküvő különben minek...?? meg azt sem nagyon értem akik 10 évet várnak az esküvővel, nekem az ugyanolyan lehangoló, mint a hosszú ideig tartó eljegyzés. Szerintem van egy ideális időszak ami után alkalmas eljegyezni a lányt (nőt) és erre van ideális életkor is (persze nem jelenti azt, hogy 40 éves nem lenne ideális...de ne legyen 16)


Az a baj a világgal, hogy a gyermekek nagyon hamar felakarnak nőni, azonban már óvodában kezdjük az eljegyzést...párkapcsolatot...:-S


Van egy találó vers:

“Tavasz volt, de én a nyarat vártam;

a meleget, a patakok hűs vizét.

Nyár volt, de én az őszt vártam;

a színes leveleket, és a hűvös, száraz levegőt.

Ősz volt, de én a telet vártam;

a ropogós havat, és a karácsony örömét.

Eljött a tél, de én a tavaszt vártam,

a rügyfakadást, a nap melegét.

Gyermek voltam, de felnőtt akartam lenni;

szabad és önálló.

Húsz éves voltam, de harminc akartam lenni,

érett és sokat ismerő.

Középkorú voltam, de húszéves akartam lenni;

ifjú és szabadlelkű.

Nyugdíjas lettem, de középkorú akartam lenni;

tevékeny élettel.

Életem elmúlt, és sohasem kaptam meg, amit akartam.”


Csak, hogy ne akarjunk túl hamar felnőni és sokat akarni...


(egy eljegyzésre váró) Huszonéves lány:)

2011. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Attól függ, én 19 évesen elsőéves voltam a főiskolán eszembe se jutott volna férjhez menni és szerintem is az eljegyzést záros határidőn belül házasság kövesse úgy normális. Meg is kérték akkoriban a kezemet persze nemet mondtam, azóta férjhez mentem már (nem az akkori pasimhoz)

Ha valaki nem tanul tovább nem akar komolyabb munkát és nem akar mást csinálni mint középiskola után gyereket szülni és nevelni (ami szintén nem elítélendő dolog ha valakinek ehhez van kedve) akkor nem korai. Mondjuk ez szerintem is kicsit felelőtlenség mert mit fog csinálni 25 évesen esetleg két gyerekkel ha tönkre megy a kapcsolat, mert elég kevés ember tudja 16-19 évesen milyen emberrel szeretne élete végéig együtt élni.

2011. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés ígéret, nem kötelezettség. Az, hogy ezt az ígéretet beváltják-e, csak ajtuk áll.

Szerintem ez változó dolog, ismerek olyan párt, aki 17 éves koruk óta együtt vannak, és ez nem változott az elmúlt 30 évben sem.

2011. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!