Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek a barátomnak vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a barátomnak vagy nekem van igazam az eljegyzést, esküvőt illetően?

Figyelt kérdés
A barátommal 5,5 éve vagyunk együtt, nagyon fiatalon találtunk egymásra, most 23 évesek vagyunk. Nyilván sok mindentől függ, hogy egy pár életében mikor jön el az eljegyzés, majd házasságkötés ideje, így általánosítani nem lehet. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a véleményetekre! Én úgy gondolom, hogy ha két ember szereti egymást, biztos a szerelmében, hogy tényleg a másik emberrel szeretné leélni az életét, akkor az már nem lehet "kifogás", hogy "de még olyan fiatalok vagyunk, egy házasságra meg kell érnünk" (egyébként 23 évesen tényleg fiatalok volnánk hozzá?) Szerintem a szerelem előbbre való ezeknél. A párom viszont állandóan ezzel érvel, ami engem zavar. Nem zárkózik el a házasságtól, csak még "nem jött el az ideje, ráérünk majd 26-27 évesen is összeházasodni." Nekem ez rosszul esik. Rosszul esik, mert úgy érzem, elegendőt bizonyítottam én is, ő is, ahhoz, hogy 100% biztosak legyünk a kapcsolatunkban. Rosszul esik, mert megalázónak érzem, hogy mások 2-3 év után eljutnak erre a szinte a kapcsolatukban, nekem pedig 10 évet kell várnom arra, hogy valaki elhatározásra jusson (vagyis inkább hivatalosan is kifejezze): velem szeretné leélni az életét. Ráadásul egy kicsit megrémiszt az is, hogy a barátom a "nagy bumm" érzésére vár, amikor majd "érzi, hogy eljött az ideje a házasságnak". Mi van, ha nem létezik külön "nagy bumm", egyszerűen csak meg kellene elégednie azzal, hogy boldogok vagyunk együtt, és el kellene határoznia magát a házasság mellett? Szeretem őt nagyon, de rengeteg frusztrációt okoz nekem ez a dolog, ami félek, hogy akár a kapcsolatunkat is megmérgezheti. Ti hogyan vélekedtek erről a dologról?

2017. nov. 20. 21:23
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
73%

Azóta valami fejlemény,kérdező?

Megmondva a frankót,azért nekem fura,hogy elmúltatok 20 évesek és össze se költöztetek,pedig lassan 6 éve vesztegetitek egymás idejét.Azért ez már sok.Van egy sanda gyanúm,hogy a csávónak ez így kényelmes és csak arra vár "nagy bumm" címszó alatt,hogy jöjjön valaki,aki miatt lapátra tehet Téged.Sajnos sok pasira ez a jellemző.

2017. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdeklődtem én is az összeköltözés lehetőségéről, hogy azzal mi a helyzet? Ahol van akarat ott van mód is...
2017. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Nem azért élünk külön, mert nem adottak az együttéléshez az anyagi feltételeink; ő régóta, én most kezdtem el az egyetem mellett dolgozni. Egyszerűen úgy gondoljuk, hogy az együttélésnek a házasságkötés után jön el a maga ideje.
2017. dec. 6. 19:13
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
"Egyszerűen úgy gondoljuk, hogy az együttélésnek a házasságkötés után jön el a maga ideje." - Így lehet jó nagyot pofára esni. De kívánom, hogy ne így legyen, csak együttélésnél sok olyan dolog is kibukik, ami külön élés esetén nem, akkor sem, ha gyakran találkoztok és alszotok egymásnál.
2017. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
83%

mi is 23 évesek vagyunk a barátommal, szintén 5 és fél éve együtt :DD

együtt is élünk és egymás mellett képzeljük el az életünket, de eszembe nem jutna ennyi idősen házasodni. most fejezzük be az egyetemet, még dolgozni is kéne... egy esküvő alapból nem occó mulatság.. bár nem ez a fő szempont. ne sértődj meg, hogy a párod még nem akarja, ez az általánosabb vèlekedés ennyi idősen, akármennyire is szereti az ember a másikat. a legrosszabb amit tehetsz, hogy cseszegeted. ne légy ilyen önző, el gog venni ha szeret, de még tojáshéjas a popótok. szóval nyugi.

2017. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
50%
Am sztem egy gyűrű simàn beleférne az esküvő megha megteremtettétek a rà valót .Nem kell ezt túlbonyolitani akik szeretik egymàst ugy sem hezitàlnak hogy összecuccoljanak vagy ha ő komolyabban gondolnà akkor msr rég vett volna gyűrűt vagy beszélne a közős életetekről pl nem azt mondja hogy én hanem hogy mi ez sokat elàrul arrol hogy ő egyàltalán veled akar e majd családot alapitani.
2017. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
68%
Nem te vagy neki az igazi és ő ezt érzi is m3gha többéve jàrtok is .Tudok olyat is hogy együtt élnek de nics eljegyzés .Azért én elgondolkodnék azon hogy nincs e valaki a képben neki és igy könnyebb eltitkolninincsenek kötöttségek igymeg ki tudja hogy kivel beszélget .
2017. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
44%

Nem érzi, hogy csak azért mert gyerekkorod óta arra nevelnek az emberek, és a média, és hogy szép képeket poszutolhass a facebookra, és hogy pár hétre te legyél az irigyelt sztár, ez megérne egy rakás pénzt és vesződséget, de nem akarja elmondani azt, hogy semmire sem tartja ezt a semmit sem érő papírt, mert különben elhagynád. Ezért terel, és azt reméli,hátha egyszer kinősz abból a vágyból, hogy te 1 napra hercegnő legyél.


De sajnos ebből a nők nem nőnek ki, mert kisgyerekkoruktól erre nevelik.

2017. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
89%

Szia! 34 éves nő vagyok. Láttam jó pár esetet, amikor a lány a legszebb éveit töltötte el olyan fiú mellett, aki szerint "még fiatalok vagyunk, ráérünk", "csak egy darab papír, így is boldogok vagyunk" stb. Aztán 8-10 éves kapcsolat után szakítás. Rövid időn belül új csaj, nagy szerelem, esküvő, gyerek, a régi csak meg 30 évesen vagy idősebben kezdheti a nulláról. A korrektebbek azért megmondják egy idő után, hogy bocsi, de nem veled akarom leélni az életem. (Nőben is láttam ilyet, a férjem exe halogatta így a dolgokat az én nagy szerencsémre).


Ezzel együtt úgy gondolom, hogy várd meg az egyetem végét. Aztán ha mindketten dolgoztok, akkor szerintem érdemes átbeszélni, hogy merre tovább.

2017. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Volt egy osztálytársnőm általános iskolában. Ő is fiatalon jött össze a párjával, sőt, évekig jegyben is jártak, de egyáltalán nem a halogatás miatt. Egyszerűen csak be kellett fejezni az iskolát, dolgozni kellett, pénzt kellett gyűjteni, egy kicsit együtt is akartak élni a házasság előtt, így vártak, teltek az évek, gyűjtögették a pénzt, és már a 30-hoz közelebb jártak, mint a 20-hoz, amikor megvolt az esküvő. Akkorra értek meg rá, és azóta is együtt vannak, boldogok, van baba is.
2017. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!