Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom meg akarja kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom meg akarja kérni a kezem, de én megijjedtem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt,együtt és élünk a páromnál. Nagyon jól működik a kapcsolatunk, mindig találunk közös megoldást mindenre.Nagy a szerelem.

Mindkettőnknek van munkája, szülőktől függetlenek vagyunk.Neki van saját autója, és háza, amit szeretne velem is megosztani.

Tudom, hogy ő nagyszerű választás, remek ember.ès abban is biztos vagyok, hogy szeretném,ha ő lenne a férjem. De most mégis megijedtem. Úgy érzem, még fel kell nőnöm hozzá.

Én 20 éves vagyok, a barátom pedig 24.


2019. ápr. 10. 23:37
1 2
 1/12 Hamvas rétihéja ***** válasza:
97%
Mondd meg neki, hogy szereted, de még kicsit várjunk, több időre van szükséged.
2019. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ezt ilyen őszintén mondd el. Szereted de túl korainak tartod és túl fiatal vagy. De tervezhettek közösen a jövőre nézve.
2019. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Mondj neki igent, és járj vele jegyben addig, amíg fel nem nősz, mert 20 e
2019. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
...mert 20 évesen még gyerek vagy.
2019. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudjatok, de nem tudom megérteni, hogy miért kell megijedni. Az, hogy valakinek megkérik a kezét, még nem egyenlő azzal, hogy hozzá is kell menni az illetőhöz.

Vissza is lehet lépni ettől. Sőt, van, hogy évekig járnak jegyben, mire hivatalosan is összeházasodnak.


Pár napja volt egy kérdés kitéve:

A nő egy 10 évvel korábbi kapcsolatáról beszélt: suliba jártak, és a pasija egyik barátjától hallotta, hogy a srác érettségi után megakarja kérni a kezét. Ettől a lány megijedt és inkább szakított a sráccal.

Végül férjhez ment máshoz pár évvel később, meg a srác is elvileg megházasodott.

Csak kitette a kérdést, hogy kíváncsi lenne, még is mi lett volna ha akkor nem hagyja ott a srácot.


Elhiszem, hogy 1 év nem sok idő. De az ember 5 év után is változhat akkorát, hogy a kapcsolatuk teljesen tönkre menjen. Ez a véleményem. A házasság nem ígéret, csak egy lehetőség.

2019. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Dobd ki. Nem illik hozzàd, ha ijedtséget vàltott ki. Te nem is fogsz hozzà felnőni, hiszen a női agy hamarabb fejlődik, mint a férfi, következésképp hamarabb felnőttél, mint ő. Egyszerűen nem illik hozzàd. Keressen egy hozzàillő csajt, és alapítson csalàdot azzal, mert veles gondok lehetnek ezügyben.
2019. ápr. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki hogy neked még ez nem fér bele! Viszont arra ügyelj hogy ne legyen belőle teljes elutasítás mert akkor azt kidobásnak veszi (teljesen jogosan).

Működő módszer: Nagyjából felbecsülöd hogy mennyi idő kellene neked ahhoz hogy érzelmileg is megfelelő állapotba jöjj a lánykéréshez (mondjuk 1 év múlva) és ezt közlöd vele. Így talán enyhíthető a dolog és addog tudsz már előre tervezni vele és akkor már nagyobb magabiztossággal ugrasz bele.

2019. ápr. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Dobjon ki mindent akinek ez a megoldás mindenre!!!

Nem az a boldogság kulcsa gyerekek hogyha valami problémát okoz akkor hirtelen elmenekülünk úristen mi lesz, egyesek mindig ezt eszitek? Mindig minden munkahelyet ott hagytok? Mindig minden iskolát ott hagytok? Mindig mindenkit ott hagytok ha nem azt mondja amit hallani akartok? Ezt hol a fenébe tanultátok? Óriási boldogtalanság… Ez az út. Majd rájössz vagy keseregsz. Nem törvényszerű, hogy rájöjjön az, aki így gondolkodik. Szóval necces szitu.


Kérdező. Az első leírta a választ!

2019. ápr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem értelek. Vele képzeled el a jövődet, mindent meg tudtok beszélni, akkor miért ijedsz meg egy eljegyzéstől amivel kinyilvánítja, hogy ő is veled képzeli el a jövőjét és a közeli vagy távoli jövőben szeretne feleségül venni. Egyébként azt szokták csinálni a párok, hogy együtt beszélik meg az esküvő időpontját. Csak az eljegyzés szokott meglepetés lenni. Utasítsd el...de azzal azt a szimbolikus jelentést utasítod el, hogy őt szeretnéd magad mellé évek múlva is.

Vagy vizsgáld meg magad, hogy valóban szerelmes vagy-e vagy csak ő a biztonságos választás mert "jó ember"

2019. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy voltam, mint te. Megkérte a kezem, ráadásul úgy kérte meg, hogy előtte 2 évig nagyon nagyon jóban voltunk, szinte lelki társak voltunk, összejöttünk, hozzá költöztem és rá 3 hónapra kért meg. Elfogadtam a gyűrűt, mert éreztem, hogy ezt akarom. A párom nem erőlködött semmiben, sosem hozta fel, utólag mondta, hogy arra várt, én lépjek, mikor úgy érzem. 2017 decemberben kérte meg a kezem és 2019 januárban kezdtük el szervezni az esküvőt. Ez nem jelentett gondot egyikünknek sem. Szerintem az érzéseid alapján fogadd el a gyűrűt, csak szólj, hogy te nem akarod egyből szervezni az esküvőt. Ha nem fogadod el a gyűrűt, az rosszul is elsülhet... Jegyben járni is szép elköteleződési szándék. Ha meg később nem akarod, vissza adod a gyűrűt. Jobb, mint házasságot felbontani, vagy szakítani, mert nemet mondasz. Mondd ezt el neki, biztos megérti.
2019. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!