Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Komolyan ennyire rá vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan ennyire rá vannak kattanva a nők az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

Sose voltam házasságpárti, sok a rossz tapasztalat a környezetemben. A kedvesem viszont totál rá van kattanva a házasság témára, mert neki az a család, meg anélkül nem akar gyereket.

Na most, ebből régebben is volt vitánk, mert én gyereket szeretnék, már benne vagyok a korban. Ő is mindig mondja, hogy nem akar idősen szülni. Aztán ehhez képest meg a házassághoz köti a gyerekvállalást.

Idővel azért szívesen elvenném. Ő az első, akinél ez eszembe jutott, exeknél soha.

Három éve vagyunk együtt, egy éve élünk együtt. Közös albérlet, a nulláról indultunk, most meg egész szép életünk van, szóval sok mindent letettünk az asztalra egy év alatt.

A múltkor egy nagy veszekedés után megint szóba került a téma. Hogy ő nem akar engem korlátozni meg leláncolni, de ha megkérem, akkor egy év múlva esküvő, meg a gyerek még legalább egy év, és ő 30 felett lesz, amit nem akar, és még nincs lakás, és ha nem jön össze a gyerek... szóval így évekre előre megtervezett mindent. Én megmondtam, hogy ennyire nem tudok előre gondolkodni. Meg így is mennyi mindent elértünk, nem értem, hogy miért ennyire elégedetlen.

Nyilván sz*rul esik, mert én is akarok családot. Most meg kb. betáblázná az életemet. Azért az esküvő sem két forint, nekünk meg lakásra kéne gyűjteni, hogy ne albérletben r*hadjunk. Tudom, hogy vannak álmai, milyen esküvőt szeretne, beszélgettünk már korábban. 50-60 fő legalább, és akkor az nem nagy esküvő. A végén elbőgte magát, hogy ő tornacipőben is hozzám jön, neki nem ez a lényeg. Meg hogy nem érdekli már az egész, nem kell neki a gyerekhez esküvő, csak akkor ne hazudjak neki, hogy én el akarom venni, mert én őt bizonytalanságban tartom.

(Amúgy annyi, hogy szoktam poénkodni vele, ha szóba kerül család előtt, hogy majd 80 évesen elveszem. Az anyja minden ünnepen ezzel nyaggat, most komolyan, mit kéne mondanom? De a kedvesemnek meg mindig mondom, hogy ő az első nő, akivel el tudnám képzelni, hogy megkérem.)

Na mindegy, akkor végül megnyugodott, ennyiben maradtunk.


Most haver megkérte a barátnője kezét egy év után. Én kísértem el gyűrűt választani az asszonynak, otthon meg nyilván elmeséltem, hol voltunk. Meg hogy neki nem is tudnám, mit válasszak, ha egyszer megkérném, annyi minden volt ott.

Erre így némán végighallgatott, majd elbőgte magát. Nem veszekedett meg semmi, csak így ült meg ömlött a könnye.


Én meg egyszerűen nem értem az egészet, most mi a fenét követtem el megint? Próbáltam jó fej lenni, meg elmesélni neki mit láttam, erre tessék.

Ennyire rá lenne indulva az eljegyzésre? Most komolyan nekem is vennem kéne egy gyűrűt, csak mert a haver?

Nyilván el akarom jegyezni, de annak, hogy így erőlteti, r*hadtul semmi értelme.


Tudom, nem lehet általánosítani, mert a nők sem egyformák, de valaki magyarázza el nekem ezt a házasodási mániát, mert már nem értem...



2018. febr. 5. 18:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megértem.

Ha tényleg el tudod vele képzelni az életed, akkor 3 év után elveheted, másrészt nyilván féltékeny a haverra. Nem szép érzés, de szerintem be kell vallani, hogy ez is előfordul az ember életében. Ezen nincs mit tagadni, mindenki volt már irigy.


Ráadásul a te barátnőd ezek szerint 27-28 éves? Akkor teljesen érhető. Engem 27 évesen szült anyukám, és szerintem ez egyáltalán nem volt korai - de még kései sem.


Másrészt rossz, hogy hitegeted szerencsétlent - mert amíg azt mondod, hogy megkéred, de nem mondasz időpontot (sőt még poénkodsz is a 80 évvel) nagyon rosszul tud esni. Nincs rosszabb, mint azt hallgatni, hogy majd, majd, majd, és ez nem csak az eljegyzésre vonatkozik, hanem bármi másra is. Még egy baráti kapcsolatban is rossz a folytonos majd, meg jövőbeli ígérgetés.


22/N

2018. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
99%

Miért többes számban fogalmazdtad meg a kérdést, amikor 1 nőről írsz? Plusz úgy jött le, hogy az előző barátnőid nem ilyenek voltak...


Egyébként meg mit vársz? Annyira nehéz nézőpontot váltani, hogy megértsd, hogy a nők nem akarnak bizonytalanságba gyereket szülni?

2018. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%

Én is rá vagyok kattanva az esküvőre. Az én párom is csak majdban gondolkodott, nekem viszont jól esett volna, ha a férjemként gondolhatok rá. Lehet maradiság, de az esküvő egy igen nagy dolgot jelent az életemben. Nem csak formaság, hanem bizalmat fektetünk a másikba. Ha megkérik a kezed, akkor érzed igazán, hogy kellesz.

Sokan köthetnének belém észérvekkel, én is tudom cáfolni magam, de így érzem.

2018. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%
Mi a francnak húzod az idejét? Még szép, hogy az aktuális pasijának nem fog lepotyogtatni, mert "na, majd egyszer elveszlek". Ezután a mesélés után én valószínűleg szó nélkül ott hagytalak volna, holnapi költözéssel. Alázd meg azt így, akinek hét anyja meg rengeteg ideje van.
2018. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
11%
Nem akarni házasodni mióta rosszabb mint kihisztizni az esküvőt? Nők...
2018. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
97%

Most ezt azért írtad ide le, hogy megnyugtassunk, hogy igazad van?

Hát nem, nincs igazad...

2018. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%

Nem akar gyereket esküvő nélkül, fogadd el végre. Ha te csak magadat nézed, magaddal foglalkozol (te már benne vagy a korban), akkor tisztességesebb lenne szakítani. Te megkeresed a kis tenyészkancádat, aki kihordja a gyerekedet, ő meg talál valakit, aki nem csak barátnőként tekint majd rá, és el meri majd magát kötelezni mellette.


Nem tudom hibáztatni, hogy évekkel előre tervez, ugyanis neki legalább vannak tervei, sok ember meg csak él máról holnapra. Mérlegeli, hogy milyen veszélyei vannak annak, ha idősebb korban esne teherbe. Azért elégedetlen, mert a gyereket elvárod, de elvenni már nem akarod, pedig semmi sem indokolja.


Most komolyan, szerinted ha jelenleg szülne neked, a gyerek nem több pénzt vinne el, mint egy szűk körben megtartott kis esküvő? Mert akkor fel se fogod, mennyibe kerül egy gyerek... Összetehetnéd a kezed, hogy nem anyagias a csaj, és nem kölcsönt akar felvenni a nagy napra, mint mondjuk sok idióta a közvetlen környezetemben. Ha tornacipőben is hozzád menne az azt jelenti, hogy téged, saját magadért szeret.


A poénkodásoddal nem sokat segítesz. Nyilván az anyjának semmi köze a dologhoz, de a barátnőddel illene már végre tisztázni a dolgokat.


Érzéketlen vagy, hogy egyszerűen nem veszed észre, mennyire szenved tőle, hogy eszedbe nem jut eljegyezni. Igen, fáj azt látni, hogy az, aki tényleg szerelmes és tényleg házasodni akar, az eljegyzi a barátnőjét. Ő meg vár a semmire.


Hülyeség lenne erőltetnie, de szerintem hülyeség erőltetni a kettőtök kapcsolatát is, ha ennyire mást akartok. 3 kidobott év az ablakon...

2018. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

Mondd, magadtól vagy egy ekkora érzéketlen tirpák vagy segít valaki?

Kérdezem ezt házasságellenes nőként, akinek valahogy nem fájt aláírni azt a papírt, ha már a férjemnek nagyon fontos volt.

2018. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz? Nem akarsz házasodni, mert jujj mi lesz ha elváltok. Bizonytalan vagy, nem mersz belevágni.

De azt elvárod tőle, hogy szüljön úgy gyereket, hogy ő nem mondhatja azt soha, hogy bocs, de mégse jó, visszaadom a gyereket. Te könnyen vagy, ha meggondolod magad, otthagyod a bús facba a gyerekkel együtt, hátra se nézel. Ő meg ott marad élete végéig egyedülálló anyaként.

Akkor is ugyanez a kockázat fennáll, ha házasok vagytok. De ha hajlandó vagy elkötelezni magad mellette ilyen szinten, hogy elveszed feleségül, azzal kinyilvánítod, hogy a SZÁNDÉK az, hogy együtt maradj vele. Aki arra se hajlandó, hogy aláírjon egy darab papírt, mert az fontosabb neki, hogy gyorsan ki tudjon lépni a kapcsolatból (ez a tipikus drága a válás duma), az mennyire megbízható, hogy nem fog otthagyni a gyerekkel? Sokkal nagyobb elkötelezettség szülőnek lenni.

2018. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
5%

Kisgyerek koruktól erre nevelik őket, mindenhol ezt látják + a házassággal bebiztosítják magukat, mert ha lelépsz, viszi a vagyonod felét, és fizetheted a gyerektartást. Nem új dolog ez.

Az új része az, hogy facebookra ki lehet tenni az eljegyezve státuszt, turbékoló képeket felrakni, és majd profi fotós által készített esküvői képeket, amik hirdetik neki/nektek bejött az élet :)

2018. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!