Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ilyen furcsa, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen furcsa, hogy nem akarok csak valaki barátnője lenni örökké?

Figyelt kérdés
Több, mint 5 éve vagyunk együtt, 3 éve élünk együtt, van egy gyerekünk, húszas éveinkben vagyunk mindketten. Tudta, hogy fontos nekem a házasság, azt mondta hogy neki is. Ígérgette évekig, mostanra viszont nyíltan kimondja, hogy még nem is tervezi az eljegyzést. Mert hogy minek? Én viszont nem leszek valaki barátnője életem végéig. Szerintem megérdemlem, hogy a párom felvállaljon, hogy hivatalos legyen a kapcsolatunk. Ha valakinek nem fontos a házasság, az is ok, de nekem fontos. És ő is évekig hitegetett, hogy neki is az. Egyszer már szakítottunk, akkor egyedül neveltem hónapokig a gyerekünk. Inkább leszek egyedül, mint egy ilyen kapcsolatban, ahol úgy érzem, hogy ennyit se érek neki. Más gondjaink is vannak, de egyik se olyan dolog ami "váló ok" lenne. Szerintetek kinek van igaza? Jogosan vagyok elkeseredve? Úgy érzem, évekig csak hazudott nekem erről, amikor tudta, hogy milyen fontos ez nekem. Valaki volt hasonló helyzetben? Mi lett végül? Én már a szakításon gondolkozok....
2018. ápr. 8. 19:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem tegyél úgy, mint aki teljesen házasságellenes, aztán a fordított pszichológia alapján majd működni fog. Vagy nem :D


Nem fog már megkérni amúgy. A válaszolókat meg nem értem. Jómagam nő létemre nem akarok házasodni, de a párom igen. Én se hitegetem őt azzal, hogy én is, aztán benyögöm évek múlva, hogy rohadtul nem érdekel. Tisztázni kellett volna jó előre, hogy ki mit gondol.

2018. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

"Csak ha a másik lelkének jó, és (elvileg) szeretem őt, nincs más racionális indok arra, hogy ne írjam alá."


Hát azért az, hogy a másik lelkének jó, az nem egy racionális indok. Mindenesetre nem racionálisabb, mint az, ha az egyik pl. nem szeretne házasodni...

2018. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
77%
#22 ilyen formában, amit leírsz, már nem. De ha valaki arra nem veszi a fáradságot, hogy jogilag is összekösse velem az életét, az komolytalan. Más dolog, hogy így házasságon kívül nálam nem opció a gyerekvállalás sem.
2018. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
56%

Ebgen 5 évig hülxytett a szemétláda. Akkor is cska 20. ik felszólításra vallotta be hogy nem akar házasodni se meg gyereket se. NekiADTAM A FITASLASÁGOM NAGY RÉSZÉT.

Megértem higy a kérdező hézasságot akar, ígérgette a pasi (amit utána letagadott. Ismerős történet.)

2018. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
25%

tipikus pisogó pitsa, akinek élete egyetlen célja, hogy vki. meggyűrűzze, és feleségként villoghasson.

és emiatt megfosztanád a gyerekedet az apjától.

egy hisztis, önző nő vagy, akinek a külsőségek fontosabbak, minthogy szeretetben, együtt éljen a párjával.

a kapcsolatotok minőségét nem egy szaros házassági procedúra adja meg.

sajnálom a párodat, gyerekedet még jobban.

2018. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
#24: már bocs, de aki egy az egyben a férfira hagyja a házasság kezdeményezését ("várom, hogy megkérje a kezem"), az önmagát teszi ki ennek a kockázatnak. És ez független attól, hogy szerinted kinek mi a feladata.
2018. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
26%

"Akkor is cska 20. ik felszólításra vallotta be hogy nem akar házasodni se meg gyereket se."


sztem ez más, a kérdezőnek csinált gyereket, és láthatóan szívesen felnevelné vele együtt, de a kérdező hisztije miatt lesz egyszülős háztatás.

2018. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
39%
Itt egyedul te huzod a sajat idodet, egyreszt azzal, hogy gyereket vallaltal egy ilyen kapcsolatba, masreszt pedig azzal, hogy onkent visszamentel a szarba.
2018. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
74%
10 éve vagyunk egy pár, de nem vagyunk házasok. Ha sikerül végre összehozni egy gyereket akkor lesz házasság, egyrészt azért,mert sokkal könnyebb így intézkedni, másrészt van egy közös gyerekünk aki egy életre összeköt minket. Szerintem is a gyerek születése előtt kellett volna megházasodni, így utólag már nem olyan fontos neki.
2018. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%

Az a nagy helyzet, hogy ezt te cseszted el magadnak. Ha annyira fontos lenne a hàzassàg, NEM szültél volna gyereket a pasidnak, CSAK a férjednek.

Gyerek nélkül, minden tovàbbi nélkül azt mondanàm, hogy ha ez a helyzet neked nem felel meg, hogy csak valaki csaja vagy, lépj és keress olyat akivel ilyen téren is passzoltok, lehet közös jövőt tervezni. Èn 1-max 2 évnél többet pl senkire nem vàrnék feleslegesen. Időpocsékolàs. De mivel màr gyereket is csinàltatok, mocskosul önző dolog lenne részedről csak azért csonka csalàdot generálni mert nem vesz el a baràtod. Erről lecsúsztàl. Itt màr az van, hogy ha szereted a gyerekedet, és egyébként jó a kapcsolat, akkor törődj bele, hogy baràtnő maradsz, nem leszel feleség.

Ha el akarna venni feleségül, igazàn veled tervezne jövőt, màr elvett volna, de inkàbb hagyott egy kiskaput, hogy ne kelljen vàlàssal bajlódni amikor majd megtalàlja az igazit, akit feleségének is akar majd. Nem egy gyerekes ismerősöm jàrt így. De többen olyanok is, akik csak vàrtak és vàrtak évekig a nagy semmire, majd elhagytàk őket, és az új nőt 1-2 év utàn elvették, csak ezeknél gyerek sem volt. A csajok legszebb évei viszont elszàlltak az éterben.

A nőknek meg kellene màr tanulni, hogy a gyerek nem garancia arra, hogy feleségek lesznek, felvàllaljàk őket. A férfiak életében túl sok vizet sem zavar, ha ide- oda csinàlnak egy- két gyereket, Max gyerektartàst fizetnek ( vagy azt sem, ismerek ilyet) . Nem ők nevelik majd fel. Szóval simàn lépnek akkor is ha van utód.


Előbb kellett volna gondolkodni.

2018. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!