Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam meg egy külföldrő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg egy külföldről hazalátogató, nem nap-mint-napi barátnőmnek, hogy csak az esküvőre hivatalos, a lagzira nem?

Figyelt kérdés
Először a lagzira is meg akartam hívni, de azt mondta, hogy nem tudnak a férjével hazajönni október előtt (esküvőm 09.03-án lesz). Ezért kihagytam a lagzira hivatalos meghívottakból, és csak a szertartásra akartuk meghívni. De most hazajött, haza fog tudni jönni az esküvőre is, és nagyon rosszul érzem magam emiatt...
2010. júl. 16. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a helyzet, akkor mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de úgy volt, hogy nem tudnak hazajönni, ezért ti már X főre szerveztetek le mindent, és már nem lehet módosítani.
2010. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Biztos jó barátnők lehettek,én tuti közölném h ha a lagzira nem kellek ,akkor az esküvőd se érdekel.Skótok vagytok v mi,egy emberrel több enyire földhőz vágna?
2010. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szervezz egy afterparty-t ennek a baráti körnek: pl. utóbb egy kerti grillezés?!
2010. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%
"ez viszont már meghaladja a keretet." Pedig minél több a vendég, annál nagyobb a "bevétel". Mindenképp te járnál jól, ha meghívnád őket.
2010. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, skótok vagyunk. Amúgy, ahogy a címben írtam NEM NAP-MINT-NAPI barátnőről van szó! Hanem olyan bnőről, akivel évente 2x találkoztam, amíg itthon élt!

És amúgy, kedves hozzászóló, nem a nászajándékból kívánjuk, vagy hitelből kifizetni az amúgy is már végletekig túlfeszített költségvetéssel rendelkező esküvőnket. A mi rokonságunk és baráti körünk nem pénzes emberekből tevődik össze. Nem is lenne pofám azt elvárni kimondatlanul is tőlük, hogy annyit dobjanak össze, amennyi fedezi a vacsorát! Nem várjuk el a nászajándékot sem! Az after-partyt jó ötletnek tartom :)

2010. júl. 16. 13:37
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne hívdd meg.
2010. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én emlékszem, amikor nem volt pénzem (tanultam még), és lemondtam az utolsó pillanatban azért bnőm lagziját, mert nem tudtam volna nászajándékot venni, pénzt adni. Iszonyú kellemetlen volt, hónapokig szégyelltem a pénztelenségem és a kényszerűségem. A mi SZOROS rokonságunkban és SZOROS baráti körünkben (akik hivatalosak a lagzira) bőven van még tanuló, vagy épp a válság miatti munkanélküli. Nekem az a fontosabb, hogy eljöjjenek és tipródások nélkül velünk örüljenek - ergo nem is építünk a nászajándékra. Milyen ember az, aki arra utazik, hogy minél több embert hív meg, annál nagyobbat kaszál!? Ez nem egy fizetős show-műsor, ahol a szegényebb nagynéni, vagy legjobb barátnő ki van rúgva, mert nem tett eleget a borítékba! Gondolkozzon már el, aki ilyeneket ír!
2010. júl. 16. 13:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha nem túl nagy lagziról van szó,akkor esetleg hívatkozhatsz valóban arra,hogy először úgy volt,hogy nem tud jönni.Mégpedig:

Lesztek mondjuk 47-en,így te az ötven fős termet foglaltad le.Nagyon sajnálod,de nem tudnak bepaszírozni még hat főt.

Ugye a hat fő,az legalább plusz két asztal,ami már csökkenti a táncteret,vagy a zenekar nem fér el...

2010. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is csak évente kétszer találkoztál vele akkor inkább ismerős, haver, mint barátnő, úgyhogy szerintem nem baj ha csak a szertartásra hívod meg őket.

Ha tényleg szeretnéd hogy ott legyen ez a társaság mert úgy érzed hiányoznának akkor hívd meg őket a vacsira szeptember még messze van, bár megértem hogy +8 fő az + 80.e Ft minimum. Szerintem nem ciki,ha csak a szertartásra hívod őket, annyira nem közeli barátok nem fognak megsértődni.

2010. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!