Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány gyűrű van összesen és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány gyűrű van összesen és melyiket mikor melyik ujjra kell/illik felhúzni?

Figyelt kérdés
Sok helyen utána olvastam már, de majdnem mindenhol más írtam, szóval hogy is van ez? Van karika, eljegyzési és kísérő gyűrű is? Mikor melyiket hova kell felhúzni? Pontosan leírná nekem valaki, legyen oly kedves.

2016. márc. 12. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket tudom.

1. verzió: karikagyűrűvel zajlik az eljegyzés, akkor alapvetően van a karika mindkét félnek, és esküvőkor átkerül a másik kézre, és a gyűrűs ujjon hordják, ezt kiegészítheti kísérőgyűrű is, amit a nők szoktak kapni, de nem kötelező (anyukámnak volt), ezt nem tudom, melyik ujjon szokták hordani

2. verzió: csak esküvőkor van karika, ilyenkor az eljegyzés történhet olyan gyűrűvel, mint az első verziónál a kísérőgyűrű, ez legtöbbször valamilyen köves gyűrű szokott lenni, és ezt a nő kapja, mint a romantikus amerikai filmekben, és a gyűrűs ujjra kerül


Mostanában már eléggé lazán kezelik, hogy mikor melyik kézen hordják a gyűrűt, nekem volt ismerősöm, aki ugyanazon a kezén hordta esküvő előtt és után is a gyűrűt, mert nem volt egyforma vastagok a két kezén az ujjak. Szóval én ezen a részen már nem igazodom ki, ezt majd mondja meg más. :-)

2016. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

5 gyűrű van: föld, tűz, szél, víz és szív. De egyszerre csak egyet viselhetsz és a gyűrű választ téged. De tök jó, mert leidézhetsz vele egy szociopata szuperhőst aki szerencsétlen környezetszennyezők kínzásának szentelte életét (elviszi őket trikóbna az antarktiszra meg kikötözi a tüző napon a hajója árbócára...)


[link]


Na jó, amúgy csak kettő van, tudomásom szerint. Eljegyzési és rendes.

2016. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Bocs az offért de ezt nem hagyhatom ki. Összesen húsz gyűrű készült, és ezek között az Egy Gyűrű a leghatalmasabb:

"Three Rings for the Elven-kings under the sky,

Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,

Nine for Mortal Men doomed to die,

One for the Dark Lord on his dark throne,

In the Land of Mordor where the Shadows lie,

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all and in the darkness bind them

In the Land of Mordor where the Shadows lie."

2016. márc. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 VirágésBence ***** válasza:
Külföldön elterjedt, hogy van egy eljegyzési és egy esküvői gyűrű. Az eljegyzési díszesebb, köves, az esküvői karika.
2016. márc. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Virág és bence, kísérőgyűrű az amire gondolsz.
2016. márc. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hagyományosan egy pár karikagyűrű van, amit eljegyzéskor felhúznak bal kéz gyűrűsre és esküvőkor átkerül a jobb kézre.

Manapság van az, hogy csak a nő kap egy kövesgyűrűt nagy csinnadratta mellett.

2016. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!