Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok arról, ha a nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha a nő kéri meg a férfi kezét?

Figyelt kérdés

Illetve nagyon örülnék neki, ha a férfiak is leírnák a véleményüket.


Adott kapcsolat:

- 1,5 éve tart

- elég sok mindenen túl vannak

- nagyon szeretik egymást

- hosszú távra terveznek (eljegyzés, házasság, család)

- és többször is volt már szó az eljegyzésről


Külföldön egyre divatosabb, és nem csak a sztárok körében, bár onnan is rengeteg példa van.


Kort, és nemet is írjatok.



2018. máj. 31. 15:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Én biztos nagyon meglepődnék. :D
2018. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

"- hosszú távra terveznek (eljegyzés, házasság, család)


- és többször is volt már szó az eljegyzésről" - az a ferfi, aki ezeket komolyan gondolja, az megkér, amint a helyzet alkalmas. Ha a helyzet alkalmas, es megis azon kell gondolkodnod, hogy milyen az ha a no keri meg a ferfi kezet, az legyen jelzeserteku a szamodra.

2018. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Felejtős.


Ha a barátnőm és én is úgy gondoljuk, hogy együtt élnénk le az életünket, akkor MEGBESZÉLJÜK, KÖZÖS döntés.


De ha csak úgy beállítana egy gyűrűvel, mert..., akkor szerintem ott lenne vége a kapcsolatunknak.

2018. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Egy ilyen párt ismerek. Eltelt két év, de még mindig ezzel ugratják őket. Esküvőt jövőre se terveznek. Az alsó hangon 4 év jegyesség. Már ha egyáltalán lesz esküvő.
2018. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon szánalmas és kétségbeesett dolognak tartom. Másrészt, másfél év után butaságnal tartom. Min két év együttélés a feltétele nálam az eljegyzésnek. 28N
2018. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Nekem gagyi. Úgy érezném, a párom nem akarja ezt, ha magától nem jut eszébe. Meg amikor egy férfire ezt rá kell erőszakolni, ott egyértelmű, hogy nem lesz tartós házasság.


27N

2018. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%
Egy kollégám mondta pár hete, hogy két ilyen eset is volt mostanában a baráti körében és szerinte teljesen oké, hogy mindkét fél kezdeményezzen ilyet. Olyan, mint az ismerkedés: aki szeretné, az lépjen. Nincs szánalmasabb, mint amikor egy nő arra panaszkodik, hogy de hát csak nem akarják megkérni a kezét...
2018. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Sajnos a környezetemben is olyan sok negatív példát látok arra, hogy évekig várnak különböző okok miatt. És nem igazán éri meg mindig. Félreértés ne essék én nem arra vágyom, hogy frissíthessem a Facebook státuszom. Nem is arra, hogy utána feljogosítva érezzem magam gyerek szülésre. Még most nem szeretnék gyermeket, bármennyire is jó lenne, de ezzel még várnom kellene. És azzal is tisztában vagyok, hogy bármikor felbontható a jegyesség, pont úgy mint a házasság. Én a jelentése miatt szeretném, szeretnék hozzá tartozni, és szeretném ha hozzám tartozna.


Nem hiszem, hogy ezek a példák olyan jók, és olyan hízelgőek a nőkre nézve (első két verzió). És nem hiszem, hogy az is tisztességes dolog amikor a nő évekig célozgat, vár, mert így tartja a szokás.


A VERZIÓ: Évekig (majd 10 évig, de általában 30 éves korukig) várnak a nők, hogy Igazi megkérje a kezüket, aztán Igazi nem kéri meg, helyette elengedi a kedves hölgyet. Aki persze megfogadta a Cosmo, és az összes Női Eljegyzés Segítő könyv tanácsát. Betartott mindent, kinyalta Igazi seggét. És 30 évesen elvesztegetett 10 évet egy gyökérre. Aki mindig mondta, hogy majd elveszi...de végül nem. Nem baj, ha valaki nem akar házasodni csak korrektül mondja meg.


B VERZIÓ: Évekig hitegetik a lányt(átlag 5 évig minimum) pedig már az elején, első 2 évben is szó volt róla, és nem gyerek szerelemről beszélünk. Igazából Igazink próbált volna még nézelődni a piacon, de nem kapott jobbat. Erre mondják egymás mellett ragadtak.


C VERZIÓ: Kisebbségi komplexussal küszködik az Igazi. És nem is a határozottság mintaképe, de azért szeretjük :)


D VERZIÓ: Igazi családja nem akarja annyira befogadni a lányt. Igazi pedig igazi rendes fiú. Nem mer szembeszállni. Gyerekesen hangzik, de nem egyszer hallottam már barátnőktől, ismerősöktől.


E VERZIÓ: Nincs pénze gyűrűre, esküvőre, babára egyből. És azt hiszi, ha már megveszi a gyűrűt akkor a nő feljogosítva érzi magát egy 30 nap múlva megtartandó 7 napig tartó lagzira, és rá 9 hó múlva egy babára. Persze a gyűrűnek is mindenképp elérhetetlen árkategóriába kell esnie. Legalábbis a férfi elképzelése szerint.


Úgy gondolom, ha egy férfinek felteszik a kérdést, és ha még sokkot is kap meglepettségében. De kis idő múlva sem mond igent, az megmutatja a kapcsolatról alkotott véleményét. Mert ha boldogan igent mond,az egyértelmű. Ha sokkból feleszmélve mond igent, az is azt jelenti, hogy a fenébe is...csináljuk, mert szeretem ezt a nőt! De a nem az nem. Ilyenkor már nincs a na várjunk a szülinapodig, karácsonyig, a névnapodig, húsvétig, pünkösdig, stb.

2018. máj. 31. 15:57
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Nekem úgy ideális, hogy a felek erről beszélnek, nem pedig derült égből villámcsapásként érkezik a kérdés, a másik fél meg csak pillog, hogy most mivan.

Ilyen esetben pedig a "lánykérés" egy hagyomány. Ezért nem is tudom elképzelni, hogy a nő kéri meg a férfit.

Nálunk is úgy volt, hogy x idő együttélés után elkezdtük a közös jövőnket tervezgetni, ház, gyerek, kutyamacska stb, és akkor nyilván a házasság is szóba került. Ezután kért meg a párom.

2018. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy 1 óra alatt ilyen sokan írtatok. Mindenkinek zöld kezet adtam :)

Egyébként furcsa, hogy a nők jelentős része negatív véleménnyel van erről. Persze általában az eljegyzés kategóriát nagyobb arányban látogatják nők, így a válaszokból nem szűrehtő le egyértelműen, hogy ki milyen állásponton van a témával kapcsolatban.


A hagyományok azért nem érdekelnek, mert régen nem éltek együtt a házasság előtt, és házaséletet sem éltek. Azok akik pedig már szexeltek is valamilyen úton-módon hamarosan egybekeltek. Mert anno se volt mindenki szent.

2018. máj. 31. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!