Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet finom utalni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet finom utalni arra, hogy pénznek örülnénk leginkább?

Figyelt kérdés

Nem akarunk abba belefutni mint tesómék, hogy két mikró, három váza stb.

Ezt a meghívón lehet ízlésesen tálalni?



2019. szept. 12. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
“ az ifjú pár szeretné , ha borítékban kapnának támogatást a közös életre”. Vagy valami ilyesmi
2019. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 BigUncleZ ***** válasza:
91%

Én olyat tapasztaltam (nem nagy esküvőn), hogy a meghívottak megbeszélték, ki mit ad ajándékba és ezzel el tudták kerülni a 3 mikrós szituációt.Ha meg csak azt szeretnétek, hogy pénzben fejezzék ki a támogatást akkor igen célszerű belefoglalni a meghívóba.(pl én ezt ismerem.:Háztartásunk teljes, nem is vágyunk másra

Csak közös életünk kezdetén egy kis támogatásra!

2019. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha a meghívóra nem is írnám rá, hanem inkább mikor átadjuk, akkor jelezném.

Jobb esetben rákérdeznek, hogy minek örülnétek és akkor mondhatjátok, hogy van már minden. Esetleg szóba hozhatjátok, hogy mivel a tesó is 2 mikrót és 3 vázát kapott, így már nektek is futotta az ő nászajándékukból, tehát másra nincs szükségetek. Szerintem az emberek nagy része értené ezt a célzást.

2019. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Ezek például nagyon frappánsak:

[link]

2019. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
#3 . Nem ertik , sajnos. Vagyis mindig lesz olyan, aki nem érti. Mi is annakidején pénzt kértünk szóban , de megis kaptunk 4 vázát, meg 3 kenyerpirítót :)
2019. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell finoman utalni rá? Miért nem lehet konkrétan megírni, hogy „tárgyi ajándékot nem fogadunk el”. Ebben milyen sértő dolog van, amit nem lehet kérni a meghívottaktól?
2019. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem le leszek pontozva a sárga földig, de nem érdekel...

Ha valaki eljön az esküvőre, megtisztel benneteket, attól szerintem mindegy mi az ajándék, mindennek őszintén örülni kellene. Vagy csak én vagyok ennyire fogyatékos lelkű? :(

Amikor a mi esküvőnk volt, nem azért tartottuk, hogy "beszedjük a lóvét", hanem mert szívesen láttunk mindenkit egyben, és örültünk, hogy örülnek a boldogságunknak. Kitettem a polcra a szép szobrot, mert azt a "Katiéktól kaptuk", és a fényképalbumot, amit a "Gáboréktól kaptuk". A borítétkokra nem volt ráírva se név, se semmi, 200 emberből nem jegyeztük meg, ki melyik pénzes borítékot adta. Nem mondom, hogy nem jött jól a pénz, mert álszent lennék, de erre a célra megfogalmazni ennyire hátulról mellbe egy célzást, hát nekem nagyon gerinctelennek hangzik.

Jöhet a piros kéz.

2019. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kis esküvőnk volt, szűk családdal, akik tudják, hogy a háztartásunk felszerelt. Apró tárgyi ajándékkot emlékül kaptunk, ugyanakkor borítékot is - és mindenki tett a borítékba jókívánságát tartalmazó lapot

Tesóméknak nagyobb esküvőjük vol, több, úgymond távoli rokonnal (akikkel nincsen napi kapcsolat), ők ezt a verset írták a meghívóra:


"Azt kérded magadban, mit vegyek? Minek örülnének?

Megsúgom én halkan: egy közös ház melegének.

Borítékba tedd hát, mit ajándékra szántál,

hogy rajta álljon neved egy-egy sor téglán!

S ha miénk lett már az a meghitt otthon,

szíves vendég leszel, ezt ígérhetjük bizton."


Ők tényleg házat szeretnének majd venni. Szerintem egyébként a mai világban már az a szokatlan, mikor valaki mikróval megy esküvőre, hacsak nem a pár kifejezett kérése volt. Manapság már a legtöbben akkor házasodnak, amikor már megvan az otthonuk, együtt is élnek, nem úgy van, mint anno, hogy mindenki a gyerekszobájából ment férjhez/nősült meg, amikor természetesen jól jött az edénykészlet, ágynemű szett stb. az új, közös otthonba.

2019. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
"Ha valaki eljön az esküvőre, megtisztel benneteket, attól szerintem mindegy mi az ajándék, mindennek őszintén örülni kellene." - Nem tudom, mikor volt a te esküvőd, de manapság a legtöbb párnak már készen felszerelt háztartása van, már együtt élnek esküvő előtt, sokszor nem tudnak mit kezdeni a sokadik kisgéppel, étkészlettel, esetleg nem is tudják hova tenni.
2019. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

9-es, 2 éve volt az esküvőnk. Nálunk olyan emberek jöttek az esküvőre, akik pontosan ismertek minket annyira, hogy tudják, mire van szükségünk vagy mire nem, nem voltak idegenek, hogy azt se tudják van e mikrónk vagy most mi van velünk.

Mi tényleg az utolsó kis apróságnak is örültünk, mert mindenki azt adott, amihez lehetősége volt. Nem vártuk el a pénzt attól, aki úszik az adósságban, és a gazdag rokontól sem vártuk el a plazmatévét. Ilyen egyszerű.

2019. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!