Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem bírom túl tenni magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom túl tenni magam azon, hogy a párom nem akar eljegyezni. Hogyan felejtsem el ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Régebben ígérgette, aztán sokszor emlegettem amikor nem történt semmi, és csak ideges lett. Mostanra már szóba se kerül. Pedig tudta, hogy ez nekem milyen fontos, és úgy tűnt ő is ugyan úgy érez a házassággal kapcsolatban mint én. 4 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, nem szoktak problémáink lenni.

Nem fogom elhagyni a párom emiatt, mert jó a kapcsolatunk. De mit tegyek, hogyan felejtsem el az eljegyzést? Mindig amikor meglátom hogy egy másik ismerősömet eljegyezték, mintha egy kést forgatnának a szívemben. Nem bírok örülni mások örömének, mert ők megkapják amire én csak vágyok. Szeretném, ha nem lennék ennyire keserű emiatt. Hogyan tegyem túl magam ezen?


2016. jún. 30. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
De te inkább megírtad ide, meg még kitudja hova, ahelyett, hogy a pasidat kérdezted volna.. Azért, mert azt látod magad körül, hogy az emberek esküvősdit játszanak, neked még nem kell
2016. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mégis mit kérdezzek tőle? Az a kérdés, hogy hogyan felejtsem el ezt az egészet, hogy mit csináljak hogy ne érezzem magam rosszul emiatt. Ezen nem segít ha a párommal beszélek. Amúgy meg nem kell rögtön bunkó stílusban írni.
2016. júl. 1. 00:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is akkor nyugodnál csak meg, ha őszintén átbeszélnétek az egészet a pároddal.

Ha fontos neked a házasság, és korábban ő is ezt nyilatkozta, úgysem felejted el.

2016. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszindulatból: de van problémátok, méghozzá ez. Illetve az hogy nem tudtok beszélgetni, lásd ideges lett és hogy nem beszéltek róla. Egy pasi ha tudja hogy fontos és szeret, úgy látja hogy megérett rá a kapcsolat akkor megteszi. Ha kimondtad hogy : drágám nekem ez fontos - akkor vagy szeret annyira hogy megteszi vagy mégsem klappol minden.... Van pasi aki beleszokik az együttélésbe, kényelmes az egész és nincs semmi kötelezettsége, nem kell elválni ha menni akar... Persze ezt elmondani nem fogja csak elvan hogy nem beszél a dologról, halogatja...

Nálunk hetente téma, hogy mi hogy lesz a jövőben, mikorra tervezi kb az eljegyzést, milyen gyűrűt szeretnék, lemérte az ujjam, után az esküvő hogy lesz. Párom lelkes teljesen.

Ismét át kell beszélni, leülni hogy: drágám tervezel elvenni mostanában? Ennyit kell megkérdezned higgadtan. Ha igen akkor adni egy határidőt hogy pl idén, jövő nyárig történjen meg a leánykérés és után 1 éven belül az esküvő (lesz rá pénzetek amúgy? mert van nálunk is azért tolódott ki mert tudtuk hogy korábban nem lett volna rá pénz hogy egy év múlva esküvő legyen) mert neked fontos, ha nem vagy ideges lesz és eltolja a témát vagy "majd...." akkor nem folytatjátok mert ő nem akar elvenni ezek szerint és elfelejteni nem fogod az biztos.

Egyébként másokét ne hasonlítsd a tietekhez, ma már divat az eljegyzés, a fb-ra meg ebben mérik a tinik is a szerelmet... Csak később jönnek rá hogy emögött sokszor nincs házassági szándék, évekig jegyben járogatni pedig gyerekes. Minden kapcsolat ott tart ahol éppen kell, egy eljegyzési gyűrű semmi, felbontható visszaadható, ne erre hajts, hanem arra hogy akkor egy max két éven belül házasodjatok is össze!

2016. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet elfelejteni.


Ha neked fontos, mindig egy nagy tüske lesz a szívedben,hogy a párod nem akar feleségének, csak a barátnője maradsz, ha együtt maradsz vele élettársként. Én pont ezért nem maradtam volna olyannal aki nem akar hivatalos kapcsolatot (házasságot), vagy minden más fontosabb, kifogásokat keres, húzza az időt sok évig stb...Ez már megalkuvás. Megelégszel azzal ami van, és belesüllyedsz egy olyan kapcsolatba amiben nem vagy 100%-ig boldog.

Van ilyen ismerősöm, a pasi nem akar házasságot. A lány meg vele maradt mert hogy szereti stb. És mindig ha eljegyeznek valakit a környezetében vagy házasodnak, sírva fakad, irigykedik, és azt mondogatja, hogy úgyis elválnak, rosszindulatú megkeseredett nő lett belőle. De nem lép már, mert 30 felett nem hiszi, hogy találna valaki mást. Ennek szerintem nem sok értelme van, de az ő dolga milyen minőségben éli az életét.


Nem irigykedni kell mert másokat eljegyeznek/elvesznek, hanem olyan pár mellett elköteleződni akivel összepasszoltok ilyen téren is.

Ha nem akarod otthagyni, akkor nyeld le a békát, aztán keseregj minden ismerősöd eljegyzésének/házasságának hallatán, ha az jobb neked.

2016. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem egyeztek alapvető fontos jövőt érintő kérdésekben, akkor nem tudom, túl tudod-e tenni magad ezen. Szerintem az a kérdés inkább: biztos, hogy így szeretnél élni?
2016. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért is nem olyan könnyű ez a helyzet, mert terhes vagyok. Nemsokára megszületik a babánk, nem akarom elhagyni a párom, már csak a baba miatt se.
2016. júl. 1. 22:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lehet ezen túllépni ha neked fontos. Lehet jönni azzal a dumával, hogy a házasság csak egy papír de én úgy érzem ahol évek múltán sincs eljegyzés majd házasság az a kapcsolat komolytalan és kész. Nem tudnék együtt lenni olyasvalakivel akivel ennyire nem egyezik a jövőképünk.
2016. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha már gyereket is szülsz házasság nélkül, akkor ne nagyon reménykedj. Aki ezt teszi, azokat ritkán veszik el.

Sok ismerősöm kapcsolatba szült gyereket házasság helyett. 1 srác volt aki 2 gyerek után nagy nehezen elvette a párját, egy másik 1 gyerek után.

A többi nem. A legtöbb ilyennél már nincsenek is együtt, a gyerek születése után 1-2 éven belül leléptek más nővel. Ez azt mutatja, hogy valóban nem gondolták annyira komolyan a kapcsolatot, ezért házasságra sem adták a fejüket. Nem volt így macera a válással. Olyan férfiak is vannak ezek között akik évek óta nem is törődnek a gyerekeikkel, csak az új nőjükkel, nem is egy.


Szóval most már (gyerekkel a képben) késő azon keseregni, hogy nem vesz el a pasid.

2016. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezután viszont muszáj lesz sajnos, gyerekvállalás után a legtöbb pasi nem veszi el a nőt ha addig nem akarta, utána már minek?! alapon. Család lesztek, együtt éltek, a pasiknak ilyenkor már főleg nem fontos, így is meglett a család hogy nem vállalt minden felelősséget.. Nyitva hagyta a kiskaput.

Nem szülök olyan kapcsolatba ahol egy eljegyzés-esküvő se történik meg ha én szeretnék valamit és fontos számomra. Akkor főleg kikötöm hogy csak utána vállalok gyereket.

2016. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!