Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt adnátok luxus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt adnátok luxus esküvőre vendégként?

Figyelt kérdés
Közeli rokonunknak lesz az esküvője, egy elég nagy lakodalmat szerveztek meg. Elvileg 30 000/fő a vendéglátás. Mivel ketten megyünk, így 60 000 Ft-ot kellene adnunk plusz az útiköltség és a szállásunk arra az éjszakára, összesen kb 75 ezer lenne. Őszintén, nem szívesen költenénk ennyit egyetlen éjszakára úgy, hogy jelenleg igyekszünk minél jobban spórolni. Szerintetek mennyit illik adni?
2019. okt. 6. 08:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Amennyit a pénztárcátok enged. Nincs olyan, hogy kell.
2019. okt. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
10%
Vagy add oda a 60-at, vagy ne menj el. Senkinek nem hiányzik ekkora kiadás, de ha nem roppansz bele és elmész, nagyon csúnya dolog filléreskedni.
2019. okt. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
Az az ő döntésük, hogy luxusesküvőt akarnak. Feltételezem, hogy ismernek titeket, ha már meghívtak, tudják nagyjából, hogy mennyire nyújtózkodhattok. Így nem gondolom, hogy az a céljuk, hogy majd a vendégsereg fizet a luxuskajáért. Annyitvadjatok, amennyi nem rogyaszt meg. Úgysem látják, hogy kinél mennyi van a borítékban, éppen ki dobta be azt.
2019. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%
Így el se mennék. Ez nem lakodalom, hanem fizetős buli. A lakodalomnak az a lényege, hogy VENDÉGÜL LÁTJÁK az embert, nem lehúzni akarják.
2019. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
13%
Igen, minden esküvőn vannak a totál bunkók, akik üres borítékot adnak és reggelig zabálnak.
2019. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó a lakodalomnak nem az a lényege, hogy megszedje magát a pár. Ahol erről szól csak az egész felhajtás, ott bajok vannak. Lakodalmat akkorát rendezünk, hogy akkor se okozzon gondot kifizetni, ha nem jön vissza az ára, és nem a násznépet nyüstöljük,hogy minél többet adjon. Szép gesztus besegíteni, de a pár,esetleg a szülők dolga finanszírozni a nagyzolást, nem pedig a vendégeké.
2019. okt. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem célunk üres borítékot adni. Csak eddig nem tudtuk, hogy ekkora költséggel kell számolnunk, most mondta anyukám, hogy mennyibe kerül az esküvő. (Anyukám testvére fog nősülni)
2019. okt. 6. 08:28
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Annyit adj, amennyit jónak látsz. Nem neked kell az esküvő költségeit fizetni. Idióta felfogás, higy annyit kell adni minimum, amennyibe ah ellátása kerül valakinek. Hat nem. Ha vendégségbe m3gyek, akkor nem fizetem a fogyasztásomat. A vengedlatom dönti el, higy mit tálal fel, ő készíti el és ő fizeti. Nekem akkor kell fizetnem, ha étterembe megyek, amit én magam választok ki, ott azt rendelek, amit én akarok.

Külföldön házasodtam. Egyvalakitol kaptunk pénzt. Pár eurót, az is csak dekoráció volt pezsgőspohárban. Nagyon örültünk neki, ahogy minden más ajándéknak is. Kaptunk pl cserepesnovenyt, törölközőt és masszázsolajat is. Minden ajándék mögött ott volt, higy ránk gondoltak és nekünk akartak örömet szerezni. Ez lenne a lényeg....

2019. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

Ómájgád-dzsízeszkrájszt! Ha valakit lagziba hívnak, az sosem fizetős, hanem max nászajándékot illik vinni. Én is életem két lagzilátogatásán úgy tettem. A legjobb nőbarátom mikor férjhezment illetve amikor az exem uncsitesója nősült. De nem szedtek sem belépőt, sem kajapénzt.

Én ilyen feltételek mellett el se mennék.

2019. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, 2, de a pár döntése, hogy majomkodni akarnak, nem a vendégeké.

Engem meghívottként nem érdekel, hogy falusi kultúrház, egy étterem vagy a Ritz a helyszín, pont ugyanannyit fogok adni.

2019. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!