Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Barátnőm megjegyezte hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm megjegyezte hogy idén (2017.12.31-ig) jó lenne ha eljegyezném, de én még nem akarom, mit csináljak? 26F

Figyelt kérdés
Később persze elakarom, de csak egy éve vagyunk együtt, még korainak érzem.
2017. jan. 25. 17:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
persze félek ha nem jegyzem el akkor dob engem és keres egy pasit aki elveszi
2017. jan. 25. 17:24
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

05:24-ig jó lenne, ha leszopna. Most komolyan! Mi már ez az ultimátum osztogatás?

30/f

2017. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hej, ilyet az életemben nem pipáltam. :D
2017. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ásó kapa 2es ;D
2017. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
De azt nem mondta, hogy kit? Mert bárkit eljegyezhetsz akkor rajta kívül. :D Meg is halnék, ha egy nő ilyen kijelentene nekem. Ha magamtól nem gondolom el, akkor esélytelen, hogy noszogatás után vegyek el valakit.
2017. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ő gyorsan házasodna, te nem. Ebből jó nem fog kisülni. Hagyd had keressen valakit aki gyorsan elveszi, te meg keress valami türelmes csajszit. Ennyi.
2017. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Hogyhogy mit csinálj? Először is nyúlj be a nadrágodba, hogy a kis cerkád alatt találsz-e valamit. Ha igen, akkor meg legyél már annyira tökös tényleg, hogy nem ugrálsz ilyen baromságokra, hogy határidőre kéred meg a csajod kezét, nehogy elhagyjon. Hát menjen!

Az a baj, hogy van egy csomó buta liba, akit nem érdekel, hogy kihez megy hozzá, csak a nagy esküvő meglegyen, ahol lehet szórni a pénzt, irigylik a barátnői, és mindenki körülötte fog ugrálni. Sajnos, ehhez szükség van egy vőlegényre is, de az csak statiszta lesz.

Aztán ha a felhajtásnak vége, akkor meg depresszióba esik, mert a nagy terv kész, esküvő megvolt, ő lett Kissné Nagy Ilonka, de semmi sem változott ettől a kis életében. És átmegy házisárkányba. Te meg csodálkozol, hogy hogy tudtad elvenni feleségül.

Hát így: ő kierőlteti, te meg gyenge vagy, és belemész. De nem is gondoljátok végig, hogy tényleg együtt tudtok majd élni 50 évig? Van olyan jó együtt egy szürke hétköznap is, hogy tízezer ilyen napot se unjatok meg?


A helyedben leülnék vele beszélgetni erről, hogy ő tulajdonképpen hogy is képzeli el a házasságot. Mit vár tőle, neki mit jelent ez az egész, mennyire fontos a nagy esküvő, vagy éppen mennyire nem fontos. És közben elmondod te is a te nézőpontodat, beleszőve azt is, hogy te mikor érzed úgy, hogy eljött a lánykérés pillanata, és hogy nem lehet kikényszeríteni, hogy akkor most idén kötelező.


A tény az az, hogy az esküvő csak egy drága buli, ahol lehet, hogy ti nem is érzitek olyan jól magatokat, miközben rángatnak a részeg rokonok. A házasság csak egy papír. És pont úgy fogtok utána együtt élni, ahogyan most, csak a barátnőd innentől a feleséged, és ki kell cserélni az okiratokat.

2017. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
ha ezért elhagy, akkor menjen.
2017. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Én ugyan teljesen "házasságpárti" vagyok, de neked azt mondom, hogy így nehogy megkérd!

Egyrészt: 1 év kevés idő. Ha év végén kéred meg, és egy évig szervezitek az esküvőt, akkor is csak 3 éve lesztek együtt akkor, az még semmi. Egyáltalán együtt laktok? Anélkül biztos nem mennék bele.

Másrészt: mi ez az ultimátum már? Én is elmondtam már 1-2 hónap után a páromnak, hogy szeretnék majd valamikor házasságot, de nem így.. Hanem csak úgy beszélgettünk, hogy kinek mi a jövőképe, és mondtam, hogy én majd ha eljön az ideje(!!!) akkor szeretnék házasságot, de részint megkérdeztem őt is, hogy ő mit szeretne, nem csak úgy közöltem, hogy "elveszel oszt kalap", részint meg mondtam, hogy tisztában vagyok vele, hogy ehhez még kell némi idő, és még nem jött el az ideje, és a következő 2-3 évben nem is fog eljönni, ezt pedig úgy értettem, hogy majd ha MINDKETTEN készen állunk rá. Beszélgettünk erről, nagyjából tudjuk, hogy mikor fogunk összeköltözni, mindkettőnk azt gondolja, hogy azután 2-3 évet csak úgy éldegéljünk együtt, és ha működik, akkor majd megkér, de ha 4-5 év lesz belőle, akkor annyi lesz, hát ez azért nem így működik, hogy adok egy határidőt :D


Szerintem hagyd ezt a lányt. Oké, az eljegyzés még semmi, de egyrészt nincs értelme, ha utána belátható időn belül nincs esküvő, másrészt meg akkor közölné, hogy 1 éven belül esküvő lesz és punktum. Aztán ugyanezt megcsinálná a gyerekkel.


Vannak dolgok, amiben nem lehet, és nem is érdemes kompromisszumot kötni.

Ha te nem érzed magad (még) késznek a házasságra, akkor nehogy elvedd!!!

2017. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Már csak dafke azért is kivárnám a jövő évet. Elég nonszensz, hogy ilyen ultimátumot adjon bármelyik fél.

Kicsit erőszakos, nem?

Persze nem akar sokáig várni, de jogy van egy éved aztán, valszeg otthagy ha nem kéred meg az röhejes.

2017. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!