Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Azoktól szeretnék kérdezni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoktól szeretnék kérdezni, akinek az esküvője napján valamelyik szülője már sajnos nem élt, ti megemlékeztetek valahogy az elhunyt szülőtökről?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány, 24 éves vagyok és Édesanyám sajnos pár évvel ezelőtt meghalt...

Nagyon szerettem volna, ha ott lehet az esküvőmön, de hát ez sajnos most már lehetetlen. :(


Azt szerettem volna kérdezni, hogy ilyenkor van-e erre valami szokás, hogy esetleg az elhunyt szülőt megemlítik-e vagy megemlékeznek-e róla valahogy? Esetleg pl. vegyünk-e Édesanyám részére is örömanya csokrot, hiába nem lehet már szegény ott a nagy napon, csak így jelképesen, értitek... és esetleg odaadnám Apunak, hogy Anyu helyett fogja meg ő, vagy valami ilyesmi. Nem tudom, hogy megy ez, nem szeretném lehangolni a násznépet, vagy ilyesmi, de tudjátok, olyan jó lenne, ha valamiképpen Anyu is a részese lehetne az esküvőmnek... Nagyon hiányzik...! :(



2015. aug. 10. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
szokásról nem tudok, de egy beszédben meg lehet említeni... és ennyi pont elég.
2015. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ocsem a beszede kozben felnezett az egre, es dobott egy uzit Apunak ...
2015. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Blade Bone ***** válasza:
Nagyon rendes dolog lenne az biztos. Én is megtenném. Örökké a szívünkben élnek. :(
2015. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokat gondolkodtunk ezen mi is...

Nekem sajnos fél éve hunyt el édesapám, egy hete volt az esküvőnk...

Sok féle szokást, ötletet hallottam s tanácsoltak a témában, de számomra mindenik túl szívfájdító lett volna, nem beszélve édesanyámról (üres szék, gyertya gyújtás, egy perc csend stb...) Úgy gondolom, bármennyire is közeli hozzátartozó, élőket az élőkkel, holtakat a holtakkal...az esküvő főleg nem az a hely, ahol helyet kell adni ennek...



Mi esküvő előtti nap kimentünk a temetőbe...esküvő napján meg a szülőköszöntőkor a vőfély belefoglalta édesapámat is a köszöntőbe, hogy mennyire hiányzik és, hogy érte is hálásak vagyunk...Ennyi pont elég volt, már ennél a pontnál mindenkinek jött, hogy elsírja magát...



Ezen kívül, volt egy bőrönd, vintage stílusban, ahol régi fényképek voltak...olyan is volt, ahol édesapám rajta volt. Így kicsit velünk volt. Meg gondoltam rá, sokszor...így velem volt.


Szerintem az a csokor is erősen szívfájdító, főleg apukádnak...



Csináljátok, ahogyan szeretnétek, esetleg kérd ki édesapád véleményét, én anyuval egyeztettem...


Sok boldogságot!

2015. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!