Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig várnátok egy eljegyzésr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig várnátok egy eljegyzésre, ha ti szeretnétek?

Figyelt kérdés
4 és fél éve vagyunk együtt, én 24 éves vagyok, ő 33. Eleinte úgy tűnt, ő is szeretné az esküvőt (inkább ki sem térek az ígérgetéseire..) de mára ott tart, hogy "20 ezerből megvan akkor talán"... Én egyáltalán nem vágyok rongyrázásra, akár a két tanúsban is benne lennék egy szolíd vacsorával utána szűk családi körben, úgyhogy nem is ez a probléma, nagyon max. 100 ezerből meglenne, amit szeretnék. Nagyon elkeserít a téma, amikor szóba kerül annyival lerendezi hogy "jaj ez neked ennyire fontos?" amikor nagyon jól tudja, hogy az. 4 éve együttélés nem elég? Végeztem a sulival, dolgozok, nem is keresünk rosszul, megtakarításunk is van, a saját örökölt lakásomban élünk, gyakorlatilag semmi akadálya nem lenne... Amikor a diplomaosztós ebéd után boncolgatták a rokonai, hogy "jaj hát az eljegyést vagy az esküvőt is megtarthattátok volna hihi" el tudtam volna sírni magam... Utoljára azt az ígéretet kaptam, hogy 5 év után (ez 2-ről indult...) No comment.
2017. aug. 8. 04:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Ne eroltesd,engedd el egy darabig ezt az eljegyzesi temat,es varj hogy reagal ezek utan.Azt tudod ket ember kell mindenhez,egyedul keves vagy hozza.
2017. aug. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Sorry,kezdetben a nő választhat ugyan,de a végső szó az elköteleződésről a férfié.

Megszoksz ,vagy megszöksz.

Ha lett volna az életemben normális nő szerintem kb.2 év mikor felvetődne bennem az eljegyzés gondolata.Ennyi időt még nem élt meg kapcsolatom :D

2017. aug. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Én nem várnék eljegyzésre. Megbeszélném, hogy akkor most őt mégis, mi tartja vissza? Egyáltalán nem arról van szó, hogy "normális nő" meg hogy "ne nyaggasd", ha két ember ugyanazt akarja, akkor nincs ilyen nyűglődés. Én a te helyedben leültetném, normális hangon igyekezném megbeszélni a témát illetve a továbbiakat eldönteném- minthogy ő láthatóan nem akar esküvőt, te viszont igen, így neked kell eldöntened, hogy (miután kimondásra kerül a tény) bele tudsz-e ebbe nyugodni és élsz-e vele házasság nélkül, avagy nem, és tovább lépsz.
2017. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

Mekkora divat mostanság így behisztizni egy eljegyzèsen!

Vertyogj csak! Attól biztos nagyon kedvvel fog eljegyezni.

Kèt lehetőség van:vagy azèrt nem akarja, mert nem akarja, vagy azért nem, mdrt nyaggatod!

Szerintem inkább az első a ludas! Mondjuk attól is függ mikor keztèl el követelőzni!

2017. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolso!

Tudod manapsag a ferfiak nem is akarnak elkotelezodni. Ez a baj. Inkabb igergetnek,ahelyett hogy tokosen megmondanak hogy szivem hiaba eroskodsz ugy se veszlek el mert nem akarlak. Ha meguntalak konnyebb igy "valni".


Kerdezo,sajnos en is ebben a helyzetben vagyok. Ez halogatasnak es igergetesnek latszik. Igazabol mivel mindene meg van mit erolkodjon?! O tudja hogy nem akar eskuvot... Szerintem mondd el neki hogy kepzelibel a tovabbiakat es ha nem szerepel hazassag a terveiben lathato idon belul,akkor nem ugyan azt keresitek. Legy egy olyan ferfival ki nokent becsul nem csak hazvezetonokent.

2017. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én kb. 4 évet. Bár az nagyon a maximum lenne. Ha szeret és biztos az érzéseiben és jól működik a kapcsolatunk, és mellesleg tudja, hogy nekem ez fontos, akkor nem értem, miért még húzni, még várni, ígérgetni, hülyére venni a másikat.


Egyébként ennek az egész eljegyzés/házasság dolognak van egy olyasmi interpretációja, hogy azt csak a nők akarják, a férfiak meg menekülnek előle, úgy kell a nőknek kierőszakolni/kikönyörögni. Én viszont úgy gondolom, hogy a házasság nem valamiféle ajándék a nőnek, amit a férfi nagy kegyesen megad, hanem egy közös döntésen alapuló intézmény és a férfinak is ugyanannyira értékesnek kellene lennie.


Azt is megértem, hogy valakinek ez nem olyan fontos, de ha van egy párom, akinek viszont az, én pedig szeretem a páromat, miért ne mennék hozzá feleségül/venném el?


Kérdező, én a helyedben egyszer leülnék vele és megkérdezném, hogy mik a tervei. Ha azt mondta, még egy évet vár, oké, lehet belemennék, bár nem esne jól, hiszen írtad, hogy ez a sokadik ígéret. Aztán nem hoznám fel többet. Egy év múlva, ha nem történik semmi, megint rákérdeznék, hogy akkor mik a tervei pontosan. Ha ismét elkezd ígérgetni, akkor szakítanék. Remélem, erre nem kerül sor. :)

2017. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Azèrt ez ennyire nem bonyolult!

Ha szeretne ès veled kèpzelnè el a jövőt elvenne felesègül! Belàtható időn belül!

Amelyik pasinál ki kell hisztizni az esküvőt, az annyit is fog èrni! Semmit!

Döntsètek el kèrdező meg a másik, talán 4-es válaszoló, hogy kell-e egy kihisztizett házasság?? Ès talán el kène gondolkodni, hogy ha az egyiknek ennyire fontos a másiknak meg nem, akkor van-e jövő???

2017. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5ös válaszoló, nem 4-es(az èn vagyok ☺️)
2017. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kommunikációskészség-hiányotok van.


Miért gondolod, tudja, neked fontos? Miért kérdezi meg mindig, ha tudja? Miért nem válaszolsz e kérdésre igennel. Miért nem ülteted le, fontks dologról beszélni, hogy éreztesd vele téma fontosságát?


Sok sikert. Csak egy kis kommunikáció s már magától szervezi is kezdi. :))

2017. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Én egyszer már megkértem a párom kezét 15 hónap után, akkor azt mondta, hogy túl korainak érzi, majd úgy 3 év után kezdte egyre többször felhozni a témát, most 9 éve vagyunk együtt. Nemrég volt egy indulatosabb veszekedésünk amikor ez is szóba került, és akkor azt mondtam, hogyha teherbe esik, akkor elveszem és pont.
2017. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!