Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem kötök házassági szerződ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem kötök házassági szerződést esküvő után ingatlanba fektetnék eddig megsporpolt saját pénzemből az közös tulajdonná válik e?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 13:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

jó, hogy van különvagyon is. én pártolom.

ha megnézzük a történelmet az efféle kollektív dolgokból még nem sok jó született.


ebből kifolyólag én nem is házasodok. így még csak a gondolat sem tud mardosni,hogy mi van a kedves férjem egyik napról a másikra lelép, és visz, amit tud... sajnos láttam már ilyesmire elég sok példát.

2010. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én sem értem minek házasodni ha nem bízol meg maradéktalanul a párodban, miután kimondja valaki az igent egy életre elkötelezi magát, utána már nincs enyém-tied, csak miénk. Na mindegy, biztos csak én vagyok maradi...
2010. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem csak te vagy maradi, utolsó, én is így gondolom :) Ahol nincs maximális bizalom, ott nem kell házasság. Mondjuk nekem nincs azzal bajom, ha valaki házassági szerződést köt, ha valaki így boldog tud lenni, felőlem legyen. De az egész egy nyugatról bejött majomszokás, ami eleve falakat emel a házastársak közé, aztán ha már az eleve meglévő falak miatt megromlik a házasság, akkor aztán majd példálózhatnak, hogy de jó, hogy volt házassági szerződés - egy olyan házasságban ami eleve hazugságra épült (hiszen a házassági ESKÜ szövege ez: jóban-rosszban, szegénységben-gazdagságban).
2010. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk közjegyzőnél és ügyvédnél..mert a páromnak van négy nagy hitele...sajátja..és mégis öröklöm házasság után a tartozását ha történik vele valami..persze ha nincs biztosítva a hitel..érdekes ez a hitel örökölhető az előzőleg szerzett vagyon meg nem..elég hihetetlen..
2010. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ez hülyeség, a házasság előtt felvett hitel is különvagyon


örökölni meg csak akkor lehet, ha elhalálozott valaki....de a tartozást csak a hagyaték erejéig lehet örökölni, akkor is

2010. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség épp azért mentünk el, hogy lepapírozzuk, hogy ne örököljem ha valami történik vele..de nem lehet lepapírozni sem mert hitelt nem lehet!!!!!Szerinted a közjegyző és az ügyvéd ezt nem tudja????????????? Ne viccelj már. Közjegyző mondta először..de én kötöttem az ebet a karóhoz nem hittem neki..majd átmentünk az ügyvédhez..nem hülyék, tisztában vannak vele..de én nem fogom örökölni szerencsére mert a hitele bizosítva van..
2010. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!