Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Jogosan érzem magam rosszul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
Párommal 6 éve vagyunk együtt, 2 éve élünk együtt. Körülöttem mindenki eljegyzi egymást meg házasodnak.. tőlem meg kérdezgetik hogy “hogy hogy nem kérte még meg a kezed?” Ilyenkor sírva tudnék fakadni. Tudom hogy nem egy gyűrűn múlik egy kapcsolat, meg hogy ez miatt nem kellene “hisztiznem” de nekem ez annyira rosszul esik. Mostanában azon kattog az agyam hogy amiatt lehet hogy nem szeret eléggé vagy mi.. egyébként meg lesi minden kívánságom, igazi úriember a megismerkedésünk óta.

2018. máj. 27. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

"de nekem ez annyira rosszul esik"


Ezt miért nem azoknak mondod, akik kérdezgetnek?

2018. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Akar egyáltalán házasodni? Beszéltél már vele erről valaha?


Én minden ismerkedés elején ÁLTALÁNOSAN szoktam érinteni az összeköltözés-házasság-gyerek témát, ha pedig a másiknak teljesen eltérő a véleménye, akkor nem is ismerkedem tovább vele. Minek? Hogy aztán ilyen kérdéseket tegyek fel a gyk-n?


Ha pedig beszéltél vele, és tudod, hogy házasodni akar (elvileg), akkor beszélj vele újra, hogy eltelt 6 év, 2 éve együtt éltek, wtf van.

2018. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan érezheted magad rosszul, ha tudod róla, hogy házasodni akart még valamikor, de ezek szerint úgy érzi nem te vagy az igazi, vagy megváltozott a véleménye.

Az eljegyzésnek akkor van igazán értelme, ha 1 max 2 éven belül el is vesz feleségül. Ebben közrejátszik, hogy hány évesek vagytok, van e normális keresetetek mindkettőtöknek, és el tudjátok-e tartani magatokat.

Sokan mondják hogy az esküvő nem pénz függő és ha házasodni akar azt a hivatalban ingyen is meg lehet lépni. Na ez igaz, de a házasságnak mint mondtam akkor van értelme, ha utána is együtt éltek, szülőktől külön, és anyagilag is önállóak vagytok.


Jogtalanul vagy elkeseredett a témát érintően, ha még a 6 év alatt egyszer sem beszéltetek arról ki mit akar, gyerek, házasság, összeköltözés ... ez úton rlőbb ülj le vele beszélni! És minden kiderül.

2018. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ő programozó, én 3D grafikus. A pénz nem lehet gond.. régebben beszéltük a házasságot.. ő inkább a gyerek témát hozza fel, de én nem akarok még legalább 5-6 évig szülni. Meg amúgy sem vállalnék be úgy egy gyereket ha még a kezemet se kérte meg.
2018. máj. 28. 12:17
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Akkor most üljetek le ismét és beszéljétek meg, mondd hogy nem kihisztizni akarod az eljegyzést, csak tudni szeretnéd az álláspontját. Mondd, hogy te nem szeretnél gyereket csak házasság után, viszont nem akarsz évekig jegyben járni sem.


Amit erre reagál és ahogy ennek a beszélgetésnek a végére értek tudni fogod, hogy van-e értelme tovább folytatni vele, vagy ő csak mellőled várja az igazit, akit 1 éven belül eljegyez és el is vesz...


Egy férfi ha igazán szerelmes hamar házasodik, nem teketóriázik.

2018. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

"ő inkább a gyerek témát hozza fel, de én nem akarok még legalább 5-6 évig szülni"


Nem lehet, hogy itt van a kutya elásva? Bevallom, ha én a családalapításon gondolkoznék, de a barátnőm azt mondaná, hogy legalább 5-6 évig még biztos nem akar, akkor én se erőltetném a házasság témát. Ki tudja, hogy 5-6 év múlva nem azt mondod-e, hogy valójában nem is akarsz gyereket egyáltalán.


Aki nem áll készen a családalapításra, az ne sírjon már, hogy miért nem veszik feleségül. Valószínűleg pont ezért.

2018. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Ő gyereket akar házasság nélkül, te egyelőre nem akarsz, de csakis házasságban képzeled.


Te akarsz házasságot, neki eszében sincs.


Ezek közül mindkettő olyan helyzet, amiben nem lehet kompromisszumot kötni. 6 év után nem csodálom, hogy a környezetetek értetlenkedik azon, miért nem léptek tovább, főleg hogy mindketten jól kerestek.

Én neked adok igazat, én se szülnék egy "csajom-pasim" kapcsolatba. De nem is járnék együtt évekig olyannal, akinek esze ágában sincs elvenni engem, hanem belátnám, hogy nem egymást keressük és szétválnának útjaink.

2018. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
#6 Elég korlátolt vagy, ha szerinted csak egy kölyök miatt érdemes összeházasodni.
2018. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Pasiként könnyű bedobni hogy gyereket akar.. nem ő szüli meg, nem ő marad otthon évekig vele.
2018. máj. 28. 13:50
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

"Pasiként könnyű bedobni hogy gyereket akar.. nem ő szüli meg, nem ő marad otthon évekig vele."


WTF? Mindenkinek olyan párja van, amilyet választ...

2018. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!