Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vonulnátok be a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vonulnátok be a polgári esküvőre és utána a templomba?

Figyelt kérdés

Előszőr a polgári szertartásunk lesz szabadtéren, aztán a templomi. A templomba mindenképpen így szeretnénk bevonulni:

1. tanúk

2. vőlegény az édesanyjával

3. koszorúslányok

4. menyasszony az édesapjával


De hogyan vonuljunk a polgárin? Szerintem nem lenne jó ugyanúgy... Menjünk együtt a tanúk és a koszorúslányok után?? Szerintetek ?


2010. júl. 11. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Polgárin "csak" leül a násznép, a menyasszony+ vőlegény meg bevonul...
2010. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég sok esküvőn vettem már részt,de még sehol nem láttam,hogy az anyuka kíséri a vőlegényt! Ez egy kicsit olyan hatást keltene,hogy a vőlegény az anyuka kicsi fiacskája!

Ahol volt egyházi esküvő is,ott a polgárin csak a fiatalok és a két tanu vett részt.

Az egyházin pedig (nekem ez tűnik egyébként is logikusnak) a vőlegény a tanukkal az oltár előtt várja a menyasszonyt,aki a zene megszólalása után az apuka (vagy idősebb férfi rokon) karján vonul az oltárhoz. A koszorúslányok a párjaikkal pedig utánuk mennek. Nem a koszorúslányok meg a tanuk a főszereplők,hanem a menyasszony.

Természetesen nem beleszólni akarok a ti elképzelésetekbe,csak a véleményemet és a tapasztalatom írtam le.

Sok boldogságot egyébként.

2010. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Egyenruhában, rocket launcherrel a vállamon :D
2010. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Egy ötletként leírom nálunk hogy volt.

Polgári: a vőlegény és a tanuk a helyükön, pontosabban a vőlegény a székeinktől 1-2 méterre várt rám. Én pedig apummal vonultam be, majd puszi és átadott a vőlegényemnek.

Templomi: elől a pap, mi utána és mögöttünk a két tanu. Kifelé annyi volt a különbség, hogy a pap kettünk között jött, belénkkarolva.

Remélem adtam valkami ötletet. Sok boldogságot!

2010. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

17:05-ös vagyok megint.

Tesóméknál a polgárira együtt vonultak be, a templominál meg a vőlegényt a mamája- (anyukája már meghalt), a menyasszonyt meg az apukája kisérte be.

Szóval van ilyen, ez csak annyi, hogy hogyan beszéli meg az ifjú pár az anyakönyvvezetővel ill. a pappal.

2010. júl. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Furcsa, hogy valaki még nem halott arról, hogy a vőlegényt az anyukája kíséri be! Egyáltalán nem "anyuci kicsi fiacskája" stílus, mifelénk MINDIG így van, ez a szokás! Azt nem szeretném, hogy a vőlegény már ott várjon, mert ez a nap nem csak rólam szól, hanem róla is,KETTŐNKRŐL, és neki is ugyanúgy megjár a bevonulás!

Csak nem szeretnénk mindkét helyen ugyanúgy...

Köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 11. 17:45
 7/12 A kérdező kommentje:
Javítás: hallott...
2010. júl. 11. 17:45
 8/12 A kérdező kommentje:
17:05-ös, igen, a tesódéké áll hozzánk a legközelebb, köszönöm!
2010. júl. 11. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk csak polgári volt. Mi úgy vonultunk be, hogy először a koszorúslányok és vőfélyek, ők felálltak V-alakba, aztán virágszoró kislány, aztán mi (menyasszony,vőlegény) és a tanúk utánunk.
2010. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A templominak meghatározott sorrendje van, aminek jelentése is van.

1. vőlegény az anyjával

2. kosz.lányok, gyűrűhordók

3. menyasszony az apjával

4. tanúk


El lehet térni megegyezés szerint, de a fentiek szerint illik. Nekünk jegyesoktatáson elmondták, miért, most hadd ne részletezzem.

Kivonulni pedig úgy kell, hogy a pap vezet ki, ő áll középen.


Polgárin nem szokott cécó lenni, mindenki bent van, amikor a pár együtt bevonul. Itt a kosz.lányoknak nincs szerepe.

Akkor szoktak a polgárin is kosz.lányok lábatlankodni, ha nincs egyházi.

2010. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!