Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 6 év után megkértem a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 év után megkértem a barátnőm kezét, erre ő időt kért, hogy átgondolja. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy én is épp eleget várattam őt a lánykéréssel és ő is nagyon sokáig várt rám, úgyhogy most én is várjak csak szépen türelemmel, amíg ő átgondolja a dolgot és dönt.


Amikor kérdeztem tőle, hogy de mégis meddig várjak, meg egyáltalán mit kell ezen átgondolni, arra csak azt mondta, hogy ő is várt 6 évet, míg én átgondoltam, hogy el akarom-e őt venni, szóval ha nekem 6 év kellett hozzá, hogy eldöntsem, hogy vele akarok élni, akkor ugyan már ne háborogjak azon, ha ő is ugyanilyen alaposan meg szeretné fontolni a dolgot.


Most ez mi? Ez valami kicsinyes, női bosszú, amiért nem lett mindjárt az első adandó alkalommal eljegyezve? Konkrétan azt érzem rajta, mintha ezzel ő most direkt móresre akarna engem tanítani, vagy ilyesmi... de miért? Mi értelme van ennek? Komolyan, mintha dedósok lennénk... ha neki 6 évet kellett várni, akkor most én is várjak 6 évet őrá, vagy mit szeretne ezzel?

Másnál is volt amúgy ilyen? Mit lehet ilyenkor tenni? Tényleg várjak, hogy mit méltóztatik válaszolni? Na, de mégis meddig?


Segítsetek!

Én 28/F, ő 26/N



2016. szept. 5. 08:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%

Igen, ez bosszúnak tűnik. :(

Lehet, hogy nem kéne erőltetni azt a lánykérést. Egyébként milyen a kapcsolatod vele?

2016. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%
Hát nehéz ügy. 20 éves volt ezek szerint amikor összejöttetek, szóval nagyon fiatalok voltatok, szerintem ebben az esetben a 6 év nem akkora nagy idő, hogy ő ennyire besértődjön, de gondolom az összes barátnőjét már eljegyezték, és neki hatalmas trauma volt, hogy várnia kellett. (Én 19 voltam amikor összejöttünk, és 25 voltam amikor megkérte a kezem, mivel előtte egyetemre jártunk, pénzünk sem lett volna esküvőre, de én nem hisztiztem, hanem örültem neki, amikor megkért) Igen, valószinűleg az a helyzet, hogy ő titokban dúlt-fúlt, hogy mikor kéred már meg, mert le van maradva, és nem tudja felrakni a facebookra...most meg már nem örül neki annyira.. Nem tudom van e így ennek értelme, olyan mintha nem lenne köztetek normális kommunikáció..és nekem is úgy tűnik, mintha most meg akarna büntetni..elég gyerekes viselkedés.
2016. szept. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
18%
Ez elég rossz előjel. Olyan, mintha már nem akarná a kapcsolatot. Amelyik nő igazán akarja az kap az alkalmon. Valószínűleg nincsenek már érzései és csak magáért a kapcsolatért marad a kapcsolatban.
2016. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Hat év az durva.


Ha korábban megkéred, azzal jelzed felé a szándékaidat, kifejezed, hogy komoly neked. Attól még nem kellett volna elrohanni esküdni.


Beszéltetek egyáltalán a hat év alatt házasságról vagy gyerekről...?

2016. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
12%
Aki igazán esküvőt akar, veled, az nem fog ilyesmit játszani. Nem pont most hisztizik be, amikor még simán visszaviheted a gyűrűt, és max az emberismeretedben csalódsz. 6 év annyira nem durva huszonévesen, nehogy már az legyen a hiszti alapja. Egy barátnőmet 10 év után kérte meg a pasija, szó nélkül igent mondott és azóta már rég házasok. Ő tényleg akarta az esküvőt, örült neki, hogy a párja végre így döntött. A te barátnőd a jelek szerint az eljegyzésre vágyott, tartalom nélkül, inkább a külvilág miatt, és nem azért, mert valóban veled akarná leélni az életét.
2016. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Én eddig nagyon jónak éreztem a kapcsolatunkat, kifejezetten nyugodt, kiegyensúlyozott, harmonikus kapcsolat volt. Vagyis még mindig az, na. Csak ezt most nem tudom hová tenni...

Mindent meg tudtam vele beszélni, és úgy éreztem, hogy ő is velem. Mindig meghallgattam őt, ha valami gondja volt. Összességében elmondható, hogy nagyon ritkán volt köztünk nézeteltérés, és ha mégis, általában a vitás ügyeinket is mindig gyorsan és hatékonyan rendezni tudtuk.

Mivel nőből van, nyilván sokkal emocionálisabb, mint én. Én inkább racionális típus vagyok, őt meg sokszor az érzelmei irányítják, de azért ilyen felesleges hisztiket nem nagyon szokott levágni... talán csak ha épp "nehéz napjai" vannak, akkor tényleg képes néha a semmin is megsértődni, aztán 2 perc múlva meg jön bújni, hogy ne haragudjak, csak a hormonok miatt ilyen bolond. :) De őszintén, ez a mostani dacolás nem jellemző rá... tényleg nem is értem, mi ez most nála. :(


És igen, természetesen beszéltünk már esküvőről, házasságról, gyerekekről is ezalatt a 6 év alatt, nagyjából egyeztek az igényeink is (pl. hogy hány gyereket szeretnénk összesen, stb.), bár azt, hogy pontosan mikor és hogy tervezem őt megkérni, nyilván nem kötöttem az orrára, de sose rejtettem véka alá, hogy egyszer majd szeretném őt elvenni.

2016. szept. 5. 08:57
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Hány évet is mondtál? Nem emlèkszem pontosan, mert kb csak 5-ször írtad le. Bezzeg a pontos szituáció elmaradt a leírásból. Romantikus gyertyafényes vacsora (vagy ezzel ekvivalens esemény) során kérted meg, vagy úgy odavetetted neki hétfő reggel? Egyből úgy reagált hogy még gondolkodnia kell mert te is vártál, hát modt meg mem mondom hogy hány évet, vagy azt mondta hogy gondolkodnia kell, és te rákérdeztél hogy miért...

Ha jól emlékszem, régóta vagytok együtt, vannak akik ilyenkor szakítanak. Simàn el tudom képzelni hogy van másik férfi a dologban. Nem azt mondom hogy megcsalt, de lehet hogy tetszik neki valaki, és elbizonytalanodott.

2016. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem például sok a hat év.


Mindjárt idejön még tíz nő, akik elmondják, hogy szerintük király a hat év.


Csak ha a te barátnőd szerint is sok volt, akkor most te ezt cs*szheted, mert az ő véleménye számít ebben az esetben.


Itt szerintem nincs abszolút válasz, és a lehető legrosszabb, amit tehetsz, hogy most bepuffansz a semmin, mert láthatóan ki vagy borulva azon, hogy most megtetted a NAGY LÉPÉST, és a csaj nem borult le előtted...


Van egy nagyon jó videó egyébként, ami a kínai és a nyugati párkapcsolatokat hasonlítja össze. A kínaiak jellemzően két éven belül házasok, úton van a gyerek, akire a nagyszülők nagyon sokat vigyáznak, amíg ők dolgoznak éjjel-nappal (más kultúra).


A nyugatiak lassan körbetáncolják egymást járás 2 év, együttélés 5 év, majd közös kutya, szép lassan eljegyzés, házasság, majd 35 fölött gyerek kb... A különbségnek nyilván egzisztenciális és kulturális okai vannak, de ettől függetlenül Magyarországon se gondolkodik mindenki egyformán.


Ha meg szereted a csajt, akkor nem beszélsz róla úgy, hogy "méltóztatik válaszolni", és nem feltételezed, hogy direkt ki akar veled szúrni... Szóval vannak gondok.

2016. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
14%

imádom ezeket a hülye női hisztiket ...

nem h örülne h végre megkérik, hanem elkezd játszmázni meg megalázni a partnerét érthetetlen módon


pedig én is nő vagyok de akkor sem értem ezt ...

2016. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
13%

Az ember lánya tudja x év után hogy mit akar és nem kér 6év után gondolkodasi idot. Ez sajnos nagyon gáz. Nem akarlak elkeseriteni de ez a lany mar nem szeret teged es valoszinuleg mas pasasokrol fantazial. Bizonytalan benned es a kapcsolatotokban. Talan unja? Az elso adando alkalommal amikor jon valaki izgalmasabb ott fog hagyni.


Cihomókusnak tanulok :)

26L

2016. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!