Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elköltöznétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöznétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören összefoglalni, mert hosszadalmas kicsit.

Szóval van egy vőlegényem, akivel együtt élünk, gyakorlatilag az ő családjával is együtt, bár "csak" a kert a közös, amúgy mindenkinek saját házrésze van.

Ez még régebben alakult ki náluk, rábeszélték mind a két gyereküket, hogy vegyék meg maguknak és újítsák fel, miután kihaltak a régi szomszédok, hogy milyen jó lesz majd.

Van egy nagymama, és a szülei, külön a tesója és a párja, és külön mi. Eleinte minden tök jó volt, még csodálkoztam is, hogy milyen kedves a családja, meg hogy befogadtak, bár voltak fenntartásaim velük szemben néha, mert időnként furcsák voltak. Ha nem a kedvesemmel voltam, akkor beszólogattak, de pont úgy, hogy nem is értettem, most akkor beszóltak-e vagy csak beképzelem. (Pl. tudják mi a munkám, vittem át abból, amit sütöttem és leültettek és hivatkoztak valamire a tv-ből, hogy a hírben szereplő pasasnak is ez a munkája és elkezdték mondani, hogy milyen emberek, akik ezt csinálják, hogy egy csöpp gerinc sincs bennük, hogy lehet ezt csinálni, hát fujj stb. (nem ribanc vagyok, csak a rosszindulatúak kedvéért :) )


Aztán egyre jobban elromlottak a dolgok, megjegyzéseket tesznek, beleszólnak mindenfélébe, (hova teregetek, mikor húzom fel a redőnyt, miért nincs rend BENT a lakásunkban, mit adok enni a macskának stb.) Összességében olyan dolgokkal kapcsolatban éreztetik velem, hogy hülyének néznek, amit már ezerszer megcsináltam, szépen és jól és róluk ezt nem lehet elmondani. Elég bosszantó. A másik kényes pont a kert, ami borzasztó, de mi nem nyúlhatunk, hozzá, mert a nagymama "nem engedi", olyan igazi mini-zsarnok.

Aztán, egyszer nem tudta a nagymama, hogy én is kint vagyok a kertben, és volt szerencsém végig hallgatni, hogy miket mond a szomszédnak az unokái választásáról, aztán láttam, hogy oda megy az ablakunkhoz és szinte odanyomta az orrát úgy nézett befelé. Mikor meg meglátott kint akkor elkezdett ilyen negédesen beszélni, hozzám, hogy jaj, Esztikém, azt hittem bent vaaaagy. Hát mondom, épp kint voltam. Erre bement.

A vőlegényem azt mondta, hogy nem kell foglalkozni vele miket mond(anak), de hát könnyű neki. Meg azt is mondta, hogy majd ő kiosztja a nagyanyját, amivel csak az a baj, hogy én jönnék ki abból is rosszul, hogy én hallgatózok stb. és nem hiszem, hogy jobban érezném itt magam tőle.


A vőlegényemmel nagyon jól megvoltunk, de az, hogy utálok itt lenni, meg a famíliája, egyre inkább rányomja a bélyegét az egészre és nem tudom mit csináljak. Együtt elköltözni hova/minek, mert ugye neki itt van ez, akkor minek albérletezzen, mikor van sajátja, az én szüleimnél is meg lehetne ezt csinálni, de az meg nagyon messze van, és őt szerződés köti stb. Én meg egyre többet gondolok rá, hogy hazaköltözök, mert teljesen kikészülök tőlük, csak akkor meg mi lesz a kapcsolatunkkal?


2010. ápr. 29. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a srác rakja ki az eladó táblát a házra sűrgősen
2010. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Húú hát egyet kell h értsek az elsővel.Minél előbb mert ez jobb nem lesz.Az ilyen emberekkel meg sem lehet beszélni rendesen a problémákat.Megértem aggódsz h mi lesz a kapcsolatotokkal ha elköltözöl.De gondolj bele h később mi lesz a veletek ha ott maradtok.Folyamatos feszültség viták a párod is két tűz között lesz.Sajnos előbb-utóbb így is rá fog menni a kapcsolatotok.Szerintem nincs más megoldás mint a költözés onnan.
2010. ápr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltunk, de én nem vagyok túl optimista, bár nem mondtam neki. Szóval, nem egy jó környék, nem egy szuper állapot, alapból nem könnyű eladni a dolgokat, ezt meg.. hát. Na meg, amit kapna érte, ha sikerülne is elsózni, az kb semmi elkezdéséhez sem lenne elég. Jaj, ha akkor már lettem volna, akkor biztos nem hagyom neki, hogy beletegye a pénzét. :(
2010. ápr. 29. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én elköltöznék. Minden más (pénz, albi stb.) kifogás. Ha nem jön veled, költözz haza. Nem vagyok köteles egész életedben (legalábbis amíg élnek) ezt elviselni, ha a párod szeret, ő sem tesz ki ilyesminek. Attól még szeretheti a családját, neked is kötelességed elfogadni, hogy ilyenek, de nem vagytok kötelesek részt venni benne.

Még az esküvő előtt meg kéne oldani a helyzetet, mert utána aztán jóban-rosszban, amíg el nem váltok.

2010. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben összepakolnék, azonnal. Megértem a helyzetedet, mert én imádom a barátomat, de az anyósjelöltem és az anyósom anyja utál engem. A legborzasztóbb az, hogy nem tudom az okát, és gondolom te se tudod, te mivel váltod ki az ellenszenvet.

A helyzeted csak rosszabb lesz. A vőlegényedről csak annyit, hogy számomra nagyon kényelmesnek tűnik, és aki nem védi meg szíve választottját a szüleivel (főleg a nagyanyjával) szemben, az egy irányítható, gerinctelen ember. Hidd el, azért nem akar elköltözni, mert neki az egész helyzet tökéletesen megfelel, otthon van, anyu szoknyája mellett, de közben a párja kimos, megfőz, kitakarít rá, dolgozik is (tehát még pénzt is hoz a házhoz). Én átgondolnám a helyedben, hogy tényleg ezt akarom-e, ebben a kapcsolatban akarok-e maradni? Nyilván még fiatal vagy, tudsz változtatni, és lehet, hogy egy olyan férfit fognál ki, aki a tenyerén hordoz, és nem szorul a szüleivel való együttélésre. Mert én hetente egyszer elviselem az anyósomat meg az anyját, és jópofát vágok a dologhoz, de te meddig bírod ezt? Hidd el, már én is kiborultam nemegyszer, még ennek ellenére is. Csodálom, milyen erős vagy, de hosszútávon felmorzsolódna a személyiséged ebben a helyzetben, mert csak nyelsz-nyelsz, és állandóan igyekszel megfelelni - miközben sosem fogsz. Nagyon sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe kerültél! Ha jó viszonyban vagy a szüleiddel, próbálj segítséget kérni tőlük, vagy ideiglenesen költözz hozzájuk.

2010. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A párod mivel "két tűz között" van nem fogja azt mondani....hogy "akkor most pakolunk és megyünk". Neked kell lépned. Ha nem vagy boldog mindenképpen még most kell cselekedned, mert csak egyre jobban belefolysz a dologba. Például ha összeházasodtok, és gyerekeitek lesznek még nehezebb lesz.....mert gyerekkel költözködni, meg házat keresni, kölcsönt felvenni... Szal, szerintem még most kell lépned. Ne várd, hogy a párod döntsön....ő magától nem fog lépni!
2010. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszokat, azóta nem jutottam ide. Igen, az lesz, hogy elköltözök és lesz, ami lesz.

Csúnya dolog, de én is arra gondoltam, hogy ha vége is találhatok olyat, aki a párom korában már nem szorul rá, hogy a nagyanyja, meg az anyja szoknyáján lakjunk, mert hiába is van az a kis rész külön, azért túlzottan együtt van az velük, és elég kiábrándítóan hatott, pedig viszonylag sokáig működött.

Most rám akartak otthon beszélni egy edénykészletet, csak mondtam, hogy már inkább elhozom a cuccaimat, de legalább is nem szaporítom azt, ami ott van.

2010. máj. 2. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!