Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miképpen szokás egy esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miképpen szokás egy esküvői meghívást visszautasítani, lemondani?

Figyelt kérdés
Van erre protokoll, bármi? Mielőtt jönne, hogy személyesen, hozzáteszem, hogy külföldön élünk. Anyukámmal pont tegnap este beszéltem, őt már hívták, majd szerintem fognak engem is (de erre azért nem vennék mérget), a meghívó a hét elején megérkezett. Ha hívnak, nyilván már a telefonban elmondom, hogy nem megyünk, ezen kívül az üdvözlő/gratuláló-kártyát elküldhetem már bármikor? Értem ez alatt "postafordultával", vagy esetleg erre is van valami szokásjog érvényben, hogy az esküvő időpontja körül, vagy utána "illik" küldeni? Nem csinálok lelkiismereti kérdést belőle, szépen, udvariasan lemondom, ha felhívnak, csak érdekelne mi az elvárható menete, hogy jelezzem a távolmaradásunkat, ha mégsem beszélnénk és hogyan gratuláljak azért, bár végülis olyan mindegy, mert sejtésem szerint így is úgy is sértődés lesz a vége.
2019. szept. 14. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kuld vissza a valaszt minnel hamarabb

En tettem bele egy pici meglepetest amilyen "bocs h nem tudok menni" miatt

2019. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel őket telefonon, hogy nagyon szépen köszönöd a meghívást, viszont sajnos nem tudsz tudni visszautazni akkor, amikor az esküvő van, és gratulálsz nekik és azt kívánod, bár ott tudnál lenni.
2019. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, végülis ez logikus. Elkérem akkor nagynénémtől a számát (unokahúgomról van szó), mert én magam nem tudom,

meghívóban ez nincs (cím igen, hagyományos oldschool), mi meg már ezer éve e-mailben, maximum facebookon kommunikálunk, ott is csak minimálisat. Hazudni nem fogok, biztosan tudja jól, hogy az ezer éves rutin okán akkor pont otthon leszek, azért nem megyek el, mert nem akarok. Nincsen vele semmi gondom, nincsen harag, de tökéletesen hidegen hagy, hogy férjhez megy, én nem vagyok az a típus, hogy kizárólag vérségi alapon tartsak kapcsolatot valakivel, aki amúgy teljesen idegen. Nagynénémmel jóban vagyok, mikor kisebbek voltak, Velük is tartottam a kapcsolatot, sőt a fiatalabbik unokahúgommal a mai napig. Vele viszont semmi kapcsolatom, ez nem rajtam múlt, senkivel sem tartja nagyon, a saját anyjával sem. Én meg, aki személyesen évek óta nem láttam (szintén nem rajtam múlt, Ő nem jelenik meg kozekvensen vagy 5 éve a hagyományos karácsonyi családi bulin sem, amin mindenki ott van,-a nővérem Kanadából is háromgyerekestől- mert ott akar lenni és mert jó a kapcsolat tényleg) és akinek a szülinapi üdvözleteire már egy köszönömmel sem válaszol, nem érzem szükségét, hogy ott legyek a "nagy napján", mert tényleg nem érdekel. Nem haragszom, nincs tüske. Egyszerűen idegen. Azt sem tudom miért hívott meg, mert nem a rokonság okán, hiszen más oldalról, Anya nővérének gyerekeit, a többi unokatesót nem hívta, pedig pont annyira rokonai mint én. Van egy tippem miért kell(ene) ott legyek, de nem is lényeges és tényleg a legjobbakat kívánom Neki, semmi rossz érzés bennem, de nem megyek el. A legkomolyabban hidegen hagy az egész és nem vagyok az a fajta ember, aki udvariasságból ünnepel és jópofizik valakivel, akihez semmi köze. A saját anyja is egyetért velem, majd akkor felhívom és közlöm vele finoman, hogy nem áll módomban elmenni, nem fogom azt mondani, hogy nem érek rá, mert ráérhetnék, ha szeretnék (9 éve mindig otthon vagyok az évnek abban a részében) valószínűleg nem fogja boncolgatni, ha mégis, akkor is tapintatos leszek, nem vagyok bugris, nem úgy nevelt az Anyám. Ajándékot is küldök majd. Postán.

2019. szept. 14. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi amikor nem tudtunk menni egy meghívásra, akkor azt mondtuk, hogy „sajnáljuk, de nem tudunk menni, mert már lefoglaltuk a külföldi nyatalásunkat, ki van fizetve. De köszönjük a meghívást!”

Ami igaz is volt. Szóval az igazságot érdemes mondani. Ha csak szimplán nem szeretnél menni, akkor azt, az is elég 🙂

2019. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Ja én is oldalakon át szoktam bizonygatni, hogy mennyire nem érdekel valami, ami nem érdekel. :D
2019. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Világ életemben sokat beszéltem, úgy fest, ez akkor is igaz, ha írok. nem magyarázkodásnak szántam, de persze lelked rajta, Értelmezd, ahogyan szeretnéd, sok jelentősége nincsen. Köszönöm az érkezett válaszokat, felhívtam tegnap délután, az üdvözlőlapot meg az ajándékkal együtt elküldöm majd előtte, mikor otthon leszek.
2019. szept. 15. 07:04
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, ide tök feleslegesen írsz kerek egész mondatokban, mert az itt olvasgató emberek agya képtelen befogadni az információt. Meg három sornál többet képtelenek olvasni. Beszólogatni annál inkább.


Hogy sikerült végül rendezni a dolgot? Nem faggatózott hogy miért nem mész?

Én is hasonló cipőben járok mint te, nekem is aktuális egy esküvői meghívás, amire egyáltalán nem akarok elmenni, sőt...

2019. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!