Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan értessem meg a barátomm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a barátommal, hogy én még nem akarok eljegyzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok, párom 23. 3 éve vagyunk együtt. Imádom, szeretem őt, jobb pasit nem is kívánhatnék tőle,jövőre tervezzük az összeköltözést.


Volt már szó természetesen arról is, hogy ki mit képzel el a távoli jövőben, egyöntetűen együtt szeretnénk leélni az életünket, és megbeszéltük, hogy majd a tanulmányaim vége felé (kb 2018) majd teszünk egy komolyabb lépést és majd megkéri a kezem.


Tegnap este belementem az egyik barátjával való üzenetezéseibe, mert egy zenét kerestem ott és megakadt a szemem azon, hogy azt írta a barátjának, hogy idén télen vagy jövő tavasszal szeretné megkérni a kezem.


Kicsit furcsán érintett, nem annyira szeretem az ilyen "magánakciókat", amikor szépen megbeszéltük már egyszer a dolgokat. Én tényleg imádom, és vele képzelem el az életem, de még szeretnék várni ezzel a dologgal, nem akarok 19 évesen menyasszony lenni és évekig jegyben járni. Ráadásul szerintem komolyan se vennének bennünket, ha 19 évesen azzal állítanánk be, hogy eljegyeztük egymást.


Nem tudom értitek-e mi is a problémám...



2016. febr. 26. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

1. Nem szép dolog belenézni a pasid privát üzeneteibe.

2. Miért olyan nagy dolog az eljegyzés?

3. Miért lenne gond, ha évekig járnál jegybe?

4. Nem mindegy, hogy el vagy jegyezve, vagy sem? Az összeköltözés az oké, de egy szimbolikus akármi már nem?

2016. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van túl sok mindent érteni ezen.


Ezt neki ugyanígy meg tudod mondani. Nehéz beszélgetés lesz, de ha biztos vagy benne, hogy mit akarsz, akkor muszáj lesz. Sokkal jobb, mintha nemet mondanál neki, amikor megkér. Legyél empatikus, erősítsd meg abban, hogy tényleg szereted és el tudod vele képzelni az életedet (ha tényleg így van), de állj ki a véleményed mellett.


Szerintem alapból is célszerű együtt élni egy darabig, mielőtt eljegyzésre kerülne sor. És ilyen fiatalon én sem erőltetném.

2016. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, és azt is mondtam, hogy ne hozzon engem ilyen kellemetlen helyzetbe, mert nem akarom megbántani ha tényleg megkérne még most... :-(
2016. febr. 26. 14:38
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Szakíts vele, abból érteni fog. Ha szeretnéd, nem problémáznál ezen.

Üdv.

2016. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#3: akkor mi a baj, ha már meg is mondtad neki? Elfogadta és megértette?
2016. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem.. :(


Annyit mondott rá, hogy "jó" és besértődött, mint egy kisgyerek... Pedig én komolyan megszeretem volna vele beszélni...

2016. febr. 26. 18:03
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként, hogy a többi kommentelőhöz is szóljak, én nem mondom, hogy bennem nincs hiba... Sokszor szoktam túlságosan a tervszerűséghez ragaszkodni, meg apró részleteken fennakadni... (hogy jajj majd mi lesz majd ha ez lesz, mi lesz majd ha az)
2016. febr. 26. 18:07
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
ha tisztában vagy a hibáiddal, akkor miért nem korrigálod őket?
2016. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tél/jövő tavasz messze van még. Addig még sokszor szóba kerülhet, beszélgettek róla, tisztázhatjátok a dolgot, hogy ki mit szeretne és hogy, nem feltétlenül most rögtön kell erőltetni a dolgot. Valószínűleg, mivel most rá van pörögve a témára (hiszen mostanában beszélt erről a barátjával) sokkal inkább elutasításnak éli meg az odázásodat, még ha nem is annak szánod.

Szóval nyugi, ne idegeskedj, hosszú még az idő, meg tudjátok beszélni szépen, apránként a dolgot.


HA mindennek ellenére mégis magánakcióba kezd, és még akkor is azt érzed, hogy rosszkor jön, akkor még mindig mondhatsz nemet. Egy "nem" nem egyenlő a szakítással. Elmondhatod neki, hogy szereted, és vele akarod leélni az életed, de korainak érzed, így egyelőre maradjon nála az a gyűrű, és vegye elő újra, ha itt az ideje. Késleltetett igen. :)

2016. febr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

#6:

>Annyit mondott rá, hogy "jó" és besértődött, mint egy kisgyerek...


Sértve érezte magát, valahol érthető, hogy így reagált, bár nem éppen érett dolog. Ilyenkor lehet még folytatni a beszélgetést, én legalábbis nem engedem ilyenkor, hogy így érjen véget.

>Ne sértődj meg, kérlek, nem akartalak bántani. Nem akarom, hogy tüske maradjon benned és hogy így zárjuk le ezt a témát. Satöbbi, satöbbi. Mondja el, mit érez, mit jelent ez neki, fél-e valamitől, és hogy hogy segíthetsz neki.

2016. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!