Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Két év után, ilyen körülmények...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két év után, ilyen körülményekkel korai lenne az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Szeretném fiúk-lányok/férfiak és nők véleményét tudni az egészről.

Barátnőmmel (22 éves) két éve vagyunk együtt,nem élünk együtt,de minden nap hozzám jön haza,itt alszik,itt csinál mindent,már alig van otthon is,úgyhogy mondhatni itt lakik nálam már egy éve,a ruháinak több mint fele is itt van nálam meg elég sok dolga.Persze az esküvő még vártna magára egy kicsit.De mindketten együtt képzeljük a jövőnket,gyerekeket is szeretnénk majd,szóba is jött a dolog már többször...

Tudom a 22 fiatalnak hangzik,de elég korán érő típusú a barátnőm,én meg évekkel vagyok idősebb nála.Senkinek nem szóltam mert a barátok biztos elmondának neki ezért kérdezem inkább itt.A barátai(nk) szerint mióta megismert megváltozott.Régen depressziós volt,zárkózott,most pedig nagyon nyitott,már nem depressziós,nagyon vidám lett.Én nagyon szeretem őt (tudom ez a lényeg,de mégis érdekel ki és mit gondol).

Normális válaszokat szeretnék!



2016. dec. 2. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De jo nektek hogy ennyit vagytok egyutt
2016. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a régimódi nézetem van, hogy az eljegyzés után egy éven belül jön az esküvő, és a menyasszony és a vőlegény az, akik közösen készülnek a mennyegzőre. Nem azok, akik gyűrűt húznak egymás ujjára, mert úgy gondolják, hogy majd, egyszer, valamikor, évekkel később, egy messzi-messzi galaxisban összeházasodnak. De most nem.


Úgyhogy ha nem tudod elvenni egy éven belül, akkor maradjatok meg annál, hogy dolgoztok a közös jövőtökön, hogy tényleg együtt tudjatok lakni, meg tudjátok alapozni, és majd kérd meg akkor, ha nem lesz probléma az se, ha 3 hónapon belül kell oltár elé állni.


Addig az egész eljegyzés inkább úgy fog elsülni, hogy "nesze, itt karika, aztán remélem pár évig nem ba.szogatsz azzal, hogy mikor veszlek feleségül". Ma inkább ezért van ilyen sok "hosszú jegyesség".

2016. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem terveztek rögtön összeházasodni, akkor miért ne? Nálunk 3 év telt el az eljegyzés és a lagzi között. Páran biztos hülyeségnek gondolták, de minket nem érdekelt.
2016. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem probléma az sem ha egy éven belül lenne esküvő.Sokan mostanában mondják hogy "még várunk az esküvővel pár évet."

Szerintem ember függő,meg egyéb dolgoktól is függ ki mikor áll készen esküvőre minden szempontból.

Kíváncsi lennék véleményekre még,sokat segítene.

2016. dec. 2. 10:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben egy hivatalos összeköltözés is elég nagy lépés lenne az elköteleződés felé.
2016. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Ti lennétek a húszezredik kis fiatalka, akik bármilyen háttér nélkül eljegyzősdit játszanak.

Semmi súlya az egésznek, komolytalan

22/L

2016. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi szerettük volna kifejezni egymás és mások felé, hogy bizony együtt képzeljük el a jövőnket. És tudtuk mikor házasodunk. Nem egy beláthatatatlan időről volt szó. Egyébként meg csináljátok úgy, ahogy szeretnétek. A többieknek úgysem lesz soha semmi jó. Én évekig hallgattam, hogy miért nem akar a párom elvenni. Pedig fiatalon jöttünk össze, szóval nem voltunk elkésve, tanultunk stb. Mikor megkérte a kezem jött az, hogy mikor lesz már esküvő? Most, hogy megvolt, most a gyerek téma van porondon. Gyanítom ha meg lesz következik a kistesó.
2016. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy van-e súlya az az érzésektől függ meg attól hogy mennyire komoly a kapcsolat a két fél részéről,ráadásul én már nem vagyok olyan "fiatalka" (nem tini korú vagyok) tehát komoly szándékkal kérném meg a kezét.
2016. dec. 2. 10:19
 9/15 Noblesse Oblige ***** válasza:

Az én szememben az eljegyzésnek nincs súlya. Egyetemi szaktársaim közül 30-ból 13 jegyes volt. Az egyetem végére ebből 0 házasság lett. (true story)


Mondjuk a nagy összecuccolás az én szememben is nagy változás lenne. Mert mi van ha eljegyzed, és nem történik semmi? Van egy gyűrűje ok. De ha továbbra is féllábbal még a szülői házba van, akkor szerintem annyira nem haladtatok semerre, egy bizsuval több van a családi kincstárban.


Kezdjétek az összeköltözéssel. Osszátok meg az élet terheit. Az egy teljesen más szitu lesz.

2016. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na várjunk, én azt hiszem félreértettem. Úgy gondoltam, hogy összeköltöztök és megkéred a kezét. Mert ugye nyilván ha nem éltetek még együtt, akkor butaság lenne összeházasodni, de mivel szinte mindig ott van, az eljegyzésnek szerintem nincs akadálya, de csak akkor ha most össze is költöztök. Ha nem, akkor eléggé komolytalan az egész. Akkor fordítsd meg, és tényleg előbb lakjatok együtt.
2016. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!