Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti ebben a helyzetben hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ebben a helyzetben hogyan reagálnátok? Örülök is meg nem is

Figyelt kérdés
Nos.. Kezdem ott, hogy 7,5 éve vagyunk együtt a párommal és 4 éve együtt is élünk. Szoktunk beszélgetni arról, hogy esküvő, saját ház meg ilyenek. Illetve tavaly vennem kellett bizsu gyűrűt, hogy tudja a méretem. :) Lassan megyünk nyaralni Erdélybe, egy olyan helyre, amiről évek óta mesél. Egyik nap emondta, hogy azt tervezte, hogy ott megkéri a kezem, de mivel nem dolgoztam 2-3 hónapot ( esti okj) így nincs rá pénze. Első sorban örülök neki, hogy tényleg el akart, másrészt viszont miért kell nekem erről tudnom? Olyan jókat fantáziálgattam róla hogy mi lenne ha ott, azon a helyen... Na mindegy :) Várom a véleményeteket. Mellesleg 24 évesek vagyunk és nagyon szeretjük egymást. :)
2018. júl. 10. 19:00
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
87%
Értékeld a szándékot, aztán hamarosan úgy is kiderül, hogy igaz vagy hamis az egész.
2018. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Aki el akar jegyezni, az el fog. Nem kell hozza 100 ezres, de meg 30-40 ezres gyuru se. A parodban en nem igazan latom a szandekot a szavakon kivul, szoval en inkabb ezert lennek szomoru.
2018. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
86%
Pont azért mondta el, hogy ne várd hiába a nagy lánykérést, ne rontsa el az utat a csalódás.
2018. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Kifogásnak tűnik nekem.

Egy komoly SZÁNDÉKÚ eljegyzéshez nem kell százezres gyűrű, tehát különösebben sok pénz sem. Én a magam részéről a lánykérést preferálnám, akár még gyűrű nélkül is, minthogy hónapokig kuporgat, aztán elszórja egy gyűrűre...De kinek mi.

Én nem tudtam anno az eljegyzésről, bár kívülállóknak talán egyértelmű lehetett, de én akkor abba nem láttam semmit, hogy azt találta ki (akkor még) párom, most már férjem, hogy vegyünk gyűrűt egymásnak ajándékba... Az sem zavart volna egyébként, ha tudatosul bennem mi készül.

A szándék a lényeg, ami ezek szerint nem olyan intenzív a pasid esetében. A sok pénzért vett ékszer semmit nem ér, ha nem gondolja igazán komolyan, és pl esetleg kétségei vannak, ezért keres kibúvót.

Ez a =mert nem dolgoztál ezért nincs pénze, egyenesen bunkóság így, olyan mintha kvázi téged hibáztatna amiért nem kérhet meg, miközben nem elengedhetetlen feltétele a pénz, és egy gyűrű a lánykérésnek. Ha valóban akarja. Nagyon nem esne jól, ha nekem a szerelmem ilyet vágna az arcomba.


Azért Remélem jól alakul minden számodra!

2018. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem!! Te nem dolgoztál pár hónapot ezért neked nincs pénzed.
2018. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%
5. Ha a kérdező pàr hónapot nem dolgozott, pénze sem volt, tehàt a pasija fizujàból éltek. = kevesebb pénze maradt a párjànak. Remélem legalàbbis, hogy ilyen helyzetben segítette a pàrja és nem elfordult tőle, pàr hét munkanélküliség miatt. Bàr màr ennyi időt is a szemére vetett sajnos:( , ahogy olvashattuk.
2018. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
84%

Sosem értettem ezeket a meglepetés lánykéréseket. Csak húzódik-tolódik, "nincspénzgyémántgyűrűre", nem jó még a koreográfia, esik az eső, fúj a szél, mi van, ha megtalálja a meglepi-gyűrűt, stb.

Beszéljétek meg érett felnőttként, hogy ekkor és ekkor terveztek összeházasodni és kész.

2018. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Kifogás szagú ez az egész. Ha nem akar (még) eljegyezni, minek mond ilyet, hogy ő el akart, csak ezért meg azért nem? Mézes madzagnak meg hitegetésnek tűnik ez az egész. Ha annyira nagyon szeretne téged, meg el akarna jegyezni, megtenné.

Azt halkan megjegyzem, hogy 20-30 ezer forint közt már bőven lehet kapni egy szép, arany eljegyzési gyűrűt apró cirkónia kővel, sőt, ha egyáltalán nem vagy anyagias, és inkább az számít, amit a gyűrű jelképez, vannak nagyon csinos acél gyűrűk is.

2018. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez nagyon gáz, már ne is haradugj.


Nekem úgy tűnik, esze ágában SEM volt megkérnie a kezed, csak hiegetett, és ez most egy jó kifogás, hogy ne jegyezzen el.

Ugyanis egy eljegyzéshez bővel elég egy 8-9000-es gyűrű is, nem kell annak gyémántnak lenni, meg mittudomén.


Én leültetném, és megkérném, mondja el KOMOLYAN, hogy mik a tervei, el akar-e venni, vagy sem.

Ha nem, az sem érdekel, lényegtelen a papír, de kamuzást és játszogatást viszont nem tűröm el senkitől.

2018. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Sajnos az elmúlt 4 évben előfordult, hogy kb fél vagy 1 évet nem dolgoztam, mert nagyon a szakmámban szerettem volna elhelyezkedni, amiben nem sikerült ( informatika). Épp ezért kezdtem neki egy második okj-nek estin, ami alatt mindenben támogatott. Persze pont úgy voltak az órák, hogy nehezen tudtam mellette dolgozni így nem igazán volt munkám alatta. Jelenleg kereskedelemben vagyok és mellette tervezek valamit tenni az új okj-s végzettségemmel (vállalkozást indítani stb de ez nem ide tartozik).

Hat éve beszéltünk először a párommal az eljegyzés témáról. Akkor leszögezte, hogy ő csak fehérarany vagy platina gyűrűvel lesz majd hajlandó megkérni a kezem valódi kővel. Ő tudja :) Bár egyik nap egy plázában láttam egy szép köves gyűrűt ami fehérarany és olcsó volt, mert "lakossági felvásárolt". Aztán egész nap kérdezgette, hogy tetszik-e, meg örülnék-e neki.. Utána meg mondta, hogy mit tervezett..

Sajnos az utóbbi hónapokban több volt a kiadásunk mint a bevételünk és a tartalékainkat éltük fel (vettünk kocsit még ősszel meg persze nem épp két fillér az albi sem).


De akinek ezt elmeséltem mind azon a véleményen van, hogy csak azért mondta, hogy ne gondoljak rá és így majd tényleg meglepetésként ér majd. :) Hát nem tudom :)

2018. júl. 11. 16:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!