Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Oké, ha gyűrű nélkül kérem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Oké, ha gyűrű nélkül kérem meg a barátnőm kezét?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, lánykérés után elmegyünk együtt az ékszerészhez és kiválasztjuk a karikagyűrűket. Nem akarok neki olyan gyűrűt adni ami esetleg nem tetszik.

2017. okt. 16. 22:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
vegyél egy olcsóbb, egyszerű gyűrűt, akár egy vékony karikát kb 30ezerből kijön.
2017. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ha nem akarsz, csak karikagyűrűt, akkor ne "megkérd a kezét", hanem beszéljétek meg, hogy mi lenne, ha összeházasodnátok.

Az elképzelésed jó, a karikagyűrűket valóban együtt szokás megvásárolni - hiszen azt mindketten hordjátok egy életen át. Viszont ha nincs előtte eljegyzési gyűrű, akkor nincs klasszikus lánykérés sem, csak megbeszéli a két fél, hogy össze szeretne házasodni.


Szóval: ha nem akarsz kísérőgyűrűt, akkor ne kérd meg a kezét. Csak vesd fel a házasságot. Ha szeretnéd megkérni a kezét, akkor viszont vegyél neki gyűrűt. Szoktak ezzel is "csalni", családban volt olyan pl., hogy plázában elsétáltak egy ékszerbolt előtt, és eszébe jutott a srácnak "véletlenül", hogy menjenek be nézelődni. És ami gyűrűt ott felpróbált a csaj, azt vette meg. :)

De ismertem olyat is, hogy meg volt beszélve, hogy ékszert vesznek ajándékba szülinap/karácsony akármi, aztán amit kiválasztott magának a lány, ajándék helyett azzal lett megkérve.

Vagy amit itt is írtak, barátnő-anyuka segítségét lehet kérni.


(Nem cink egyébként az sem, ha elmarad a klasszikus lánykérés - csak akkor, ha a barátnődnek ez a vágya. Ezt neked kell tudni. De simán lehet pl. a meglepi lánykérés helyett eljegyzést tartani családi körben - ehhez már a karikagyűrűk kellenek.)

2017. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem okés, legalább egy fagyűrűvel lepd már meg, tudod, szimbólum. :)


Unokatesóm a feleségének egy vásárban megtetsző gyűrűvel kérte meg a kezét.

Visszament az ékszerért (tűzzománc, semmi extra), és még azon a héten megkérte.

2017. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%
Mi is együtt választottuk ki a karikagyűrűket, ez jó ötlet. De azért egy köves gyűrűt vehetnél. 30 e ft-od csak vam rá. Már anyámnak is két gyűrűje volt, csak akkor még kísérőgyűrűnek hívták. Én szép dolognak tartom, elég fura lett volna ha gyűrű nélkül kér meg a párom. Az más, ha nincs leánykérés, csak megbeszélitek, hogy összeházasodtok, aztán elugrotok egy ékszerüzletbe..De ha már lánykérést tervezel... Ez igy elég gáz.
2017. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
6# ez hülyeség, mert a karikát jobb helyeken már együtt veszik, szóval nem két gyűrűt vett nekem a párom, hanem csak egyet. De ízlések és pofonok. Szerintem gáz lánykérést csinálni gyűrű nélkül.
2017. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
65%
Az én kezemet se az "igazi" eljegyzési gyűrűvel kérték meg, csak egy szimbolikussal, mivel sose volt gyűrűm, így nem is tudhatta milyen tetszene, sőt még én se tudtam, mivel nem hordok ékszereket. De még nekem is több mint 2 hétig tartott kiválasztani.Valamint elég válogatós vagyok, szóval ha akart se tudott volna meglepni egy olyannal, ez így volt a legjobb..
2017. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz gyűrű nélkül és együtt kiválasztani azt ami tetszik neki! Nekem is ilyen volt, és jobban örültem mert olyat kaptam ami a legjobban tetszett:)

Ötlet: ha van olyan üzlet, ahol kicserélik ha nem tetszik az arának (szerintem ha előre megbeszéled hogy meglepetés és lehet hogy visszajönnél cserére, akkor meg tudják oldani Az ügyfélért mindent:)) De azért normálisat vegyél elsőre is, hátha tetszik neki:)

2017. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az en ferjem karton papirbol faragott ki egy gyurut es megkerdezte,hogy ha ez mondjuk eredeti lenne,akkor igent mondanek? Biztosra akart menni... igent mondtam,mar csak azert is,mert ugy “faragta” ki a gyurut,hogy a merete tenyleg jo volt az ujjamra,minden rezletre figyelt 😄 persze nem sokkal kesobb egy igazival is megkert,de elotte azert biztosra ment,hogy igent fogok-e mondani 😃 szerintem a gyuru kell! Egy no szereti mutogatni azt,hogy o bizony mar foglalt 🙂
2017. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18 vagyok

Csatolok egy kepet a karton gyurumrol es az igazirol 😊


[link]

2017. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mi tetszene neki, akkor nem is ismered.

Nàlunk a férjem a gyűrű mérete miatt aggódott, nem azért hogy olyat vàlasztana ami nem tetszik. Ezt úgy oldotta meg, hogy együtt elmentünk gyűrűt venni, de úgy, hogy azt mondta adjunk egymàsnak ajàndékba. Végül azzal amit magamnak vàlasztottam, megkérte a kezem.


Nekem egyébként nem lett volna bajom azzal ha nincs eljegyzési gyűrű és csak letérdelve megkér. Nekem ez a része volt a lényeg, nem a gyűrű. A karikagyűrűink màr sokkal fontosabbak.:)

2017. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!