Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi alapján választottatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján választottatok fotóst/videóst az esküvőtökre?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mert több ajánlatot bekértem, de még csak össze sem hasonlítható mert valaki 2000-4000 képből 400 csinálna készre, más pedig 1000-2000 képből 100at csinálna készre,de viszont odaadja a nyers képeket is, de még így is drágább a másiktól. Természetesen most csak olyan közül válogatok akiknek valóban szépek a képei. Fogalmam sincs hogy kéne döntsek.... Valaki segítsen!:)

2014. máj. 28. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a volt osztálytársamat felhívtam az eljegyzés után, mivel jóban maradtunk. Ő közölte, hogy csak akkor jön, ha ő lehet a fotós. Kb. így esett meg a történet. Én jobban örültem volna, ha vendégként jön, nem dolgozni, de végül is 2in1 volt.
2014. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Kezdő fotósunk volt, 30-at kért, egész nap velünk volt a készülődéstől hajnalig.

Rengeteg nagyon jó képet kaptunk tőle.


Azért őt választottuk, mert a hivatásos fotósok előtte nap akarták lerendezni a fotózást, vagyis kétszer kellett volna kozmetikushoz, fodrászhoz menni. Ráadásul 100 alatt nem is nagyon találtunk.

Plusz én ragaszkodtam hozzá, hogy a férjem a templomban lásson meg először.

A videóst ő ajánlotta, nagyon kedves, kezdő srác volt ő is. A videónkat azóta is irigylik a barátok, mert nagyon egyedi, különleges lett, nem a szokásos összevágtam amit felvettem videó. A végére pl csinált a fényképekből egy bő félórás vetítést, amit úgy oldott meg, mintha egy múzeumba menne az ember.


A másik, amiről nem is tudtam, a fotós végigjárta a vendégeket, akinél fényképezőgépet látott, elkérte az elérhetőséget, és bekérte mindenkitől az összes képet. Mindet retusálta, kiírta egy dvd-re és azt is megkaptuk.

Mi is örültünk, mert egy csomó olyan dolgot is láttunk, amit nem is vettünk észre, és a vendégek is, mert megkapták tőlünk ők is, és lett olyan fényképük amin ők szerepeltek a családdal.

2014. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Írtam erről egy blogbejegyzést, de nem igazán szeretném ha itt reklámnak titulálnák (esküvőfotós vagyok), ezért ha érdekel, szívesen elküldöm privátban az elérhetőségét, hogy el tudd olvasni. Hátha segítek vele! :)


Ami a nyers képeket illeti, én nem erőltetném a helyedben. Teljesen felesleges, rosszabb esetben meg sem tudod nyitni. Amit a fotós kiválogat, azt okkal teszi. Ha érdekel a fent említett cikk elérhetősége (és bárki akit érdekel) írj bátran! :)

2014. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Én olyat választanék, aki odaad minden képet digitálisan, a fotózást előre megbeszélt fix pénzért vállalja. Utómunkák értékét a fotósok dimenzionálják túl, hogy értékesebbnek tűnjön a munkájuk.


Azt látom, hogy minden esküvőn van pár vendég már komolyabb DSLR géppel. Aki ilyen 100 ezer feletti gépet vesz, az már jellemzően hobbifotós, a gyorsan pörgő eseményeket ugyanolyan jó "szakmunkával" tudja lekapni mint a profi fotós. Profi fotós haverjaim is elismerik azt, hogy esküvőn, lagzin lekapott képekben ők sem tudnak lényegesen művészibbet alkotni náluk, viszont nagyon önérzetesen mondják, hogy az ő komoly művészetük a külön fotózás során készített képsorozatban nyilvánul meg. Szerintem meg ezzel is csak eladni akarják magukat.


Mostanában baráti körömben az a szokás, hogy mindenki feltölti online tárhelyre az általa készített képeket, videókat, amiket megoszt a párral, ők meg a többi vendéggel. Divat mostanában a saját fotókönyv szerkesztés, az otthon számítógépen szerkesztett fotókönyvet online rendeled és fizeted (pl. [link] azok a szépek, ahol tájkép az oldalon levő képeknek is a háttere, nem pedig egyszínű lap.

2014. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

#4: Olyanról írsz, amiről halovány lila fogalmad sincs. Kevered a magát profinak beállító hobbifotóst, aki amatőr eszközzel feketén pár tízezerért "dolgozik" azzal aki valóban professzionális szolgáltatást nyújt, adózik és megfelelő eszközparkkal, a redundanciát is szem előtt tartva azt használni képes szakmai tudással dolgozik.


Egy átlagos egész napos esküvőről készült képanyagon kb. 100-120 óra utómunka van, mire az úgy néz ki, hogy át is lehet adni a párnak. Ezt pedig nem lehet megspórolni, csak úgy, hogy az a minőség rovására megy. A válogatás a fotós feladata. Aki rásrófolja a megrendelőre, az a saját munkáját akarja csökkenteni és a végeredmény is erősen megkérdőjelezhető lesz, hiszen még a fotósok is sokszor érzelmi alapon válogatnak, ez a hatás pedig jóval erősebb ha a megrendelő válogat. Egy esküvő nem steril környezet, nincs esélyünk beleszólni a megvilágítottságba vagy abba, hogy ki hova megy és mit csinál. Egyre több az önjelölt, magát fotósnak képzelő és a hivatásos fotós fölé rendelő emberke aki bemászik elénk, mert a saját képeit fontosabbnak tartja és ahelyett, hogy átélné a pillanatot a keresőbe nézve próbálja eltalálni, hogy most épp melyik beállítás is lenne a jó. Szerencsére nekem velük nincs különösebb bajom, a megrendelőim értik és megértik, hogy ez miért nem jó és kérik a vendégeiket, hogy fényképezőgép nélkül érkezzenek. Az már csak hab a tortán, hogy így nem kell másnap hatvannégy bemozdult, szétvakuzott, csukott szemes, grimaszolós, nemodanézős mobilos fotóról eltávolítani a bejelölést Facebookon, ez nyilván inkább Őket zavarja, nem engem.


A legtöbb lagzin nagyon nincs fény, az ilyen körülmények között való fényképezésre alkalmas dSLR gépek újonnan 800ezer forint körül kezdődnek, objektív nélkül. Ilyent eddig még nem láttam vendégnél, pedig volt már szerencsém egy-két tehetősebb násznéphez. Persze lehet vakuzni, de ha egy kisebb teremben, egy 50-60 fős lagziban hárman négyen nekiállnak nagyobb teljesítményű vakukkal villogni és ehhez még hozzávesszük a szappantartók vakuit és AF segédfényét, akkor abból nem sok jó fog kisülni, mindenhol árnyékok lesznek, az arcokat sárgára-zöldre-pirosra festik a kompaktok AF segédfényei, belevillognak egymás képeibe és az egésznek a hangulatát agyonverik a vakuikkal, olyan lesz mint egy durvább dub step party, csak Overwerk helyett a "Lakodalom van a mi utcánkban" szolgál majd zenei aláfestésként. Ilyen körülmények között egy hobbifotósnak esélye sincs, ehhez rutin, szaktudás, és megfelelő felszerelés kell.


A fotókönyv pedig tipikusan az a dolog amivel rossz példát hoztál fel, mert bár valóban meg lehet otthon szerkesztgetni amatőr eszközökkel és meg lehet rendelni valamelyik tömeggyártó termékét, de azért azt Te sem gondolod komolyan, hogy ez bármiben is akárcsak megközelíti azt amit egy profi tervez meg, erre készült szoftverrel és miután a terveket előhívták egy hivatásos könyvkötő köti könyvformába.


Nem baj ha azt gondolod amit leírtál, de az "ugyanolyan jó" fatális tévedés. Fényévekre van egyik a másiktól. :)

2014. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
mit gondoltok a csigavideo.hu-ról? Szerintem varázslatosan szépek a videoik
2014. máj. 28. 12:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Csigáék zseniálisak, de erősen tömve vannak munkával, bár akit helyettük ajánlani szoktam most már lassan Ő is ott tart, hogy elképesztően tele van. Hiába, aki jó azt megtalálják! ;)
2014. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Köszi #5-ös hogy mindezt megosztottad velünk,tőlem zöld kezecskét kaptál.


Minden további nélkül aláírom, hogy a műértő szem rögtön kiszúrja a profi fotós munkáját, és megmosolyogja a hobbifotósét, viszont az emberek többsége szerintem nem észlel a késztermékben jelentős különbséget.


Pl. húgomék saját készítésű albumukba betettek olyan képet is, amit én 50 ezres bridge gépemmel készítettem (magamat semmilyen szinten sem tartom fotósnak, húgom férje magát hobbifotósnak tartja,EOS 70D)


#4

2014. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként tapasztalat:

3 éve volt az esküvőnk. A videót kétszer láttuk, a fényképeket egyszer végignéztük, párat a szülők nyomtattak, nálunk is van kint kettő a polcon és ennyi.

Nem nézegetjük egyiket se napi szinten.

Nem bántam meg, hogy nem valami hú de nagy nevű profi fotóst kértünk fel.

2014. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk tavaly volt az esküvőnk. Fotóst úgy találtunk, hogy kiírtam ide, hogy kit tudnának ajánlani, aki ideális lenne a kisebb esküvőnkre, csak a kreatív képek kellettek, a szertartásról, és csoportképek, mert nem volt lagzi, csak egy ünnepi ebéd. Aztán akiket ajánlottak, azoknak átböngésztük az oldalait, és rögtön az első, akitől árajánlatot kértünk, mondott egy barátibb összeget (80 ezer Ft volt, mert ugye csak pár óra munkát adtunk neki, nem kellett végigfotózni a lagzit is), szerencsére az ő képei tetszettek a legjobban, így ő lett a kiválasztott. Végül nagyon jó döntésnek bizonyult, kb 140 képet kaptunk retusálva, utómunkázva, de azok mind gyönyörűek, pedig nem volt könnyű dolga (nálunk is fotósnak képzelte magát mindenki, volt aki a gagyi 20ezres digitális gépével beállt a fotós elé...). Kb. 2-3 havonta újra elővesszük a képeket, a rokonság is dicséri, hogy mennyire szépek lettek :) Sógoroméknál volt hobbifotós barát, olyan pocsék képek készültek, hogy akkor döntöttük el, hogy mi csak profit kérünk fel...
2014. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!