Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam meg egy külföldrő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg egy külföldről hazalátogató, nem nap-mint-napi barátnőmnek, hogy csak az esküvőre hivatalos, a lagzira nem?

Figyelt kérdés
Először a lagzira is meg akartam hívni, de azt mondta, hogy nem tudnak a férjével hazajönni október előtt (esküvőm 09.03-án lesz). Ezért kihagytam a lagzira hivatalos meghívottakból, és csak a szertartásra akartuk meghívni. De most hazajött, haza fog tudni jönni az esküvőre is, és nagyon rosszul érzem magam emiatt...
2010. júl. 16. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem várhatod el, hogy kétszer fél óra miatt hazajőjjön. Tehát vagy mindent, vagy semmit, szeritem.

Olyan nehéz lenne meghívni őket, főleg, hogy barátnő?

2010. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg mégis. Szept. 3. nem most lesz, gondolom, plusz 1 fő befér.
2010. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy esküvővel a hátam mögött mondhatom, hogy nem a vacsora kerül a legtöbb pénzbe, hanem minden más. Ma már bánom, hogy egy-egy vendég fölött annyit vacilálltam, hogy meghívjam-e, vagy sem. Nem azon az 5000 F-on múlik, és ha anyagiasak akarunk lenni, akkor egy vendég sokkal több pénzt/nagyobb értékű ajéndékot hoz, mint amennyit "visz". Én a helyedben meghívnám a lagzira is.
2010. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Ne érezd emiatt rosszul magad, nem neked kell igazodnod ahhoz, hogy ő mikor jön haza, mikor nem. Lehet, az esküvőig úgyis változik az elhatározásuk ismét.
2010. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

sok jó ember kis helyen is elfér?!

de ha nem, nyugodtan elmondhatod neki, hogy korábbi jelzése alapján kalkuláltatok, s így már sajnos nem fér be, ezen nem sértődhet meg

2010. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Még lehet módosítani a létszámot , nem?:)

Akkor mond el neki, hogy elnézést, de te azért akartad meghívni csak az esküvőre, mert úgy tudtad, hogy október előtt nem jönnének huzamosabb ideig haza. Vagyis nem kell ezt túlötletezni.Mivel itt lesznek már Mo-on, akkor mondd, hogy természetesen őket is meghívod. (A kérdésedben ott a válasz)

2010. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De ezt nem nagyon értem. Tehát akkor a meghívás csak formális volt, mivel gondoltad, hogy úgysem tudnak eljönni? (mert gondolom aki nem tud hazautazni a lagzira, az egy fél órás esküvőért sem tud/fog)

Szerintem beszéld meg vele, hogy biztosan tud-e jönni, itthon lesz-e, mert neked akkor úgy kell kalkulálnod a lagzit. (persze előbb tudakold meg, hogy lehet-e egy/két fővel több, de szerintem biztosan)

2010. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ha úgy volt, hogy nem tud jönni jogos, hogy nem hívtad meg ő megkésőbb variált nem a te hibád és ezt neki is elmondhatod de persze ha lehet még változtatni a létszámon akkor hívd meg :)
2010. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
én mehivnám alagzira is, plusz egy két fő már nem vágna földhöz.
2010. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A meghívás valóban formális volt: mivel barát, nem akartuk kihagyni, de tudtuk, hogy nem fog tudni hazajönni (de hát most mégis...). A probléma némileg összetettebb, mert ők egy 6-8 fős baráti társaság összetartó ereje, mivel úgy tudtuk, hogy ők nem tudnak hazajönni, számíthattunk rá, hogy az a 6-8 fő is szétesik (tapasztalat) és nem fog eljönni a lagzira (szintén tapasztalat korábbi esküvőkről). Viszont a szóbanforgó barátnő szeretne lagzira is jönni, akkor viszont a teljes társaság (lévén ő is ott lesz) jönni szeretne (vagy legalábbis nagyobb az esélye a sértődésnek), ez viszont már meghaladja a keretet.
2010. júl. 16. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!