Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért vacillálok az eljegyzésen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vacillálok az eljegyzésen?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a párommal, együtt is élünk már hónapok óta. Fel szokta hozni az eljegyzés, házasság témát, én is néha, és úgy érzem, a közeljövőben valamikor meg fog történni a lánykérés. Szinte minden nap eszembe jut, hogy milyen jó lenne, ha megkérne, de nem rég volt a fél éves évfordulónk, és előtte egy nappal már azon paráztam, hogy mi lesz, ha megkér, tehát bepánikoltam, és mikor kiderült, hogy nem kér meg, meg is nyugodtam. Azóta viszont már inkább picit elszomorít, hogy nem lettem megkérve, és nem is tudom, mikor tervezi. Szóval nagy a kettősség. Miért lehet ez?

24/L


2017. máj. 16. 09:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Fél év együtt járás után ritkán kérik meg az ember lánya kezét.

Bár ismerősöm 2 hónap után kérte meg most más a felesége kezét, fél éves évfordulójukon elvette, és kb 13 éve házasok . Szóval ez nagyon ritka eset

2017. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Azért van benned kettősség, mert még úszol a rózsaszín, mámoros ködben, még nagyon szerelmes vagy, csak a boldogság van, ezért érzed úgy, hogy milyen jó lenne az eljegyzés, ezért várod részben.


Viszont van az agyadnak egy racionális oldala is, ami tudja, hogy a félév még konkrétan lósz*r egy ilyen komoly lépéshez, és tudja, hogy ebbe nem szabad beleugrani. Ha megkérne a párod, akkor a reális éned nemet mondana, ami a legtöbb kapcsolatnál szakítást is jelent, tehát félsz is az eljegyzéstől, nehogy a kapcsolat végét jelentse.


Szerirentem ez a bajod.

2017. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

mi a kérdés?

Együtt éltek. Mi változik az eljegyzéssel, esküvővel? Semmi. Akkor nem mindegy?

2017. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a többiek már nagyon jó leirták a dolgokat,olvass a sorok között.

Mivel szereted a párod,és Ő felhozta ezt a témat ezert benned van,és örülnél neki,hisz szereted.Másrészt viszont Te magad momdtad neked nem jutna eszedbe,illetve szerimtem Te is tudod,hogy fél év után azért ez nagyon korai lenne.


Nemrég költöztetek össze.Most ismeritek meg igazán a másikat,és derül ki majd,hogy müködik e köztetek.

2017. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azért hozza fel hogy megtudja mire számítson, hogy tervezhet-e veled, megtudja a te álláspontod, nem jelenti hogy meg is fogja lépni. Mi az első randin beszélgettünk ilyesmiről, hisz ha mások az elképzelések nincs értelme az időt húzni. Mégis 3,5évvel később történt meg a lánykérés, több 1,5 év anyósékkal való együttélés volt és fél év kettesben együttélés után.


A rózsaszín köd lángol épp benned ami mindent akarna, azonnal, miközben racionálisan nem akarod még a leánykérést.

2-3év múlva a köd lenyugszik és akkorra már átéltek pár rázósabb dolgot (pl munkanélküliség, anyósgondok, egyéb viták kezelése stb), ha azt túlélitek akkor lehet házasodni.

2017. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Miért vacillálsz? Mert nem szereted. Ilyen egyszerű!
2017. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

nekem is megkérdezte az első egy-két hónapban a párom, hogy milyen terveim vannak a jövőre, szeretnék-e gyereket majd..

Aztán az első év után (nagyon fiatalok voltunk) azt is megkérdezte, hogy milyen eljegyzési gyűrűt képzelek el.

Vannak-e feltételei a részemről az eljegyzésnek stb...

Azt mondta azért jó megbeszélni akkor, mert így nem fogunk emlékezni a pontos részletekre, nem kell tudakolóznia majd.


Lehet hogy a te párod is ilyen, nem feltétlen akar még eljegyezni, csak egyszerűen úgy érzi te leszel az igazi és úgy is készül.

2017. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy biztos a kapcsolatodban, ezért cikáznak a gondolataid össze vissza. Akarod is meg nem is. Bizonytalan vagy, szóval nálatok nincs még itt ennek az ideje.

Amúgy vannak olyan esetek amikor nagyon hamar kialakulnak azok a bizonyos érzések, a szerelem, a bizalom, az hogy egyszerűen érzed, hogy a pároddal akarod leélni az életedet. Ehhez van akinek 3 hónap kell, van akinek fél év , van akinek több év is kevés. Nálunk pl 1 hónap együtt járás, (6 hét ismerettség) után megvolt a lánykérés, hiszed vagy sem, mindkettőnkben megvolt az érzés. Azóta eltelt több mint 7 év. 5,5 éve házasok is vagyunk. Az érzéseink csak erősödtek. Ilyen is van:)


Ha eljött az ideje, majd tudni fogod! Nem lesznek kétségeid:)

2017. máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nálunk már 3 hónap után felhozóott az eljegyzés téma ... mondanom sem kell sokáig úgy éreztem hiteget ... 5 év után történt meg az eljegyzés.
2018. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett kérdező?
2018. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!