Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzésnek lehet lejárati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzésnek lehet lejárati ideje?

Figyelt kérdés
Láttam egy amerikai sorozatban hogy a férfi újra megkérte a barátnője kezét egy bizonyos idő után, ha addig nem volt esküvő. Innen merült fel bennem a kérdés, ha ez kint igaz, akkor vajon itthon is igaz lehet e? És hogy akkor mennyi lehet az a lejárati idő?. Köszönöm a válaszokat.

2018. máj. 27. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Inkabb csak a neve mas. Tovabb eteti a hapsi a not, a no meg legalabb kussba van :D az idiota :D
2018. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem LEHET lejárati ideje, hanem VAN. Akik tényleg komolyan gondolják, hogy összekötik egymással az életüket, azok az eljegyzést követő 1 éven belül össze szoktak házasodni.

A többiek csak hobbi-gyűrűhúzgálók.

Az én környezetemben is van olyan nő, akit kétévente eljegyez valaki (mindig az épp aktuális pasi), esküvő mégsincs soha belőle. A kolléganőm meg 7 éve jegyese a fickójának, akinek esze ágában sincs nősülni. Bár mondjuk hogy is lenne, akkor lehet meg kellene emberelnie magát, és lemondani az alkalmi kapcsolatairól....

2018. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg nincs. Régen a következő évben megkötötték a házasságot is, tehát 1-1,5 év múlva. Manapság változó. Van olyan ismerősöm, akik 8 évig jártak jegyben és utána házasodtak. Szerintem, ha megtörténik az elhatározás, akkor legalább a pár tűzzön ki magának egy időpontot, hogy mikor tervezik. Ezt nem kell másokkal közölni, de legalább ők beszéljék meg mikor tervezik a házasságot.
2018. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Van, én biztosan nem bohóckodné évekig gyűrűvel az ujjamon további szándék nélkül.


Akkor el se jegyezzen, leszarom (nem fontos a gyűrű) de az, hogy évekig parádézok jegyesként, mert tovább lépni nem akar - azt azért úgy megsem.


29n

2018. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
ismerős csajék kb 5 éve jegyesek, van már 2 gyerek is, esküvő mégse volt még.
2018. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Nincs.

Uncsimék is elég későn házasodtak meg, több év után. Mégis boldogok, nemsokára jön a baba is, csak előbb meg kellett teremteniük a körülményeket. Nem mindenki születik bele a gazdagságba.


22/N

2018. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy hallottam, hogy elvileg 5 év a lejárati idő (tehát ha 5 éven belül nics esküvő, akkor újra meg kell kérni a lány kezét), de nem nagyon tartja be senki, meg sztem nem is nagyon van értelme.
2018. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, félreértem a kérdést, de hogy lenne már lejárati ideje? Az eljegyzés nem egy hivatalos dolog. megkérdezi a férfi a nőtől, hogy hozzámegy-e, a nő igent mond, aztán valamikor összeházasodnak. A "hozz lécci tejet a boltból" se jár le délután 4-kor.
2018. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy van lejàrati ideje. De hozzàtenném , hogy akik valóban össze akarnak hàzasodni, 1-2 éven belül meglépik.

A többi vagy divatból csinàlja, ( a csajok kihisztizik, hogy villogjanak a gyűrűvel a barinőknek, faszbukkon osszàk meg a nagy eseményt likevadàszat címén), vagy a csaj etetve van azzal, hogy "majd" feleségül lesz véve.

Ismerősömék pl 6,5 éve jegyesek elvileg. Hirtelen a mi esküvőnk utàn 2 héttel szenteste volt meg a lànykérés.Azóta sincs hír a hàzassàgról. Tervben sincs esküvő. Nevetséges mikor menyasszony/ vőlegényként hivatkoznak egymàsra, tök komolytalan! Mindenki aki koràbban nem tudta, meglepődik mikor kiderül hogy 11 éve együtt vannak, 6+ ève volt eljegyzés de hàzassàg sehol....Csak szimplàn fel kéne vàllalniuk, hogy nem akarjàk. Egyébként az is kiderült hogy a csaj titokban nem védekezik hogy teherbe essen, hàtha akkor elveszi a pasi. Durva.


Az a gond a hosszú " jegyességgel" , hogy nem tükröz hatàrozott, komoly döntést, azért halogatjàk mert maguk sem biztosak a dologban, csak így semmi értelme az egésznek.

2018. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném. A jegyesség akkor jár le, ha az egyik fél felbontja.

Aműgy ezt hülyeségnek tartom, hogy aki komolyan gondolja, házasodjon egy éven belül.

Én kimondottan szeretnék hosszú jegyességet, meg is beszéltük, hogy két év jegyben járás után lesz esküvőnk.

Azt tartom butaságnak, ha semmilyen terv nincs az esküvőre

2018. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!