Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ilyen furcsa, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen furcsa, hogy nem akarok csak valaki barátnője lenni örökké?

Figyelt kérdés
Több, mint 5 éve vagyunk együtt, 3 éve élünk együtt, van egy gyerekünk, húszas éveinkben vagyunk mindketten. Tudta, hogy fontos nekem a házasság, azt mondta hogy neki is. Ígérgette évekig, mostanra viszont nyíltan kimondja, hogy még nem is tervezi az eljegyzést. Mert hogy minek? Én viszont nem leszek valaki barátnője életem végéig. Szerintem megérdemlem, hogy a párom felvállaljon, hogy hivatalos legyen a kapcsolatunk. Ha valakinek nem fontos a házasság, az is ok, de nekem fontos. És ő is évekig hitegetett, hogy neki is az. Egyszer már szakítottunk, akkor egyedül neveltem hónapokig a gyerekünk. Inkább leszek egyedül, mint egy ilyen kapcsolatban, ahol úgy érzem, hogy ennyit se érek neki. Más gondjaink is vannak, de egyik se olyan dolog ami "váló ok" lenne. Szerintetek kinek van igaza? Jogosan vagyok elkeseredve? Úgy érzem, évekig csak hazudott nekem erről, amikor tudta, hogy milyen fontos ez nekem. Valaki volt hasonló helyzetben? Mi lett végül? Én már a szakításon gondolkozok....
2018. ápr. 8. 19:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%

Szültél neki, akkor?


Minek vegyen el? Van punci, van gyereke is. Ez van.

2018. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem felesleges erőszakoskodnod. Ha tényleg fontos lenne neki a házasság, akkor már évekkel ezelőtt, még a gyereketek előtt gond nélkül elvett volna. Nincs olyan, hogy valaki "még nem áll készen", aztán évek és gyerekek után jön rá, hogy mégis komolyan gondolta a kapcsolatát veled. Ha komolyan gondolja, akkor most és ezelőtt is komolyan gondolta, ha nem, akkor pedig csinálhatsz akármit, nem is fogja. Persze én innen beszélhetek, nem ismerlek titeket... Lehet, hogy komolyan gondolta, csak neki mégsem olyan fontos a házasság, amit még saját magának sem ismert be. Rajtad áll, hogy belenyugszol a helyzetbe és éltek tovább úgy, ahogy eddig, igyekeztek megoldani a problémáitokat, vagy emiatt szakítasz vele. Írtad, hogy sokat veszekedtek, úgyhogy lehet, hogy jobb is így. Egy papír nem oldaná meg a problémáitokat.
2018. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem mindenki akar házasodni. Neked fontosabb a házasság ténye annál, hogy olyasvalakivel élj együtt, akivel szeretitek egymást és közös a gyereketek? Vagy azt gondolod, hogy most majd valaki más biztos el akar venni téged? mindenki két kézzel kap az ilyen - több értelemben is - gyerekes nőért...
2018. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt a szituációt annyira nem tudom megérteni... Csatlakozom ahhoz, aki szerint hosszú kapcsolat és gyerek után már kár várni a "gyűrűt". Annak előtte kellene fontosnak lennie, hogy komolyan gondolja-e az illető.


Azonban azt sem értem, hogy gyerek után miért "házasságellenes" valaki. A gyerek jobbá összeköt bármiféle papírnál, így nem értem, miért okoz nehézséget aláírni a másik kedvéért.

2018. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
30%

"A gyerek jobbá összeköt bármiféle papírnál, így nem értem, miért okoz nehézséget aláírni a másik kedvéért."


Ezt az érvet a másik fél is felhozhatja, akkor minek van szükség emellé még papírra is.

2018. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
#15 persze, jogos. Csak ha a másik lelkének jó, és (elvileg) szeretem őt, nincs más racionális indok arra, hogy ne írjam alá.
2018. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező azt képzeli, hogy gyűrűvel az ujján boldogan élnek, míg meg nem halnak, nélküle viszont nem működhet.

Minek szültél neki?

2018. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%

Lányok, lányok, ezért nem kell mindent megadni házasság nélkül, ami évszázadokon keresztül csak házasságban történt meg. Szerinted régen azért házasodtak a férfiak, mert azok különbek voltak a maiaknál vagy mert annyira buzgott bennük a vallásos érzület? Egy fenét! Ez volt a feltétele annak, hogy családjuk legyen. Tényleg nem tudok mást mondani, mint hogy eljátszottad a lehetőségedet azzal, hogy ennyire alárendelődtél. Hűnek kell lenned az elveidhez.


Amúgy persze, hogy jogos. Igazad van. Csakhogy az életben nem lehet érvényesülni az igazsággal. Figyelj, az emberek (minden ember) olyanok, mint a gyerekek: feszegetik a határokat és a legvégsőkig elmennek. Ha azt mondtad volna neki három évvel ezelőtt, hogy házasság nélkül te nem szülsz gyereket és emellett ki is tartottál volna, akkor lehet, hogy ma már egy másik férfi mellett lennél feleségként és szintén lenne gyereked vagy várandós lennél.


Nem mondom meg, hogy ezt tedd vagy azt tedd, mert ehhez nincs jogom. Talán még fordíthatsz a helyzeten, ha nagyon őszintén, határozottan, de ultimátumok és játszmák nélkül elmondod, mit szeretnél. A zsarolás és a kényszerítés nem jó, de azt nyomatékosítanod kell, hogy neked ez fontos, te szenvedsz, csalódtál. Ez nem egy hiszti, ez neked húsba vágó kérdés. Kérdezd meg tőle, hogy el akar-e venni. Tudom, beszéltetek már róla, de a hangsúlyodból éreznie kell, hogy ez most nem játék.

2018. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
30%
Szóval inkább nőjön fel csonka családban a gyerek, inkább elválnál, pedig egyébként nincs "váló ok", csak mert nem parádézhatsz végig egyszer fehér ruhában néhány unatkozó rokon előtt és nem lájkolgatják az ismerőseid a lagzis fotókat...
2018. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
59%
Én nem erőltetném. Te biztos boldog lennél, ha megkapnàd azt a gyűrűt? Nem veszítette így el az egész varàzsàt, nem érzed azt hogy neki ez teher és csak azért kapnàd hogy végre hagyd békén? Értem a problémád,engem elvett és ha ilyen helyzetben lennék valószínűleg zavarna. De tudnàd úgy szervezni az esküvő, hogy pont nem érdekli kb semmi csak essetek túl rajta? Hidd el az nem olyan... De ha ezen kívül stimmeltek én nem hagynám hogy erre rà menjen a kapcsolat.
2018. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!