Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan értessem meg a barátomm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a barátommal, hogy én még nem akarok eljegyzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok, párom 23. 3 éve vagyunk együtt. Imádom, szeretem őt, jobb pasit nem is kívánhatnék tőle,jövőre tervezzük az összeköltözést.


Volt már szó természetesen arról is, hogy ki mit képzel el a távoli jövőben, egyöntetűen együtt szeretnénk leélni az életünket, és megbeszéltük, hogy majd a tanulmányaim vége felé (kb 2018) majd teszünk egy komolyabb lépést és majd megkéri a kezem.


Tegnap este belementem az egyik barátjával való üzenetezéseibe, mert egy zenét kerestem ott és megakadt a szemem azon, hogy azt írta a barátjának, hogy idén télen vagy jövő tavasszal szeretné megkérni a kezem.


Kicsit furcsán érintett, nem annyira szeretem az ilyen "magánakciókat", amikor szépen megbeszéltük már egyszer a dolgokat. Én tényleg imádom, és vele képzelem el az életem, de még szeretnék várni ezzel a dologgal, nem akarok 19 évesen menyasszony lenni és évekig jegyben járni. Ráadásul szerintem komolyan se vennének bennünket, ha 19 évesen azzal állítanánk be, hogy eljegyeztük egymást.


Nem tudom értitek-e mi is a problémám...



2016. febr. 26. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem gàz , hogy irânyìtod a pasit megmondod mikor kérheti meg a kezed, elveszed a férfiassàga egy részét amikor ö dönthet, papucs nevelés :)) Különben fiatal és éretlen vagy ilyenekre mint eljegyzés...
2016. márc. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem akarom még....
2016. márc. 12. 14:48
 13/17 A kérdező kommentje:
És nem irányítom és nem mondom meg, hogy pontban mikor kérje meg a kezem, annyit beszéltünk meg, hogy most még ne, fiatalok vagyunk (AHOGY TE IS ÍRTAD), és ezt ő is helyeselte.
2016. márc. 12. 14:50
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
" hogy majd a tanulmányaim vége felé (kb 2018) majd teszünk egy komolyabb lépést és majd megkéri a kezem." azért akkortájt annyira nem fogsz meglepödni söt talán már egyenesen várni fogod és csalódott leszel, hogy erre az alkalomra se jött a gyürü. Régi módi felfogás régen a lányoknak többet jelentett férjhez menni és addig kényeztették a legényt sütöttek föztek varrtak neki még nem jött a megkéretni a násznaggyal a kezét. Na ebből kikopott sok mára annyi maradt,hogy pasi dolga a kezdeményezés. Legtöbb lány romantikus rózsaszín álmai erröl szólnak.... hogyan lessz.
2016. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%

Remélem olvassa ezt, rájön, hogy nem szereted, és inkább szakít veled.

Üdv: Valaki, aki tudja mi az a szerelem.

2016. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
16%

Én értem mire gondolsz, az évekig való jegyben járásnak szerintem semmi értelme sincs. A tél és jövő tavasz még messze van, addig bőven lesz időtök beszélgetni.

Fel kellene hoznod valahogy ezt a témát, csak óvatosan, semmi konkrétumot nem mondva, csupán általánosságban beszélve erről.


Elmondod neki, hogy te mikor tartanád ideálisnak az eljegyzést és miért. (Pl mert nem szeretnél évekig jegyben járni, amíg nem fejezted be a tanulmányaidat és nem lesz rendes munkád nem tudsz beszállni a lakodalomba pénzügyileg, stb.) Őszintén mondd el, hogy mit gondolsz, és hallgasd meg az ő álláspontját is. Ez egy teljesen normális téma, amiről nem árt beszélni, nyugodtan felhozhatod/ügyesen rá terelheted a szót, nem tabu ez.


Egyébként már én is elgondolkodtam azon, hogy hogy reagálnék arra, ha a barátom megkérné a kezem. (A kapcsolatunk elején egyszer tett egy célzást, hogy ő 2-3 év után szeretne majd többet és most már majdnem 2 éve együtt vagyunk, én szintén 19 éves vagyok, ő 24.)

Arra jutottam, hogy hiába nem tartom még szükségesnek, úgy gondolom ráérne még, nem mondhatnék nemet. Képzeld el, micsoda fájdalmat jelentene az a barátodnak, valószínűleg összetörne és a kapcsolatotokat is megrontaná.

Mindenképp vele szeretnéd leélni az életedet, akkor hát 1 év nem számít olyan sokat, nem? Ezek szerint 2017-ben kérné meg a kezed és nem 2018-ban. Őszintén, a kettő között nincs nagy különbség, 1 év miatt nem érdemes így megbántanod azt, akit szeretsz. Ha előtte nem sikerül megértetned vele, hogy ezt te még nem szeretnéd, ne akkor próbáld, amikor már előtted térdel, gyűrűvel a kezében.


Későre jár és már álmos vagyok, úgyhogy ez most elég kesze-kusza lett, de remélem érted, mit akartam mondani ezzel. Ha gondolod, nyugodtan írj privit és beszélgethetünk még erről :)

2016. márc. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves vagy!

Lehet, hogy szavadon foglak és írok! :)


Ha megkérne, természetesen én sem tudnék nemet mondani.. :)

2016. márc. 16. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!