Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, van így értelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, van így értelme összeköltözni?

Figyelt kérdés

A barátommal már 3 éve járunk, szeretnénk összeköltözni a közeljövőben. Ő már dolgozik, én még tanulok, de megbeszéltük, hogy őt ez nem zavarja, tud állni mindent, már úgyis csak 4 hónapig kell tanulnom, utána elmehetek dolgozni. Hozzáteszem, én mondtam neki, hogy várjunk amíg végzek, de ő már nagyon össze akar költözni.


Aztán most eszébe jutott, hogy amíg nem találunk albit, addig költözzek oda hozzájuk (az anyjával él). De én nem szeretnék a következő okok miatt:

- nincs mosógép

- nincs működő csap, csak a fürdőkádban, tehát ott kell mosogatni és ruhát mosni

- a falak papírvékonyak

- már most iszonyat hideg van náluk

- nem lehet úgy együtt lenni, hogy a legkisebb nesz ne hallatszódjon át az anyja szobájához

- nincs vasaló

- a porszívó se jó

- a tűhelyen sütője rossz, az ajtaját ki kell támasztani, hogy ne nyíljon ki

- a 4-ből csak 1 főzőlap működik, de egy tükörtojásnak is 15 perc kell, olyan kicsi a láng

- falun laknak, a boltok hétköznap délig vannak csak nyitva, nagyon drága minden és választék sincs


Ez csak pár dolog a sok közül. Ne értsetek félre, nem vagyok elkényeztetett, itthon is én csinálom a házimunkát, hogy segítsek a szüleimnek. Lehet, hogy ez szégyen rám nézve, de én ragaszkodok a 21. századi háztartáshoz. Én pedig ha már oda költöznék, akkor az a minimum hogy mosok magamra és segítek a házimunkában, de ilyen körülmények mellett ez nem egyszerű. Nem igénylek luxust, de azért egy normális mosógép vagy tűzhely még a legolcsóbb albérletben is van.


Nem arról van szó, hogy szegények, mert a barátomnak több száz ezer forintos számítógépe van, szórja a pénz meg ilyenek. Oké, megteheti mert jó fizetést kap, de amikor mondom neki hogy esetleg vegyen mosógépet, tűzhelyet, stb, azt nem akar. Persze nem akarok beleszólni, hogy mire költi a pénzt, csak gondolhatna az anyjára is...


Na mindegy, szóval mondtam neki, hogy inkább nem költöznék oda. Erre megsértődött és azt mondta hogy:

"csak nehogy ha elköltözök ott az én válaszom legyen nem"


Attól tartok, hogy ha összeköltöznénk, akkor bemérgesedik rám és elküld a francba.



2013. szept. 30. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

igénytelenek


a fenyegetése pedig komolytalan. találsz jobbat

2013. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ala, hohy legyen jó mosoógép és gáztűzhely. Szerintem a barátod még gyerek ebből a szempontból és nagyon önző. Arra nem képes, hogy vegyen az anyjának renden gáztűzhelyet meg egy jó mosógépet. Éna helyedben nem költöznék vele össze, még albérletbe sem, mert ha otthon ilyen akkor gondolj bele, hogy mi lesz, ha együtt laktok. Nem vesz majd neked pl. vasalót, mert az neki nem fontos csak a számítógép legyen fasza?? Elég kiábrándító szerintem! Én koppintanám ezt a csávót!
2013. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék így élni, főleg ha lenne is rá lehetőség, hogy javítsanak a körülményeiken. Semmiképpen nem költöznék oda, de a későbbi összeköltözést is nagyon meggondolnám. Ha a párodnak ez a hozzáállása, hogy drága cuccok kellenek, számítógép, stb., ami nem létszükséglet, de mosógépre sajnálja a pénzt, akkor mindig lesznek ilyen gondjaitok. Majd szórakozásra megy a pénz, miközben a lakás romokban.
2013. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehéz szitu, de legjobb érv, hogy közösen kéne összeköltözni nem egymásnál. Te nem akarsz az ő terhükre lenni és pont.

Addig meg bírja már ki amíg találtok egy jó lakást.

2013. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a pasi aki később majd eljátékgépezi a pénzét, vagy vesz mégegy autót miközben a gyereke éhezve megfagy a lakásban. Az ilyet felejtsd el.
2013. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a barátod pénzhez való hozzáállását "furcsállom". Ha még nincs is abba beleszólásod, hogy mire költi a pénzt, azt a következtetést levonhatnád belőle, hogy a ti lakásotokban is ilyen körülményekre számíthatsz. Ha tönkremegy valami, nem fogja megjavíttatni, az biztos.

Én komolyan nem értem, mit vársz egy ilyen férfitől :S Sosem nem mernék olyasvalakivel összeköltözni, aki az ennyire alapvető dolgokra ilyen igénytelen, de menő számítógép, na az fontos. Az ilyen emberek soha az életben nem fognak egyről a kettőre jutni.

Te tényleg ilyen életet akarsz?


Az anyjával szembeni viselkedése, és hogy nem segít neki, mikor lazán megtehetné, egyenesen undorító! Komolyan érdekel, kérlek írd le, mit látsz ebben az emberben??

2013. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!