Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényem vietnámi, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem vietnámi, én magyar vagyok és külföldön szeretnénk összeházasodni, mire kellene készülnünk?

Figyelt kérdés
Norvégiában vagy Görögországban tervezzük az esküvőt, de mivel a vőlegényem még csak nem is európai állampolgár és még külföldön is házasodunk, nem tudom jogilag mire kéne készülnünk. Érvényes lenne például Magyarországon az esküvőnk? Milyen papírokat, kérvényeket kéne leadnunk a célországban illetve itthon meg Vietnámban?

2020. júl. 15. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mielőtt tervezgetsz, azt nézz meg, hogy mi kell, hogy az adott országba egyáltalán beengedjenek, ugyanis ujra zárják a határokat.És ott kezdődik a dolog hogy több hétig karanténba vagy téve az adott ország által-komoly ktg-ekkel, hogy egyáltalán betehesd a lábad a területére+neg.teszt.
2020. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Vietnámba inkább ne akarjatok menni. Nagyon elszegényedett, túlnépesedett ország, a jó öreg USA jóvoltából, ráadásul európai szemmel nagyon bizarr étkezési szokásokkal (kutya, denevér az étlapon). Magyarországon meg ha itt élsz, tudod hogy mennek a dolgok. Bármit lehet, csak "sokba lesz" és a jó embereket kell megkenni. Nem véletlen veri itt a letelepedési kötvény a sima bevándorlást, mert előbbi jó pénzt hoz néhány embernek.
2020. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Ki a több cm és kg?
2020. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vietnámban nem tervezünk esküvőt se odaköltözést, maximum látogatást. Az esküvőt maga még csak jövőre lesz leszervezve, csak nem árt tudni mire is akarnánk jogilag vállalkozni.
2020. júl. 15. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden országban egy kicsit más, hogy milyen papírok, engedélyek kellenek a házasságkötéshez, és milyen szabályok vonatkoznak rá. Magyarországon például legalább 30 nappal korábban be kell jelentkeznetek személyesen, tehát ha nem itt élnétek, kétszer is ide kellene utazni. Ilyesmivel külföldön is találkozhattok.


Szerintem kevés az esélye, hogy itt olyat találsz, aki a közelmúltban pont a két ország valamelyikében házasodott egy ázsiai állampolgárral. Én inkább a nagykövetségnél érdeklődnék. Vagy olyan Facebook csoportokban próbálj segítséget kérni, ahol kint élő magyarok vannak. Még ha nincs is tapasztalatuk, könnyebben utána tudnak nézni.

2020. júl. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
interracial kapcsolatra.
2020. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha Európában akartok házasodni, akkor vagy Magyarország legyen, vagy még inkább - Dánia.

Dánia kb Európa Las Vegasa, nagyon durva házasságturizmusa van (illetve jelenleg annyira nincs, de általában).

Mi is ott házasodtunk, igaz főleg azért mert a férjem dán, és így még egyszerűbb volt.


Itthon az a baj, hogy ezeregy dokumentumot kérnek a házassághoz - anyakönyvi kivonat, igazolás a lakhelyről, igazolás a családi állapotról, meg még azt hiszem min 1 dolog. Ez neked ugye oké, de a vőlegényednek a vietnámi konzulátustól kell kérnie - sokszor kérnek rá hitelesítő apostille pecsétet, ami plusz pénz, minden doksira.

Majd az összes doksit el kell vinni az OFFIhoz, s ők jó pénzért, aranyáraon lefordítják a doksikat. Ezután el kell menni magyar kormányirodába, bejelenteni a szándékot, ahol max. 30+30 napig ülhetnek a döntésen. Ha leokézták, leghamarabb 30 napra rá esküdhettek.

Ja és a hab a tortán: ha ebben a töketlenkedésben eltelik 180 nap az 1. doksi kiállítása óta, kezdődhet elölről az egész, ugyanis lejártnak tekintik a doksikat akkor.... :)


Na mi ettől akartuk megkímélni magunkat. Dániában így zajlik:

- kell 1-1 tanúsítvány hogy szinglik vagytok. Ezt le kell fordíttatni (angol/német/dán, bármelyik játszik!), de nem kell a hivatalos OFFI fordítás, bármelyik fordítóiroda jó.

- kell igazolás hol laktok --> a jó hír, hogy ha ő is itt lakik, a népnyilvántartási hivatal mindkettőtöknek tud adni 10 perc alatt 1-1 doksit amin rajta van a lakcímetek és a hivatalos családi állapototok.


- hivatalosan be kell tudnia lépni mindkettőtöknek Dániába (itt érdekes lehet kideríteni, milyen vízuma, tartózkodási engedélye vana vőlegényednek)


- proforma (érdek) házasságokat komolyan szűrik. Rengeteg, főleg Fülöp-szigeteki "mail-bride" lány házasodik be a skandi országokba


- online kell benyújtani a kérelmet, hozzá kell csatolni az útleveleiteket, meg a fenti lakcím/családi állapot doksik angol/német/dán fordítását. Van egy illeték, olyan 60e HUFnyi korona ha jól emlékszem.

Nekünk 2 nap alatt elbírálták, s mehettünk volna már másnap házasodni.


Ja és ott házasodtok Dánián belül, ahol szeretnétek, sok cég foglalkozik különleges helyszínekkel, elég ha rákeresel google-ön (pld. danish island weddings), plusz pénzért mindent megszerveznek nektek. Nekem azért nagyon tetszett a koppenhágai városháza is. :)


Itthon honosíttatni a házassági anyakönyvet már gyerekjáték... vagyis... :)

Kérni kell rá kinn Dániában egy Apostille pecsétet, ez kisebb összeg, nem nagy cucc.

Ők 3 nyelven adták ki a dokumentumot. Igenám, de Koppenhágát dánul írták csak rá. Mire az OFFInál kaján mosollyal közölték, jaj, hát ez akkor dán dokumentumnak számít, a drága dán árakkal fodítják le. :) Lehúzós Magyarország, én így szeretlek! Szerencsére csak 1 oldal a házasságlevél.


Utána helyi anyakönyvvezetőnél be kell adni egy kérelmet a honosíttatáshoz, az már mindehhez képest semmi, és mellékelni a fordított-Apostille-pecsétezett házasságlevelet.

2-3 hét múlva küldik a magyar házassági anyakönyvi kivonatot.


A dán részt leszámítva, az itthoni részek minden külföldi házasságkötésre így vonatkoznak majd.


Görögországról, Norvégiáról nem tudok nyilatkozni, de ott még szerintem csavarosabb. Ha nagyon ragaszkodtok ezekhez a helyszínekhez, mindenképpen kinti, gyakorlott közvetítőt bízzatok meg ezzel.

2020. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!