Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Maradjak-e külföldön a párommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lena_bp kérdése:

Maradjak-e külföldön a párommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eléggé bonyolult helyzetben vagyok. Megpróbálom minél egyszerűbben leírni. Tavaly december 24-én volt az eljegyzésünk a párommal (amit nagyon vártam) 5 év után! De, amikor megtörtént nem tudtam örülni neki. Mármint örültem, de nem volt az a wow érzés amire vártam. Lehet ez egy részről azért alakult így mert előtte édesanyámat ápoltam 2,5 hónapig kórházban ugyanis októberben életmentő műtéte volt, másrészről talán túlhúzta ezt az egészet (én ennek pár évvel előbb sokkal jobban örültem volna). Anyukámat én vittem mentővel a kórházba végig mellette voltam, nem ettem, nem ittam, minden nap többször voltam bent a kórházban mellette dolgoztam is..egyedül végigcsinálni mindent. Az orvosom szerint kisebb idegösszeroppanásom volt. A Thai utunkat már nem igazán tudtuk lemondani, illetve azert is mentem el mert Anyukám már pont jobban lett arra az időpontra. Természetesen mielőtt kimentünk mindent biztosítottam neki (ápolás stb.). Ha kérdezitek miért csináltam végig ezt egyedül, azért mert a párom október végén külföldre költözött. Már azelőtt tudtuk ezt, mielőtt Anyukámmal ez történt. Be volt tervezve, hogy én is költözöm januárban. Párom még jobb felsővezetői állást kapott, nem hagyhatta ki ezt a lehetőséget. Én pedig - mivel már több évet távkapcsolatban éltünk anno (külföldi munka miatt)- mindenképpen vele tervezve a jövőt döntöttem, hogy jövök vele. Immáron 1,5 hónapja kint élek. 32 évesen feladtam mindenem, ami otthon volt - család, barátok, karrier-biztos állás (menedzserként dolgoztam). Jelenleg nem dolgozom, eltart. Nem igazán vagyok ez a típus, aki ettől jól érzi magát! Természetsen szeretnék munkát vállalni, de csak most tanulom a 2. nyelvet, ami itt kell. Jelenleg úgy vagyunk vele, hogy vagy a baba jön előbb vagy az állás. Most jön a fekete leves..nem igazán vagyok boldog idekint, tudtam, hogy nehéz lesz és semmit sem adnak ingyen, de folyton azt érzem, hogy én miért vagyok itt? Mindent feladtam ami én voltam! Eléggé szenvedek, nem ismerek senkit stb. Egyszerűen azt érzem h túl öreg vagyok már a 0-ról újrakezdéshez. A párom is kb. reggel 8-tól este 21-ig dolgozik, hazaesik eszik, alszik. Hétvégén oké csinálunk valamit. De mégis ezt akarom, ezt az életet? Persze most lehurroghattok, hogy másnak enni sincs mit, én meg itt rinyálok és álljak talpra..hát nem tudom mit tegyek komolyan. Menjek haza? Igazából minden szenárió rossz számomra, mert vagy magamat vesztem el ami én voltam..vagy őt. Illetve mostanában nagyon idegesít az is h semmiben nem segít, nem érzem h igazán megértene, mellettem állna. Elmondtam neki mit érzek, de mondta h harcoljak! Oké, ezt teszem minden nap..Baba kérdés, 32 vagyok..ha most elhagyom és hazamegyek esélyem sem lesz kb. arra h családom legyen. Kb. 22-es csapdájában érzem magam. Tartsak ki vagy menjek haza?

2018. márc. 2. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem nyitottak, tudom. én Dietikonban élek, és nehéz. Alkalmi munkákat végzek, a párom tart el, de szeretem.


Nem érdekel, hogy érte feladtam mindent, mert otthon sok minden rosszul működik, itt viszont jól - pl. SBB.


Hol laksz? Írhatod privátban is, ha nem osztanád meg nyilvánosan, és találkozhatunk is.


29N

2018. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha extrovertált vagy, elhiszem, hogy nehéz beilleszkedni, főleg, hogy még nem is érted, mit karattyolnak körülötted (Grüezi Mittenand, usw), de nyugi.

Első hónapok nekem is nehezek voltak, semmit nem tudtam, furcsa volt minden, az egész új élet, de miután beleszoktam, semmi pénzért nem mennék haza már.


Nincs hülye politizálás, normális a közlekedés (95%-ban), nem félek éjjel, hogy megerőszakolnak (noha van bűnözés itt is azért), nem látok minden utcán 5 hajléktalant, stb. Ezért nekem megéri maradni, sokkal nyugodtabb vagyok, és nem kell azon aggódnom, hogy hó végén udok-e enni vagy sem.

2018. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, 3 éve ilyen helyzetben voltam, igaz nem külföldön. Velem az történt, hogy tengődtem egy 3,5 éves kapcsolatban, ami nem haladt előre. Akkor még főiskolára jártam, az akkori párom házat vett Pesthez közel. Amikor ott voltam , főleg hétvégéken, nyáron szóval mondhatni együtt éltünk mindig egyedül voltam. Persze elmentem dolgozni diákként, de soha nem mentünk el sehova sem. Na, 3, 5 év múlva betelt a pohár, sosem hitte volna, hogy elegem lesz a szülei bántásaiból és abból, hogy ő gyakorlatilag letojta , hogy milyen rossz, hogy úgy egyáltalán nem mentünk sehova. Egyedül éreztem ott magam, egyáltalán nem voltam boldog. A főiskolán 2-szer is felajánlották az ösztöndíjat, én hülye nem éltem a lehetőséggel miatta, mert hittem jó lesz, ha kitartok a kapcsolat mellett. Hát nem lett jobb. Amikor elköltöztem, egy teljesen másik városban találtam munkát, ott találkoztam a párommal, akivel most 2 hónapos babánk van. Nagyon rossz érzés, amikor nem foglalkozik az emberrel a saját párja. Kitartást és jó döntést kívánnék neked. Én tuti nem maradnék vele. Hidd el, én sem a levegőbe beszélek, én pl akkor 25 éves voltam, amikor új életet kezdtem. Most vagyok 28 és fél éves. Nem mindegy milyen az az öt éves kapcsolat. Ha így érzel, hogy a párod nem ért meg, nem foglalkozik veled, lehet már kihűlt a kapcsolat. Ezt te tudhatod egyedül, viszont ez markáns változás amit leírtál mindenféle szempontból.
2018. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!