Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mennek haza a vendégek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mennek haza a vendégek egy esküvőn?

Figyelt kérdés

Még csak a szervezés legelején vagyunk, de felmerült bennem a gondolat, hogy a vendégek hogyan fognak hazamenni? Én nem szeretnék olyan bulit, ahol már éjfélkor lelépnek vagy még előbb a gyerekek miatt, illetve azt se szeretném hogy valaki ne érezze jól magát, ne igyon alkoholt csak mert ő a kijelölt sofőr.

Sajnos nem tehetjük meg azt, hogy minden vendégnek szállást biztosítsunk, csak a Budapestről érkező családnak biztosítjuk mert azért az tényleg messze van és gyerekkel jönnek.


Nincs is más lehetőség? Vagy hatalmas költségekbe verjük magunkat hogy mindenkinek legyen szállása, vagy lesz ami lesz, lehet hogy a fél vendégsereg korán hazamegy és rossz élmény marad a buli?



ápr. 25. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mi kocsiban aludtunk, valaki sátorban. Aki meg akarja oldani, az meg fogja.
ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizettek is szállást akkor is lehet olyan, aki már 10-11 körül inkább felmegy aludni, tévézni. Ez nem ezen múlik. Aki maradni akar az megoldja, aki nem akar, az úgyis kitalál valami kifogást.
ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megyeszékhelyen lakok, piálós bulikból taxival vagy sofőrszolgálattal szoktunk hazamenni. Ha valami kistelepülésen lesz a lagzi, ott nem tudom ez mennyire opció.
ápr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Megoldják, hidd el. Taxi mindenhol van, városokban sofőrszolgálat is, vagy foglal magának szállást, ha úgy van. Aki maradni szeretne és tud is maradni az megoldja. Aki nem az meg lelép, akkor is ha van szállás biztosítva. Az meg nem biztos, hogy érvágás, hogy nem iszik, mert ő a sofőr. Én pl 99%ban vagyok önként az, mert nem iszok alkoholt csak nagyon nagyon ritkán (utoljára pl tavaly nyáron koccintottam pezsgővel a legjobb barátnőm esküvőjén, ennyi volt a "fogyasztásom" is egész lagzni alkoholból. Azóta semmi alkoholt nem ittam 🤷🏼‍♀️). Vannak ilyen emberek is, meg akinek jó kifogás, hogy "vezetek", mert épp nem akar inni, gyógyszert szed, esetleg kiamama csak még nem jelentik be mert korai, akámi miatt nem szeretne inni és ezt hamarabb elfogadják, mint bármi mást. Tudom, mert engem is szoktak tukmálni, hogy csak egyet, csak kicsit... Ha azt mondom vezetek békén hagynak 😂. Léptünk már le lagziról korán úgy, hogy tudtunk volna még maradni, csak nem szerettünk volna. Máskor meg maradtunk hajnalig, pedig messze is volt, másnap is végig talpon kellett lennünk, de annyira jó volt a hangulat, hogy maradtunk. Szóval felnőtt emberek, megoldják. Azt is ha maradni szeretnének, azt is ha leakarnak lépni korán.
ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Mi nagyon kevesen voltunk, de úgy oldottuk meg, hogy azok az emberek akikről tudtuk hogy autóval jönnek és nem isznak alkoholt, megkértük, vigyenek be a városba pár embert ha vége a bulinak. Így minden autó tele volt hazafele, akik nem fértek be azoknak hívtunk taxit, valaki egyénileg oldotta meg szállással, közeli rokonoknál alvással. Ha sokan lesztek és nagyjából egyfelé mennek haza a vendégek, lehet esetleg buszt bérelni. A meghívó átadásakor lehet nekik mondani, jelezzék, ha szeretnének élni a buszos lehetőséggel és akkor tudjátok, milyet érdemes bérelni.
ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én fizettem szállást a vendégeknek, de amúgy kifizették volna maguknak, egy darabig tiltakoztak is, de nem engedtem:) nem volt drága és csak néhány családnak kellett.

Mindenki becsekkolt a panzióban, lefürdött, átöltözött stb.

Autóval eljöttek a házasságkötő terembe, vissza a panzióba.

Oda küldtünk egy kisbuszt sofőrrel, a vendégek felszálltak, elvitte őket az étterembe. Aki amikor elfáradt - nyilván nem egyesével történt, hanem 1-2 család egyszerre távozott - azt a busz visszavitte a panzióba.


Amúgy ezt úgy is intézheted, hogy ajánlasz szállást a messziről érkezőknek, hogy itt és itt tudnak megszállni - ha kérdezik!!!. Nem kötelező neked fizetni, sőt, de ha kérdés nélkül ajánlgatod, azt fogják gondolni, hogy grátisz van!!!

ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem lehet a kettőt. Vagy foglalsz szállast, vagy elfogadod hogy lesznek akik nem isznak, vagy hamarabb elindulnak. Ha 1 megyével laknék csak arrébb en biztos nem fizetnék külön szállást esetleg taxit a szállashoz. Elég felutazni, tehát az üzemanyag + ruha + nászajándék..Vagy ha fizetném akkor azt a nászajandekbol vonnám le. Persze aki megteheti magának az biztos nem lesz probléma.

A kisbusz jó ötlet, 2 napra 20-30 ezer, plusz szerzel hozzá sofőrt aki fuvarozza a vendégeket. Nyilvan ez csak akkor éri meg ha a közelben laknak, de legalább nem lesz olyan probléma hogy nem mernek inni.

ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Megyeszékhelyen lakom, az én családom nagy része itt lakik, a párom családja nagy része 30 km-el odébb egy faluban. Az itteniek valószínűleg taxival fognak hazamenni, de a falusiaknak lehet, hogy kisbuszt fogunk bérelni...


Mennyire gyakori, hogy a kisgyerekes családok hamarabb lelépnek? Azért nálunk elég sok kisgyerekes család van...

ápr. 26. 07:31
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem gyakori, mondjuk attól függ, hány évesek a gyerekek. Azért egy 3 évessel nem fognak a szülők mulatkázni hajnalig, de az is lehet nagymamánál hagyják arra az estére, kérdezzetek, hogy tudjatok szervezni. Ha azok a rokonok vannak többségben a vidékiek közül, akik bulizni maradnak, értelemszerűen hozzájuk lenne praktikus igazítani a buszt. Aki kisgyerekkel érkezik és tudja, hogy viszonylag hamar indulniuk kell, az szerintem nem is vár el transzfert hanem ott akkor az egyik szülő nem iszik és tudnak egyénileg indulni, amikor a gyerek már fáradt.
ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is sok kisgyerek volt és sok idős. Ezért korai esküvőt szerveztünk. Fél 2-kor volt a szertartás, fél 4-kor már táncoltunk, az egész kb fél 11-ig tartott. Így is terveztük.

A DJ előzetesen annyit mondott, az szokott lenni a baj, hogy a násznép nem táncol világosban. Mondjuk nálunk pont nem így lett - kint vonatoztunk a vendéglő kertjében a napsütésben.

ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!