Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés után kb mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés után kb mennyi idővel szoktak a párok összeházasodni?

Figyelt kérdés
Egy hete kérte meg a párom a kezem, előtte már beszéltünk házasságról is. Újonnan 1,5 éve vagyunk együtt, de már volt egy előző kapcsolatunk is, akkor 4 évig voltunk együtt, csak különböző okok miatt vége lett, akkor 1,5 évet "kihagytunk". Most minden boldogabb, mint valaha. Nyilván megbeszéljük, hogy mikor házasodjunk majd össze, de kicsit úgy érzem még mindig, hogy nem vagyok készen rá. Ő azt támogatná, hogy még idén, én azt, hogy 2017 tavaszán/nyarán...ez így sok idő lenne? Ember válogatja bizonyára, hogy eljegyzés után mikor házasodnak össze, de nem szokás sokat várni...nem? 25/l 36/f

2016. júl. 19. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Mi másfél évre házasodtunk eljegyzés után. Engem inkább jobban aggasztana az a 11 év korkülönbség
2016. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert? 7 éve ismerjük egymást...meg amint írtam 4 évig együtt voltunk már..csak történt egy s más és szakítottunk...aztán 1,5 éve újra összejöttünk.
2016. júl. 19. 20:33
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
1, maximum 1,5 év idealis szerintem. Előbb felesleges.
2016. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában 1-2évet szoktak várni, ha lagzi is lesz, ennyi idő kell a normális szervezéshez, hogy még válogathass a helyszínek, időpontok között, pl sminkest is nehéz már fél évre előre találni nyárra. Viszont ha csak egy kicsikét akartok egy vacsival(ami még idén belefér) akkor lehet korábban, ősszel télen sokkal több a lehetőség.

Viszont a nem vagyok rá készen miatt én várnék! Ha bármilyen bizonytalanságod van akkor nem szabad belemenni mert csak a gond van belőle. Mi volt a különválás oka? Nem viselt meg vagy hagyott benned nyomot, bizonytalanított el abban hogy ő az akivel az elkövetkezendő 60évet le akarod élni? Miért szeretnéd a későbbit? Azért mert az később van, ergo nem akarsz most házasodni mert nem vagy kész rá még vagy mert pl van egy helyszín ami tetszik.

Ha feldobsz egy érmét már tudod melyiknek szurkolsz, de ha az idén jön le, akkor mit érzel?

2016. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1-2 év, attól függ, hogy az év melyik szakában kérték meg a nő kezét és az év melyik szakában szeretnék az esküvőt.


Ha például a párom februárban kérte volna meg a kezem, akkor biztos vártunk volna 1,5 évet, mert tavaszi esküvőt szerettünk volna és 120 főre nem 2 hónap leszervezni.

Február helyett augusztusban kérte meg a kezemet, így már meg tudtuk szervezni következő év tavaszára.


A helyetekben én már biztosan nem házasodnék az idén. Mindjárt augusztus és ha nagyobb lagzit szeretnétek, akkor esélytelen megszervezni..még őszre sem tudnátok.

2016. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi 8 hónapra eljegyzés után.
2016. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akit érdekel, hogy anno mi volt a különválás oka, az írjon privit..nem szeretném ide leírni..
2016. júl. 19. 23:12
 8/16 anonim ***** válasza:
1-2 év szokott lenni az átlag, nálunk pénzügyi akadályok miatt kicsit több volt, mint 2 év. Idénre már nehezen tudnátok mindent jó áron és kompromisszummentesen leszervezni (nem lehetetlen, de kisebb a választék bizonyos szolgáltatásokból, mert mindenki foglalt, ezért drágább lehet). Én is a 2017re szavaznék.
2016. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "szoktak" nincs olyan, hogy "illik". A házasság nem egy keksz, ami ha rossz kidobod és eszel mást. Ez elvileg egy életre szól. Az eljegyzés egy a másik mellett tett szándéknyilatkozat, mi szerint vele képzeled el a jövőd. Akkor házasodtok össze amikor akartok, amikor mindketten készen álltok rá. Aki azon csámcsog, hogy mióta jártok jegyben az meg is érdemli, a többiek meg ugyanúgy veletek fognak örülni ha holnap házasodtok mintha öt év múlva tennétek.
2016. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
1 év a normális szerintem.
2016. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!