Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Párom megkérte a kezem, igent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom megkérte a kezem, igent mondtam de utálom a családját. Félek, hogy ebből gondjaink lesznek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég nagy korkülönbség van köztem és a szerelmem között, ő 40 F én pedig 26 N. Ez a mindennapokban nem okoz gondot, kiválóan kiegészítjük egymást, nagyszerű ember a párom, mindenben támogatjuk, segítjük egymást, már már idilli lenne a dolog. De... Sajnos nem jövök ki a rokonaival. Nem csak az édesanyjával, a nagyszüleivel és a testvérével sem. Háromgenerációs családi házban lakunk, külön bejáratunk van, nem kell találkoznunk, nincs közös ténykedés, mégis látható a gyűlölet a szemükben, többször hangot is adnak neki, hogy nem látnak szívesen. Párom eddig mindig lecsitította a kedélyeket. Az eljegyzés hallatán majdnem rosszul lettek, mondták a páromnak, hogy ugye nem akarod elrontani az életed? Boldogtalan leszel ez mellett a nő mellett. És egyebek, igyekeztem kiszűrni, próbáltam inkább örülni a nagy napnak. Elköltözni nem tudunk, rettentő drága a ház, ki kellene fizesse a többi rokonnak a részét, utána meg hogyan tovább? Ez számára abszolút nem opció, főleg most hogy rengeteg pénzt költöttünk az elmúlt években a felújítására. NEm tudom, félek, hogy mi lesz ha összeházasodunk, hiszen utálnak. Mit tehetnék?
2019. jún. 20. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden szuper, csak elcseszed az életed. Szerinted meddig fogod bírni, hogy mindenki utál?
2019. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

"Elköltözni nem tudunk, rettentő drága a ház, ki kellene fizesse a többi rokonnak a részét,"

Ha Ti költöztök el, miért Ő fizesse ki a többi rokont? Az lenne az ésszerű, hogy az ő részét veszi meg a többi rokon.

2019. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem miért kellene kifizetnie a többi rokont. Ha ő nem tart igényt a háznak a rá eső részére, a többi rokonnak kellene kivásárolnia őt.


Egyébként én nem költöznék olyan helyre, ahol látványosan ennyire utál mindenki. Vagy ketten külön vagy sehogy.

2019. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha tulajdonrésze van a házban, elmehettek albérletbe,a lakrészét ő kiadhatja valakinek, aki fizetni nektek az albit.

Ha ez a rokonoknak nem tetszik, ők vehetik meg a részét.

Szóval opció van, csak akarás nincs.

Ha nem akarsz elmenni onnan, akkor nem tudsz semmit sem tenni, csak tűrni. Ha nem akarsz tűrni, el tudsz menni.

De, el tudsz.

2019. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Én próbálnám megkérdezni a rokonokat, akár egyenként, hogy mi a problémájuk velem, és ha lehet, beszéljük meg, találjunk megoldást. A család tagja leszel, szeretnéd tisztázni a gondokat. Mindezt kedvesen.


Úgy gondolom, hogy akinél nincs érzelmi defekt, az egy ilyen kezdeményezésre normálisan tud reagálni, és képes megbeszélni a dolgokat.

2019. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek azzal, hogy ha költözni akartok, akkor fel kell ajánlani a házat a rokonoknak megvételre vagy megpróbálni eladni vagy kiadni.

Az is jó, ha többször csakazértis udvariasan, érdeklődve megpróbálsz beszélgetni velük. A korkülönbség szerintem nem szokott önmagában ellenérzést kiváltani (pláne, ha a nő a fiatalabb és még szülhet), inkább az anyagi, kulturális, vallási-politikai... stb. különbségek. Tehát ha az egyik család csupa professzor, a másik meg földműves, ott mindegy milyen a felosztás vagy akárhogy oszlanak meg az anyagiak, nem fogják csípni egymást. Ha beköltöztél nincstelen árvaként, is simán hihetik, hogy csak a pénzre hajtasz. Ha meg volt egy előző párja, akit neki szántak vagy pláne miattad hagyta ott, akkor az is megfejelheti az indulatokat. Vagy olyasmik is lehetnek ha közös kert és te nem szoktál füvet nyírni, beköltözéskor nem jelentél meg egy tál sütivel bemutatkozni vagy csak nem köszönsz elég hangosan a nagyothalló mamának. Ha továbbra is együtt laktok, ráadásul gyereket is szeretnétek, muszáj lesz valahogy nyitnod feléjük, akkor is, ha neked van szerinted igazad. Ha nem sikerül, akkor meg tényleg csak a költözés marad - ha a párod téged választ. De ezt még házasság előtt jó lenne tisztázni.

2019. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Személyiségfejlődés...


Őket soha nem fogod tudni akarattal befolyásolni, hogy szeressenek,egyszerűen nincs ilyen.


Tehát neked kell szellemileg fejlődnöd, ami nem csak itt, hanem az életed egyéb területein is hasznos lesz.


És jól figyelj!


Nem azt mondom, hogy a világ úgy tökéletes ahogy van, csupán azt, hogy az érzelmi állapotunkat nagyban befolyásolja az, hogy miképpen reagálunk az ingerekre.Legyen az pozitív, mint egy elismerés, esetleg negatív, mint mikor útálnak.


Ennek az útja:


1.Feltárás

2.Felismerés

3.Tudatos önmeghaladás


Tehát esetedben azt kell feltárni ha nem akarsz szenvedni ettől, hogy miért is szenvedsz ettől.


Miért "kell", hogy ők szeressenek?

Miért fontos neked, hogy mások mit gondolnak rólad?


Szerinted mi lehet ezek mögött?


Megfelelési kényszer?Önértékelési probléma?Elfogadtak téged gyerekkorodban?


Azt érdemes tudatosítani, hogy a külvilág ingereire adott reakcióink feltételes reflexek, amik gyermekkorban alakulnak ki bennünk valamilyen impulzusok hatására.


Tehát ezek megváltoztathatóak.

2019. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne a családjához menj hozzá
2019. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A legfontosabbról nem írsz, hogy a párod ezt a helyzetet hogyan reagálja le a családjával szemben. Én is kifejezetten rosszban vagyok a férjem családjával, sokszor piszkálnak de a férjem mindig határozottan kiáll mellettem, nem enged ennek teret. Ettől függetlenül nem találkozunk velük gyakran. Nálunk működik, bár nem egy házban élünk. Ha a helyzet azért nem javul, én elgondolkoznék a helyetekben a költözésen és ha a vőlegényed ebben nem partner, nem megértő akkor azon is, hogy kell-e ez nekem. De ez én vagyok:)
2019. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%
Mitől olyan "idilli" ez a kapcsolat? Utál téged az egész családja mint a sz.rt, ennek ellenére a kedves "párod" miatt ott vagy kénytelen élni velük egy rakáson. Bár jobban belegondolva, elég sok bőr van a képeden, hogy annak ellenére, hogy mennyire gyűlölnek, ott rontod náluk a levegőt. Nem csodálom, hogy nem kedvelnek.
2019. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!