Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan illik egy eljegyzést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik egy eljegyzést lebonyolítani?

Figyelt kérdés
Úgy értem vannak e bizonyos formái. Ki kell e kérni a lányt a szülőktől? Melyiktől? Eljegyzés előtt vagy után kell a szülőktől elkérni a lány kezét? Milyen úgymond kritériumok vannak még? Köszönöm

2014. márc. 1. 05:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez tájegységenként különbözik.

De az általános szokás, hogy a lányos háznál van az eljegyzési ebéd. Ahol a fiú szülei is ott vannak. Nem kell feltétlenül az egész rokonságnak ott lenni.

A fiú visz egy virágcsokrot a menyasszonynak, és a leendő anyósának is. Amikor átadja a virágot, megkéri a lány kezét a szülőktől. Hasonló szöveggel: szeretem a lányukat, feleségül szeretném venni, kérem adják hozzám a lányukat. Igenlő válasz esetén leülnek ebédelni. A leves elfogyasztás után felhúzzák az ujjukra a karikagyűrűket, és ha van a lány ujjára a kísérőgyűrűt is.

A mi vidékünkön ilyenkor a férfi is kap pecsétgyűrűt a lánytól. A menyasszonynak pedig az anyós is ad nyakláncot, vagy karkötőt.

2014. márc. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk 22-én volt az eljegyzésünk egy étteremben voltunk a vőlegény szülővárosában ez azért lett így mert az esküvő a mi nálunk a menyasszony szülővárosában lesz tartva és így egyeztünk meg!Szóval ott egy szép étteremben voltunk a szűk családdal szülők,mamák,testvérek!Mi előtt elkezdődött volna a vacsora kértünk ki inni valót a pincértől beszélgettünk volt ki téve az asztalra nassolni,harapni való sós édes sütik,beszélgettünk.Aztán már mondogatták a vőlegénynek hogy vegyen magán bátorságot és kezdje el a dolgokat... :) ekkor ő felállt tanakodott a pincérrel elvonultak és visszajött egy hatalmas virág kosárral rózsával és liliommal volt teli azzal oda jött én hozzám és nekem adta hogy szeret.. stb már nem is pontosan emlékszem :) aztán leültünk csak a vőlegény állt és elkezdte azzal hogy köszöni hogy mindenki eljött és h itt vannak aztán mamámhoz fordult(mert én nekem már csak ő él)és megkérdezte hogy áldását adja e az esküvőnkre stb stb.. :) kapott ő is egy csokor virágot puszi puszi sírás rívás :) aztán pedig felhúztuk mi egymásra a karika gyűrűnket amit előtte közösen megvásároltunk a bal kezünkre aztán ez majd az esküvőnk után kerül át a jobbra!Aztán koccintás,gyűrű körbe mutogatás :) kaja,pia legvégül hoztak 3 féle tortát!:) Szép volt jó volt!Ja egyébként mi ajándékokat is kaptunk mi előtt az étterembe indultunk volna a vőlegényes házba volt hívva mindenki és ott megajándékoztak minket!:)
2014. márc. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 31-én volt az eljegyzésünk.

Az eljegyzés mindig a lányos háznál történik (vagy mostanában, ha nincs elég hely a vendéglátásra, akkor étteremben) A vendéglátó a lányos ház.

Az eljegyzésre csak a szűk család hivatalos: szülők, nagyszülők, testvérek, azoknak a családjai. Ebédre készülnek és az asztalnál ülve a vőlegény (aki még igazából nem az) apja, tehát a jövendőbeli após kéri meg a leány apjától a fia számára a leány kezét.

A mondókája a habitusától függően változó, rövid, hosszú, komolykodó vagy vicces, de a végén elhangzik a kérdés, amely szerint a fiának adják e a lányuk kezét. Természetesen ekkor már "igen" a válasz, (amit szintén az apa (a menyasszony apja ad meg) hiszen ez a ceremónia már előre lerendezett állapotban történik. (Ha a vőlegény apja nem él, akkor a keresztapa -násznagy szól, vagy maga a vőlegény, az igen választ viszont adhatja a menyasszony anyja is, ha a menyasszony édesapja már nem él.)

Ezek után a vőlegény jegygyűrűt (eljegyzési gyűrűt) húz a menyasszony újára, a menyasszony pecsétgyűrűt a vőlegény újára.

Itt lehet eltérés: 1. csak a vőlegény ad köves gyűrűt a menyasszonynak. (és később együtt választják ki a karikagyűrűjüket. 2. Köves gyűrűt ad a vőlegény, pecsétgyűrűt a menyasszony. 3. a karikagyűrűt mindketten egymás ujjára húzzák. 4. Karikagyűrű + köves (kísérő) és pecsétgyűrű egymás ujjára húzva.

Látható, hogy a gyűrűhúzásra ilyenkor azért komolyan készülni kell, ez már akkor, ott nem lehet meglepi:)


A kikérés az esküvő alkalmával történik, ez általában a vőfély intézi a lányos házhoz, mert ilyenkor az érintetteknek úgy elszorul a torka, hogy szót sem tudnak kiengedni belőle:)

2014. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg függ attól is, hol csinálod. Nálunk párom beszélt anyukámmal (apukám már nem él), elmondta, hogy szeretne feleségül venni, anyukám pedig áldását adta rá. Erről én még akkor nem tudtam, pár nappal később, kettesben történt a lánykérés, igaz, hogy egy kísérő gyűrűvel, hagyományos karikagyűrűs eljegyzésünk nem volt, mert mi csak az esküvőn szeretnénk egymás ujjára húzni a gyűrűt, addig meg az én kezem van a kísérő gyűrű.


De sok olyat tudok, ahol először volt meg a lánykérés, utána elmondták a szülőknek, és nem volt "hivatalos" eljegyzés. Én örülök, hogy a párom megkérdezte anyukámat.

2014. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!