Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzés és az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzés és az esküvő között mennyi időnek "illik" eltelnie? Ha novemberben megkérnek valakit, akkor januárban ideális a lagzi?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 23:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%

A jegyesség elméletileg 1 év. Régen úgy tartották, hogy amelyik évben történt a leánykérés a rá következő évben volt a lagzi, szóval nem azonos évben.

Ha nem éltetek együtt a leánykérés előtt, akkor ne kapkodjátok el, mert lakva ismeri meg az ember a párját.

2019. jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem járt még senki januári esküvőn, pontosan ezt írták. Nem divat, nem népszerű. Szerintem akkor van csak téli esküvő, ha az ara terhes és sietnek. (Lehetne még amúgy a szép havas tájak miatt, de ugye inkább sár szokott lenni.)
2019. jún. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Marciustol oktoberig tart az eskuvoi szezon, viszont jo esellyel tarthatnad igy barhol novembertol februarig mivel van templom, van vendeglato hely. Mondjuk 10fovel barhova beultok, nem is ertem miert erdekel h ki mit gondol a szuk csaladi eskuvodrol. Engem 2017 decben kert meg a parom, egy egyhazi dolog miatt meg mindig jegyesek vagyunk de amint megkapjuk a zold utat, barmilyen idopontot el fogunk fogadni amikor a pap raer. Ha dec 28 akkor az, a nasznepbol meg aki raer azon a szombaton ott lesz, en tuti nem varok jovo nyarig csak mert "ugy szokas".
2019. jún. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12%

Nem szokás a téli esküvő. Nem véletlenül az esküvő szezon május-szeptember. Ekkor van a legtöbb esküvő, télen csak az tartja, akinek sürgős, vagy kifejezetten téli esküvőt akar. Ennél még a kora tavaszi (marcius, április) és az őszi (október, november) esküvők is népszerűbbek.

Amúgy 1-2 évet illik jegyben járni a hagyomany szerint. Attól függ, milyen esküvő lesz arra a 10 főre, hogy mennyi idő alatt fogod tudni megszervezni. Mi 30 főre kb. fél év alatt, nem rohanva, de nekünk a lagzis verziótól kicsit eltérve egy lebutítottabb verzió lesz.

2019. jún. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%

Ne törődj a károgókkal. Ha januári esküvőt szeretnél, legyen januárban. Mivel 10 főt akarsz elhívni, gondolom azokról az emberekről van szó, akikkel szeretitek egymást, és mindenki ott szeretne veled lenni. 2 hónappal előbb szólni bőven elég ilyen esetben.

Azt meg hagyjuk már, hogy "az házasodik januárban, akinek sürgős". Ja persze, azért egyre több házasságon kívüli gyerek az országban :D biztos érdekli őket a gyors esküvő :D és mivel rosszindulatú emberekkel is tele van minden, egy májusi, júniusi stb. esküvőre is kijelentik, hogy "biztos azért veszi el, mert az ara terhes". Ilyenek az emberek, le kell sz.rni.

2019. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

Én mondjuk inkább házasodnék januárban, mint júliusban, mert gyűlölöm a kánikulát. A telet viszont szeretem.

Ettől függetlenül sosem voltam még téli esküvőn, hanem csak június-július-augusztus.

Egyébként szerintem nincs gond azzal, hogy novemberben eljegyzés, januárban esküvő. Ha 2-3 év is eltelt és az eljegyzés után nincs még esküvő az egy kicsit fura, mert akkor minek volt eljegyzés? De mindenkinek a maga dolga...

2019. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%
Az kérdezte, január hónap mennyire népszerű. Nem az. Ez neked miért nem tetszik bmeg? :D
2019. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

Nekem januárban volt az esküvőm :) Kb ugyanilyen kis 10 fős, semmi extra. Igazán nem volt sürgős sem, hiszen 10 év után házasodtunk és már a gyerekeink is megvoltak.

Kb novemberben bedobta, hogy házasodjunk. Elvileg dec.31-én szerettük volna, de a hivatal akkor már nem dolgozott, szóval áttoltuk januárra és egyszerűen böktünk egy napot a naptárba.


Kérdező azt kalkuláld bele, hogy 30 napos türelmi idő van, szóval ha így szeretnéd akkor kb a lánykérés utáni napon jelentkezzetek be :)

2019. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%

Amikor akarjátok.

Személy szerint én örülnék januári lagzinak (hiába nem szokás), mert a január olyan szürke, unalmas, hosszú. Elhalványulnak az ünnepek fényei, de a tavasz még messze van - és jó lenne ezt az időszakot feldobni esküvővel, amit szintén lehet várni, lehet rá készülni.

2019. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem már nincs olyan, hogy "mennyi időnek illik eltelnie..." Akkor köttök házasságot, amikor akartok. Január kifejezetten holtszezon az esküvők szempontjából, biztos kaptok időpontot. Csak egy szólhat közbe: az anyakönyvvezető. A házassági szándékról szóló jegyzőkönyv felvétele (amit az anyakönyvvezető csinál) és a házasságkötés időpontja között minimum 30 napnak kell eltelnie.
2019. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!