Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Idős rokonok sajnos sorra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idős rokonok sajnos sorra halnak meg a családban. Eljegyzés, esküvő hogyan?

Figyelt kérdés

A párommal 7 éve együtt vagyunk, 30 felé közelítünk, a terv az (volt), hogy idén eljegyzés, jövőre esküvő.

Viszont mindketten vidéki, hagyományokat eléggé őrző családból származunk, ahol bizony azt is illik betartani, hogy haláleset után ne tartsunk ilyen vidám mulatságokat.


Mi idén január óta húzzuk emiatt az eljegyzést, mert sajnos mindkettőnk nagyszülei most kerültek olyan állapotba (80-90 év közöttiek), hogy sorra búcsúzunk el tőlük. Januárban párom nagypapája halt meg, nagyon szerette, így azonnal lekerült a napirendről, hogy utána közvetlenül eljegyzés miatt örömködjünk. Most júniusban pedig újabb két haláleset történt, előbb az én egyik nagypapám, majd az ő nagymamája.

Úgy kezdtük az év elejét, hogy kettőnk 8 nagyszülőjéből még 6 élt, most már csak hárman vannak. És ők hárman is nagyon idősek, 90 felé járnak, betegek, az én egyik nagymamámról évek óta nem érti senki, hogy húzza ki még mindig, mert annyi betegsége van... Most megint kórházban van, megint arra számítanak az orvosok, hogy már nem térhet haza onnan.


A lényeg, hogy idén túl vagyunk három nagyszülő halálán, és még van három, akik nagyon idősek és betegek, sajnos reálisan nézve 1-2 éven belül távoznak ők is, de van aki előbb is.


Ilyen helyzetben ti hogy időzítitek, mikorra terveznétek az eljegyzést, esküvőt?


Most természetesen megint lekerült a napirendről, hiszen most júniusban halt meg két nagyszülő. Viszont félek, hogy mire megint elhatározásra jutnánk, jönne egy újabb szomorú eset.


Szerettük a nagyszüleinket, gyászoljuk őket, tiszteletben tartjuk a családi hagyományokat, viszont a mi saját életünkkel is szeretnénk továbbhaladni, hiszen amint írtam, 30 felé közelítünk, most már esküvőre, kisbabára vágyunk.


Mi a véleményetek erről?


2017. júl. 29. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Idén karácsonykor megcsinálnám az eljegyzést,és jövő nyárra az esküvőt.Nem várnék tovább,ennyi erővel bármikor bárki meghalhat,akkor soha nem házasodtok össze ?
2017. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha tényleg együtt terveztek, akkor szakítsatok ezzel a hagyománnyal, butaság attól félve húzni az időt, hogy mikor hal meg valaki. Szerintem az idős nagyszülők is jobban örülnének annak, ha még megélhetnék a ti eljegyzéseteket (esetleg az esküvőtöket is) - feltéve, ha fontosak vagytok nekik -, mint hogy a halálukra várjatok és csak utána. Ők is örülnének, ha látnák a boldogságotokat, még akkor is, ha csak kis ideig vannak már csak veletek.
2017. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Mivel mindenki ismeri a hagyomanyokat, ezert en egyszeruen csinalnam. Ahhoz hogy felhuzzon egy gyurut az ujjadra, nem kell semmi csaladi unnepseg, csinnadratta. Csak egy csondes, kettesben elkoltott vacsora, ami utan egy csaladi ebeden meg lehet mutatni a gyurut meg egyet koccintani. Ez a gyasz megsertesetol igy eleg messze van. Eskuvore meg egyszeruen bemenni ket tanuval, alairni, es keszen is van. Utana esetleg egy kozos ebed mulatas nelkul. A gyasz fontos, de az elet nem fog megallni meg ettol.
2017. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Baratnom mikor terhes lett, nem mondta el a ferjenek, mert akkor halt meg a nagypapaja, es hogy olyankor nem illik oromkodni... Tobb, mint 3 honapig huzta a temat, mindig jott valami, ami miatt nem illet oromkodni. Mikor mar kezdett latszodni, akkor avatta be a ferjet...


Attol, hogy meghal valaki, az elet megy tovabb. Ki kell tuzni a datumot, ahhoz tartani kell magatokat, es ha esetleg megint bekovetkezik egy halaleset az eskuvohoz kozel, akkor is lehet visszafogottan unnepelni.

2017. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

az én egyik nagymamámról évek óta nem érti senki, hogy húzza ki még mindig, mert annyi betegsége van.. Arra nem gondoltatok, hogy lehet akar látni téged még férjhez menni??

Vidéki vagyok értem miről beszélsz. Bár az eltervezett eljegyzés nem szimpatikus....

Tanácsolom nagy szűk családi körben eljegyzés, lagzi pedig rá 1-1,5 évre ha már ki van tűzve az időpont akkor .....

2017. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

kifogás-hegyek.

párod csak nem akar megkérni, megkérhet akár holnap is, és jövőre esküvő, ennyi. mire vártok?

2017. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ezt tovább húzni.

80 feletti kort megélt emberek. Az emberi élet véges. Ennyi erővel soha nem házasodtok meg, mert mindig történik valami.

2017. júl. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú egy nagyszülő halála, de leéltek egy szép életet (remélhetőleg). Én nem húznám tovább. Mire vártok, hogy egy nagyszülőtök se maradjon aki örülhet a boldogságotoknak? Én megtartanám az eljegyzést és a lagzit is. Gondoljon mindenki amit akar.
2017. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem várnák egy percet sem! Ráadásul egy eljegyzés nem is egy olyan hangos esemény, mint egy lagzi. Az rólatok szól, mi például a családdal meg sem ünnepeltük.


A lagzit pedig tarthatjátok jövőre! Azért mert vannak szomorú események nem muszáj depresszióba süllyedni! Legalább visztek egy kis vidámságot az életbe! :) Ők is örülnének egy esküvőnek, kisbabának!

2017. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az élet sajnos véges. Szerintem azzal tennétek úgymond a legjobbat, ha a még élő 3 nagyszülőtöknek megadnátok azt az örömet, hogy lássák, hogy az unokák jól megvannak egymással, ezért össze is házasodnak. Egy szülőnek, nagyszülőnek az a legnagyobb boldogság, ha a gyerekek, unokák boldogok. :)


21/L

2017. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!