Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi alapján választottatok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján választottatok, hogy kit hívtok meg az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Ez nagyobb dilemmát okoz, mint a szolgáltatók keresése...

Meghúztuk a határt, mivel egy étteremben leszünk, 50-60 fő között. Nem akartunk több 100 fős esküvőt..

Vannak személyek, akiket egyértelműen meghívunk, de van jópár, akiknél bizonytalanok vagyunk.

-Nálam rokonok, akikkel kb. 2 éve találkoztam utoljára, alapvetően nem tartjuk a kapcsolatot. Anno koszorúslány voltam minkettejük esküvőjén, de az 12 évvel ezelőtt volt... Nem vagyunk rosszban, de nem is beszélünk, papám és anyukám részéről rokonok, ők néha beszélnek. Amúgy nincs velük bajom emberileg, egyszerű, kedves emberek, de plusz 8 főt jelentenének gyerekkel együtt.

-Párom részéről gyerekkori barátok, ezek közül van egy pár, akiknek tavaly ott voltunk a lagziján, de ők 100 feletti esküvőt szerveztek. Nem ismertem őket, de én is a meghívottak között voltam. Párom azt mondja, őket muszáj lesz meghívni,mert tavaly volt a lagzijuk...idén találkoztunk velük egy keresztelő kapcsán, ahol nem voltunk sokan, de két szót nem váltottunk velük, oda se jöttek hozzánk, akkor is párom kezdeményezett néhány mondatot a sráccal...Ráadásul ezek szüleit is meg akarja hívni, mert családi barátok, mondom ok, de nem az ő barátai.. Az, hogy az apjuk eljön néha hozzánk összeszedni a cefrének valót, sztem még nem indok egy meghívásra..

Kollégák: mindketten új helyen dolgozunk, nem igazán ismerjük még a kollégákat, de van egy pár szimpatikus... Náluk teljesen tanácstalanok vagyunk. Olyat nem szeretnénk, hogy csak a polgárira jöjjenek el, aki eljön, az a vacsira is hivatalos, hiszen eleve nem lesz nagy létszám..


Mit gondoltok? És a felsoroltak közül kit hívnátok meg és kit nem?

Tudom, hogy ezt mi kell eldöntsük, de ti ezek alapján az indokok alapján meghívnátok-e őket?


2019. aug. 23. 09:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve az még kimaradt, hogy ha nálatok voltak kételyek a meghívottak kapcsán, mi alapján döntöttetek végül?
2019. aug. 23. 09:45
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Kollegakat nem

Nem ismered oket minek ???

Ha esetleg mar barati lenne a viszony.. aaaa nem nem akkor sem.


Regen alig latott rokont sem. Akkor sem ha anno 12 eve te voltal a koszorus lany


Velt haverok es annak szuleit sem

Nem tobb ismerosnel


Akit en meghivnak az a szuk csalad: szulok, nagyszulok, testverek es parjaik, legjobb baratok es kb ennyi.

2019. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hívtuk meg, akivel szerettünk volna együtt ünnepelni. Pont.

Sokan nem lettek meghívva, akik elvárták volna. Főleg az ingyen kaja, ingyen pia miatt. Na pont ezért nem hívtuk.

A legszűkebb családi kör és a legjobb barátaink voltak jelen. Házastárssal, gyerekkel együtt, természetesen. 35 fő, plusz mi. Tökéletes volt.

Mindenki másnál arra hivatkoztunk, hogy 35 fő a keret. Nagy sértődés így nem is lett belőle.

2019. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
50-60fos eskuvonk volt 10eve, tobb volt a barat mint a rokon csak csupan azert mert a barataink tudnak rolunk, az eletunkrol, orulnek a boldogsagunknak a rokont meg ugy kaptad. Akivel 3honapnal regebben nem beszeltem azt nem hivtuk meg. Aztan elhagyott a ferjem, 5eve uj parom van, jovore osszehazasodunk. A logika uez, az a rokon csalad aki 3eve csak karacsonykor es husvetkor koszoni meg az altalunk irt kepeslapot ne jelenjen meg 7fovel (gyerekeik, gyerekek aktualis pasija). Jojjon helyette 7olyan ember akivel napi/heti kapcsolatban vagyunk. Igy is sok csaladban 3gyerek van, boven meg lesz a letszam.
2019. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a családot az unokatestvérekig bezárólag hívjuk meg. Én jóban vagyok a családommal, párom is az övével, tehát nincs olyan rokonunk, akit kényszerből hívnánk meg, sőt, ellenkezőleg, várunk mindenkit és ők is szívesen jönnek. Plusz a legközelebbi barátok, így leszünk kb 70-en.
2019. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan rokonokat nem hívnék meg akikkel nem is beszélek és kb. mulla kapcsolatom van velük. Nekem ez nem ér annyit hogy ah esküvőmön lássam ha kvázi idegenek, nem is ismernek hiába távoli rokon.

A barátokat abban az esetben hívnám meg ha a múltkor önhibájukun kívül nem beszéltetek volna. Ha amúgy van kapcdolat meghívnám, ha nincs akkor nem.

Kollégákat így nem. Ha baráti lenne a viszony akkor igen, de az hogy szimpatikus nekem kevés lenne.

2019. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ezekhez a barátfélékhez, akik múltkor oda se jöttek beszélgetni,ragaszkodik a vőlegényem,pedig mondtam neki, hogy helyettük lehetne olyan, akikkel még beszélgetni is szoktunk..
2019. aug. 23. 10:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A távoli rokont szerintem túl sok értelme nincs elhivni.

A kollégákat sem, hiszen új munkahely. Én csak azokat a kollégáimat hívnám el az esküvőmre, akikkel privátban is beszélek, akivel egyébként is vannak közös programok.

A gyerekkori barátot nem hívnám el én sem. Minek?

2019. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag a legközelebbi barátainkat hívtuk meg, azokat, akikkel tényleg ünnepelni akartunk, egyetlen rokont vagy kollégát sem hívtunk meg. Ma se csinálnám másképp.
2019. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

40-en voltunk kb. Nemzetközi esküvő, aki az én oldalamról nem volt jóban a közvetlen családommal és nem is beszélt nyelveket, nem hívtuk meg. Ez többek között az unokatesóimat is magába foglalta sok távolabbi rokonnal együtt. Gondolom ment rólunk a pletyka de annyira nem érdekel, 3 évente ha találkozok velük...

Barátok közül akikkel nem volt aktív a kapcsolat az utóbbi x évben, vagy akivel jóban voltunk de nem hívott meg anno a saját esküvőjére, nem hívtuk.

Férjem oldaláról a család csak szűk körben tudott jönni, ezért ő régebbi barátokat is hívott, azóta megint összekovácsolódtak.

Családias volt, tényleg csak azokkal, akiket szerettünk, semmi fölösleges jópofizás nem volt és így imádtuk. A személyzet is mondta hogy ilyen laza, jókedvű esküvőt ritkán látni.

Azóta néha kapok egy-egy ferde megjegyzést a család távolabbi felétől, de épp nem érdekel. :D

2019. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!