Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok a 16-19 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a 16-19 éves kori eljegyzésekről? Feltétlenül szükséges? Egyáltalán tudják mit vállalnak vele?

Figyelt kérdés

Szerintem gőzük nincs róla. Végzős középiskolás vagyok, lassan két éve együtt a párommal. Vannak közös terveink, de amíg nincs egy biztos háttér mögöttünk mind anyagilag mind egyéb, addig nem szeretnénk erre gondolni. ...S fejest ugrani az egészbe, hogy később legyen min veszekedni. Én nem engedném a gyerekeimnek 20 éves kor előtt, hogy eljegyzést "kössenek", más szülő mit gondol erről?

Amúgy a java része szerintem divatból csinálja - csak szörnyű, hogy már ez is idáig süllyedt.


2010. márc. 30. 20:40
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
39%
Tizenkilenc éves korban el lehet jegyezni egy komoly lányt, de nem a felhajtás kedvéért. Ha az esküvő is körvonalazódik nagyjából, akkor ez normális. De évekig jegyben járni, lekötni valakit ezen a címen lekiismeretlen és felesleges dolog.
2010. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik, bár kivételek vannak nagyjából egy a vélemény: felelőtlenség, felesleges, indokolatlan.

Valóban kevés kapcsolat marad tartós, kivételek persze itt is vannak.

Illetve évekig jegyben lenni. Én is úgy vagyok vele, hogyha eljegyez akkor vegyen is záros határidőn belül.

Amúgy valószínűnek tartom azt is, hogy sokan azért csinálják, hogy villogjanak vele meg mert magukhoz akarják láncolni a másikat.

Ha meg "csak" jegyben járnak de sosem lesz esküvő az egyértelműen arról szól, hogy "szebb szó a jegyesség mint a járás" ...


Csak örülni tudok annak, ha valakinek összejön, ahogy az egyik válaszadó is írta, hogy nem sokára esküvő. Gratulálok! És eben nincs semmilyen irónia. Maradjon is tartós a kapcsolat. :-)

2010. márc. 30. 22:30
 13/38 anonim ***** válasza:
37%

19 évesen ?

Na ez lehet kivétel de én 21 évesen mentem hozzá a férjemhez, szültem neki 2 gyereket ( hozzáteszem mellette tanultam ) tehát nem 8 általánosm van !

Majd 2 és 6 évesek voltak a gyerekek megcsalt, állitolag nem élte ki magát, ja elötte 3 évet együtt jártumk !!

Ez régen volt, szerintem ma sincs másképp, most a gyerekek 16 és 19 apjuk 1 évben 1x látja öket mert nincs rá szüksége, én csak azt mondom, ráérnek a fiatalok az eljegyzéssel, mit ér a papir ??? ! Hát ennyit, vagy semmit? Hát 10 éve vagyok ujra norm kapcsolatba szeretetbe, ja és PAPIR nélkül ! És igy jo, legalább is nekem, tanulság!

2010. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
53%
Én vagyok a "házasodós"... Köszönöm kérdező, látom megértetted, mit szeretnék mondani. Kinek a pap, kinek a paplan (megint :)), nem lehet általánosítani. :)
2010. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

A magam részéről korainak tartom, bár az tény, hogy egy eljegyzés még nem kötelez semmire. 100-ból egy esetben lesz az első szerlmek egyikéből tartós kapcsolat. Akkor meg minek? Persze, az elején nagy a szerelem, csak azt is tudomásul kellene venni, hogy nem biztos, hogy amikor már együtt fognak élni, mindketten dolgoznak, este fáradtan érnek haza, ugyanolyan romantikus lesz az egész, mint most. Pedig az az igazán érett kapcsolat, ahol a felek képesek tolerálni a mindennapi problémákat, élethelyzeteket. Ha a kapcsoalt kibírja a "szürke hétköznapokat", akkor már esetleg lehet eljegyzés. Én azért előtte mindenképpen együtt élnék egy darabig az illetővel. Lakva ismerszik meg az ember, ahogy mondani szokás...


Én egyébként 20 évesen jegyeztem el magam a párommal, 22 voltam az esküvőnél, és nem bántam meg a dolgot, pedig nekem is sokan mondták, hogy korai az még... Mi már tudtuk, hogy a mi kapcsolatunk kiállja majd a próbákat. Sokan ezt nem tudják...

2010. márc. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
37%
Akkor igazat adnék neked kedves kérdező, ha az a tény, hogy valakit eljegyeztek a világon bármit jelentene manapság. Ma már eljegyzési gyűrűt úgy vesznek egymásnak a fiatalok, mintha vennének egy plüss szívecskét. Nincs semmi tétje, nem jelent házassági szándékot csak annyit, hogy szeretik egymást. Úgysem fogja házasság követni az esetek 98%-ában a 16 éves korban kötött eljegyzést. Ha számukra ez jó játék, akkor csinálják, de nem kell túl komolyan venni őket.
2010. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom elítélendő dolognak, ha valaki korán szeretne házasodni, akár 18-19 évesen. A saját döntése, ő viseli a következményeket. Természetesen divatból hülyeség.

Nekem volt egy iskolatársam (zenesuli), 17 évesen jegyezték el egymást az oszt.társával, érettségi után összeházasodtak, mert együtt akartak élni, és vallásosak voltak. Hamarosan diplomáznak, és nagyon boldogok. Nem hinném, hogy bármi rosszat elkövettek volna.

Aki ezt mondja, az egyszerűen irigy.

2010. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig a "házasulós" vagyok. Érdekes, mert nekem Ő az első szerelmem. Hiába mondjátok, én jónéhány embert ismerek még rajtunk kívül úgyanígy. Házzasságpártiak vagyunk, fiatalon is.
2010. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
50%
Elég baj, ha az eljegyzésnek ma nincs komoly értelme. Ez talán a sok papír nélküli együttélésnek köszönhető. Valamikor bizony egy eljegyzett menyasszonynak illett betartania a szabályokat még akkor is, ha történetesen a vőlegénye katona volt. Nem volt semmiféle bulizás nélküle, nem volt ilyen-olyan indokkal mászka. A menyasszony várta a szabadságolást. Érdekes, hogy ez akkoriban nem is volt áldozat a részéről.
2010. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom az én történetemet,véleményemet!

Szerintem maga az eljegyzés nem felelőtlen dolog,hiszen ebben semmi olyasmi nincs amit nem lehet megszakítani,vagy nem elkötelezettség.Egy gesztus,egy gyűrű egy szándék amit a férfi kezdeményez a nőnek ha komolyan gondolja a dolgokat vele!persze vannak olyan férfiak akik ezt "szórakozásból"teszik,és már vagy 3-4 lánnyal megcsinálták,de most nem erről van szó.Sztem maga az eljegyzés egy szép szándék (ha persze a fiú nem hülyüli el).Én vállalom az h 18 éves vagyok,2éve együtt a párommal.Nem ő az első nekem,de eddig ő az akivel minden tökéletes!9évvel öregebb tőlem, és én sem az a gondolkodású lány vagyok mint a legtöbb mai 17-18éves lány!Ő dolgozik én tanulok!!!együtt élünk lassan másfél éve,tudjuk egymás jó és rossz szokásait.őszintén beszélünk az érzéseinkről és tudom róla h úgy gondolja h velem le tudja élni az életét,és komolyan is gondolja velem.sőt,most jön a ráadás:1éve a "mennyasszonya"vagyok.Van egy gyűrű rajtam,amire ha ránézek ha pl szomorú vagyok vagy bármi,eszembe jut h van egy valaki aki van nekem és tartozok valakihez!én nem könyörögtem ki tőle h jegyezzen el 17 évesen (ő akkor volt 26!!!) ezt ő gondolta így!esküvű nem lesz 3-4éven belül,de akkor mi van??ismerek olyanokat akik 6-7 év után mentek férjhez.ha nekünk így jó akkor mi van?ha én így érzem magam jól akkor miért ne?ez egy kötelék köztünk egyfajta "elhatározás"a jövőbe.nagyon jól meg is vagyunk.Nah ezek után akinek nem tetszik az őszinte az pontozhat.

2010. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!