Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki lehet tanú egy esküvőn?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet tanú egy esküvőn? Kit illik megkérni?

Figyelt kérdés

távoli még,de érdekel. kis esküvő esetén(csak szülők nagyszülők és testvérek,kb 15-18 fő.)

illik megkérni a nagyszülőt? :)


2010. júl. 13. 23:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam olyanról, h nagyszülő lett volna a tanú, de mivel tanú minden nagykorú magyar állampolgár lehet, így akadálya nincs, ha te ezt szeretnéd.

Nálunk: férjemnek testvére, nekem nagynéném (anyukám húga, keresztanya is egyben) volt a tanú.

2010. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk munkatárs volt, nem tudtunk mást megkérni.
2010. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Régebben az volt a szokás,hogy keresztszülőt kérték meg de ma már bárkit fel lehet kérni aki nagykorú magyar állampolgár.

Bátyámnak a párom, sógornőmnek én voltam.

Nekem az egyik bátyám volt és párom is a bátyját kérte meg.

Ismerősöméknél barátok voltak a tanuk.

Szerintem nyugodtan megkérheted nagymamádat is ha ő áll hozzád legközelebb.

2010. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bárkit meg lehet kérni.


Nekem csak azért nem a tesóm volt, mert az esküvő után 3 héttel töltötte a 18-at. Így a legjobb barátnőm volt a tanúm. (Bár a nagyim kicsit leszidott, hogy miért nem a keresztapum, mert az úgy szokás. :))

A páromnak meg a tesója volt. Ők 3-an tesók és ez náluk "szokás" lett. A legidősebbnek a középső, a középsőnek a legfiatalabb, a legfiatalabbnak a legidősebb.

2010. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a testvéri tanú a gyakori. Bár ahol több van ott viszály is van ebből. Másik oldalról meg barátok szoktak lenni. Nagyszülőt még én sem hallottam. Általában a tanú velünk egy korú szokott lenni, max. egy generációval följebb. A tanúzás lényege az, hogy személyével tanúskodik valaki a te megtörtént dolgaidnál. Bocs hogy ezt írom, de halottak már nem tanúskodnak és nem védenek meg semmitől. A nagyszülők nem élnek sokáig.
2010. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Felénk a testvéreket szokták megkérni tanúnak, mi is így tettünk. De gyakorlatilag bárki lehet, aki nagykorú és cselekvőképes. A ti döntésetek kell legyen.
2010. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
lehet nagyszulo,testvér,unokatestvér egyébb 18 éven feluli rokon de ha mégsebb lenne iylen akkor valami barát/no esetlegg ismeros de akit vofélynek vagy koszorúslánynak választasz az már ne legyen
2010. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!